infa.lt

Sirijos valdžia pripažino, kad „Islamo valstybės“ smogikai užėmė Palmirą

Sirijos valdžia pripažino, kad „Islamo valstybės“ smogikai užėmė Palmirą

12 gruodžio
08:51 2016
Palmira

GETTY IMAGES

Sirijos valdžia pripažino faktą, jog senovinį miestą Palmirą užėmė teroristinės grupuotės, „Islamo valstybės“ smogikai. Asado vyriausybė pažadėjo padaryti viską, kas įmanoma, kad išmuštų džihadistus iš šio senovės miesto. Rusijos Federacijos taryboje Palmiros praradimas buvo įvardintas kaip „sunkus smūgis“, rašo BBC.

„Armija naudoja visus prieinamus metodus, kad sustabdytų smogikų įsitvirtinimą mieste“, – pareiškė Homso provincijos gubernatorius Talal Barazi praėjus keletui valandų po to, kai „Islamo valstybė“ ir Sirijos antivyriausybiniai aktyvistai paskelbė apie miesto kontrolės perėmimą į „IV“ rankas

Homso gubernatorius pastebėjo, jog ekstremistai pritraukė pastiprinimus iš Rakkos ir rytinės provincijos miesto Deir ez Zoro.

„Islamo valstybės“ puolime prieš Palmirą dalyvavo apie 4 tūkstančius smogikų. Britanijoje esantis „žmogaus teisių Sirijoje stebėjimo centras“ pranešė apie tai, jog ekstremistai naudojo artileriją ir užminuotus atutomobilius.

„Islamo valstybės“ smogikai kontroliavo Palmirą nuo 2015-ųjų gegužės iki 2016-ųjų kovo. Jie sugriovė daugybę senovės paminklų ir nupjovė galvą archeologijos muziejaus direktoriui, bandžiusiam išgelbėti kultūros vertybes. Džihadistai sunaikino senovės Romos epochos Triumfo arką, tris kolonas ir daugybę statulų.

Be to, jie susprogdino Baal Shamin šventyklą, kuri laikoma vienu iš pačių reikšmingiausių vėlyvosios antikos paminklų.

Po 10 mėnesių Palmira buvo perimta Sirijos ginkluotųjų pajėgų palaikant Rusijos aviacijai. Rusija tada paskelbė apie senovės paminklų atstatymo darbus.

Rusijos Federacijos taryboje Palmiros praradimas buvo įvardintas „sunkiu smūgiu“ ir buvo pasiūlyta „padaryti išvadas“ iš susiklosčiusios situacijos.

„Reikia pripažinti, kad smogikų atėjimas į Palmirą, net pačiam trumpiausiam laikui, – sunkus, pirmiausia psichologinio pobūdžio smūgis, iš kurio reikia padaryti eilę išvadų“, – pareiškė Federacijos tarybos saugumo komiteto vadovas Franc Klincevič.

„Rusų pajėgų Sirijoje pilnai pakanka. Bet mes kariaujame tik ore, o situacija galų gale sprendžiasi žemėje“, – pabrėžė jis.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 103

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...