infa.lt

CNN: Referendumas Italijoje įkvėps proputiniškus europiečius labiau, nei Trampas

CNN: Referendumas Italijoje įkvėps proputiniškus europiečius labiau, nei Trampas

08 gruodžio
11:36 2016
Donald Trum ir Nigel Farage

CNN video kadras

Europoje vienas po kiti įvyko du balsavimai, ir, jeigu vienas iš jų galėjo sukurti pusiausvyrą kontinente, tai antrasis smogė ir taip susilpnėjusiai Europos Sąjungai ir atnešė naują pergalę Vladimirui Putinui, rašo savo straipsnyje, paskelbtame CNN tinklapyje žurnalistas ir rašytojas Deividas Andelmanas (David A. Andelman).

Pradžioje austrų rinkėjai netikėtai pasirinko pralaimėjimą ultra-dešiniajam kandidatui į simbolinį prezidento postą. Tačiau po to, Italijos referendume pralaimėjo premjeras Matteo Renzi, kuris šiame žaidime pastatė savo lyderio pozicijas ir, galbūt, netgi šalies narystę ES. Simboliškai prieš Renzi nugalėjo Italijos populistai: Beppo Grillo, kurį nekurie lygina su Trampu, ir euroskeptikas, partijos „Šiaurės lyga“ lyderis Matteo Salvini.

Pasak straipsnio autoriaus, italų referendumo rezultatai populistus Europoje įkvėps dar labiau nei Donaldo Trampo (Donald Trump) pergalė JAV. Ir visi jie bendrai jaučia simpatiją Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, „kuriam telieka tik triumfuoti dėl didėjančio skaičiaus Europos valstybėse opozicinėmis nuotaikomis prieš ES nusiteikusių jėgų“.

Salvini, kuris kalbėjo apie tai, jog sieks tapti premjeru, prieš mėnesį jau ketvirtą kartą buvo atvykęs į Maskvą. Be to, jis „pataikavo Putinui, kai vienas iš pirmųjų europiečių politikų lankė Krymą, po to, kai Rusija jį aneksavo“. Ir, nors ultra-kairiųjų pergalė Austrijoje būtų suteikusi Putinui didelį pranašumą prieš ES, Italija, pasak autoriaus, vaidina kur kas svarbesnį vaidmenį.

Beje, kaip jis pažymi, dabartiniai balsavimai – tai tik pirmieji pasireiškimai bangos, kuri laukiama visoje Europoje sekančių metų pradžioje. Kaip jos auka jau krito Fransua Hollandas, ir dabar valdžia Prancūzijoje, sekant prognozėmis, atiteks arba Fransua Fijonui, arba ultra-dešiniųjų lyderei Marine Le Pen.

Jie abu skelbė apie savo draugystę su Putinu: Fijonas gyrėsi, jog žaidė su Putinu biliardą, o Le Pen žadėjo, jog derinsis ir prie Putino, ir prie Trampo „vardan taikos pasaulyje“. Abu jie su skepticizmu pasisako apie tolimesnę Prancūzijos narystę Europos Sąjungoje.

Vėliau, vieni po kitų Europoje vyks kiti svarbūs balsavimai. Nyderlanduose vyks rinkimai į parlamentą ir, atitinkamai, bus paskirtas naujasis premjeras. Sekant apklausomis, ten lyderiauja ultra-dešinioji, antimusulmoniška ir antiimigracinė partija. Be to, įvyks rinkimai Vokietijoje, kuriuose, kaip ji jau paskelbė, dalyvaus ir Angela Merkel. Tačiau prieš ją stos partija „Alternatyva Vokietijai“, kurios lyderė viena pirmųjų pasveikino Trampą su pergale ir nesvyruodama išreiškė savo palaikymą Putinui.

Visumoje, dabar Europoje praktiškai kiekvienoje šalyje yra populistiniai judėjimai, pabrėžia žurnalistas. Ir, nors jie tarpusavyje labai skiriasi, juos dažnai jungia skepticizmas ES biurokratijos atžvilgiu ir noras gauti naudos iš Putino ir Trampo valdymo, kurių bendras vertybes jie palaiko.

Trampo pergalė tapo naująja varomąja jėga populistams, ir dabar jam pačiam (Donaldui Trampui) reikia suvokti, ką daryti su šiomis potencialiai naujomis jėgomis. Pilnas Europos Sąjungos suirimas taps katastrofa Jungtinėms Valstijoms, tvirtina straipsnio autorius. „Tuo pat metu, jei Putinui būtų duotas „kart-blanšas“ tolimesnei avantiūrai Europos ir Rusijos periferijos pakraščiuose, tai gali sukurti dirvą tarpti stambiems iššūkiams NATO aljansui, kuris jau dabar kai kuriose Europos vietose yra pavojingoje būsenoje“, daro išvadą Deividas Andelmanas CNN tinklapyje.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *CNN: Referendumas Italijoje įkvėps proputiniškus europiečius labiau, nei Trampas* - nuoroda: https://infa.lt/10453/cnn-referendumas-italijoje-ikveps-proputiniskus-europiecius-labiau-nei-trampas/