infa.lt

Seimui pristatytos Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisos dėl embrionų apsaugos

06 gruodžio
16:07 2016
Lytinės ląstelės

Mark Evans/ E+/ Getty Images

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Povilo Urbšio pristatytos Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisos (projektas Nr. XIIIP-169), kuriomis sprendžiama, kaip reglamentuoti embrionų apsaugą.

Projekto iniciatoriai siūlė leisti sukurti tiek embrionų, kiek vienu metu jų bus perkelta į moters organizmą, bet ne daugiau trijų. Tačiau parlamentaras P. Urbšys atkreipė dėmesį į Seimo nario Ramūno Karbauskio įregistruotą pasiūlymą leisti embrionų sukurti tiek, kiek vienu metu pavyksta sukurti, bet galutinį sprendimą dėl sukuriamų embrionų skaičiaus priimtų abu sutuoktiniai (sugyventiniai), pasitarę su gydytoju.

Remiantis šiomis pataisomis būtų draudžiama naikinti pagalbinio apvaisinimo metu sukurtą ir į moters organizmą neperkeltą embrioną. Vienu metu į moters organizmą perkeliamų embrionų skaičius negalėtų viršyti trijų. Pasak Seimo nario P. Urbšio, tai siūloma atsižvelgus į visuomenėje kilusią reakciją ir siekiant daugiau aiškumo ir skaidrumo. „Mes neribojame embrionų skaičiaus, mes suteikiame galimybę pasirinkti gydytojams ir nevaisingoms poroms pasirinkti, kokį jie kelią renkasi – ar šaldytų kiaušialąsčių, ar šaldytų embrionų, bet aiškiai fiksuojame – draudžiama pagalbinio apvaisinimo metu sukurtą ir į moters organizmą neperkeltą embrioną“, – posėdyje kalbėjo Seimo narys P. Urbšys.

Teikiamu projektu siekiama įteisinti vaiko, kuris yra pasiekęs pilnametystę, teisę žinoti savo biologinius tėvus (donoro tapatybę). Tikimasi, jog ši nuostata užtikrins Vaiko teisių konvencijos garantuojamą apsaugą vaikams, gimusiems pagalbinio apvaisinimo metu panaudojus donorų (ne sutuoktinio (sugyventinio) lytines ląsteles. Šios teisės įgyvendinimo tvarką nustatytų sveikatos apsaugos ministras.

Naujomis nuostatomis taip pat siūloma drausti žmogaus lytinių ląstelių ir embriono įvežimą į Lietuvą ir išvežimą iš jos. Išimtis galiotų tik žmogaus lytinėms ląstelėms ir embrionui, kurie skirti autologiniam naudojimui. Žmogaus lytinių ląstelių ir embriono tranzitas per Lietuvos teritoriją būtų galimas tik gavus sveikatos apsaugos ministro leidimą.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 69 Seimo nariai, prieš – 22, susilaikė 20 parlamentarų. Pagalbinis apvaisinimas. Pritarus projektui po pateikimo bendru sutarimu, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Seimo Sveikatos reikalų komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gruodžio 15 d.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 65

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kas sugeba - daro. Kas nesugeba - vadovauja. Kas nesugeba vadovauti - moko....

Kryti i bedugne - sustabdyti neimanoma!...

salys mandagiai ju taip ir nepasiunte?...

ir reikejo daryti,kada valdei!...

LB

dėl tavęs šiek tiek pamažinsim....