infa.lt

Vokietija atsilieka nuo dujų suvartojimo mažinimo planų

28 balandžio
07:29 2023

Dujotiekio mazgas

Dujų suvartojimo mažinimas Vokietijoje  atsilieka nuo grafiko

Nuolatinis dujų kainų mažėjimas ir palyginti šaltas pavasaris neleidžia Vokietijai, kuri kadaise buvo didžiausia rusiškos žaliavos vartotoja, išlaikyti norimo dujų vartojimo mažinimo tempo, rašo „Kommersant”.

Vokietijos reguliavimo institucijos duomenimis, praėjusią savaitę suvartojimas buvo tik 3,5% mažesnis už 2018-2021 m. vidurkį, nors tikslas yra sumažinti suvartojimą 20%. Laipsniškas vartojimo atsigavimas ir lūkesčiai, kad vasarą dujų kainos bus dar mažesnės, taip pat beveik sustabdė dujų saugyklų užpildymą.

Vokietijai jau keturias savaites iš eilės nepavyksta pasiekti užsibrėžto dujų suvartojimo mažinimo rodiklio. Nuo praėjusios vasaros šalies valdžios institucijos siekė 20% sumažinti dujų suvartojimą, lyginant su 2018-2021 m. vidurkiu, kad kompensuotų Rusijos dujų tiekimo praradimą.

Tačiau per savaitę, kuri baigėsi balandžio 23 d., suvartojimas buvo tik 3,5% mažesnis, o lyginant su 2022 m. ta pačia savaite – net didesnis. Ankstesnę, 15-ąją, metų savaitę suvartojimas buvo 13,7% mažesnis nei 2018-2021 m., 14-ąją – 10,3%, o 13-ąją – 17,2% mažesnis.

Vokietijos tinklo reguliavimo institucijos „Bundesnetzagentur” vadovas Klausas Miuleris (Klaus Müller) teigė, kad paklausos padidėjimą lėmė palyginti šalti orai, tačiau išreiškė įsitikinimą, kad „investicijos ir dujų taupymas padės mums pasirengti kitai žiemai”.

Be šaltų orų, kurie kol kas neleidžia namų ūkiams visiškai išjungti šildymo, prie paklausos didėjimo prisideda ir mažesnės dujų kainos.

TTF gegužės ateities sandoriuose dujos dabar parduodamos už maždaug 39 eurus už 1 MWh (apie 463 JAV dolerius už 1 000 m³), prieš metus dujos buvo beveik dvigubai brangesnės, o 2022 m. rugpjūtį, kai kainos buvo didžiausios, – 7,5 karto brangesnės.

Dabartinėmis kainomis, atsižvelgiant į didėjančius CO2 mokesčius, dujų gamyba kai kuriose šalyse jau gali konkuruoti su anglimi, o beveik visos pernai uždarytos chemijos, mašinų ir cemento gamyklos vėl tampa pelningos. Tačiau ne visos jos atnaujino gamybą, nes vis dar neaišku, kiek ilgai išsilaikys tokios dujų kainos ir ar iki rudens reikėtų tikėtis naujo šuolio.

Tačiau dujų prekybininkai, matyt, tokio šuolio nesitiki, nes dujų saugyklų pildymo tempai, nepaisant palyginti mažų kainų, išlieka labai vangūs. Tiesą sakant, praėjusį mėnesį užpildymo lygis Vokietijoje padidėjo tik 1,5 procentinio punkto ir sudarė 65,9%.

Tuo pat metu valdžios institucijos nustatė Vokietijos bendrovėms tikslą iki rugsėjo 1 d. išnaudoti 75%, o iki lapkričio 1 d. – 95% talpyklų apimčių. Nors šis tikslas atrodo techniškai visiškai įmanomas net ir be rusiškų dujų, Europos bendrovės neskuba pumpuoti dujų, matyt, tikėdamosi tolesnio kainų mažėjimo.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 98

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Rusine nera agenturos TASS,buvo sovetmečiu,...

@@@

Rusai šaunuoliai nes ir anksčiau išrasti jų vaistai buvo veiksmingi ir nebrangūs ir dabar jie...

zydai zudo ir rekia jie mus uzpuole jie teroristai, jie driežai! Vaikai ir moterys jiems...

Vizija - tai žvilgsnis į begalybę, tolimą ateitį, kai mūsų jau nebebus, bet kažkas tęs...

Bidenas tuoj atsikvošės, bet pakeisti nedaug ką galės. Nebent amerikiečiai sukurs "TikTok" kopiją, kas tik...

Tai dabar norit sakyt, kad Izraelis turi teisę išžudyt visą Gazą nekaltų žmonių ir vaikų,...

Hm

... tai čia gal tas kuris Izraelio civilius peiliuku "truputi" pjaustė, įkaitus ėmė?...