infa.lt

Rusas ir amerikietis, nežiūrint į sankcijas, išskrido metams į TKS

Rusas ir amerikietis, nežiūrint į sankcijas, išskrido metams į TKS

29 kovo
14:26 2015

(„BBC rusų tarnyba“, Britanija)

paveikslelisAmerikietis Scott Kelly ir rusų kosmonautas Michailas Kornijenko startavo į orbitą, kad pradėti metus truksiančią viešnagę Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS). Sankcijos Rusijai netrukdo šiam bendram projektui.

Ekipažo sudėtyje taip pat yra rusas Genadijus Padalka, kuris praleis stotyje įprastą laikotarpį – pusę metų.

Mokslininkai tikisi gauti naujų duomenų apie mikrogravitacijos poveikį žmogaus organizmui. Be tokių duomenų neįmanoma vykdyti skrydžių už toliau nei Žemės poveikio sferoje esančių erdvių, pavyzdžiui, į Marsą ar asteroidus.

Šis budėjimas TKS gali tapti pačiu ilgiausiu per visą stoties istoriją. Priminsime, stotis sukasi apie Žemę 400 km. aukštyje.

Raketa nešėja „Sojuz-FG“ su pilotuojamu kosminiu laivu „Sojuz TMA-16M“, kuriame randasi naujasis ekipažas, startavo į Tarptautinę kosminę stotį iš Baikonuro kosmodromo.

Startas įvyko 19:42 Grinvičo laiku penktadienį. Po keturių valandų kapsulė turėjo susijungti su TKS.

Rusų kosmonautai ne kartą praeityje viršijo metų buvimo orbitoje laikotarpį, rusų kosminėje stotyje „Mir“.

Valerijus Poliakovas kosmose jau yra praleidęs 437,7 paros 1994-95 metais. Dar trys rusų kosmonautai praleido stotyje daugiau, nei metus.

Tačiau nuo to meto mūsų žinios apie tai, kaip pasipriešinti negatyviam mikrogravitacijos poveikiui žymiai paaugo; mokslininkai tikisi, jog Kelli ir Kornijenko sugrįš į Žemę kur kas geresnės fizinės formos, nei jų pirmtakai.

Specialiai sukurtas maitinimas ir pratimų programos, stabdo dabar žymų kaulų tankio mažėjimą ir raumenų atrofiją, nuo kurių kentė kosminių stočių gyventojai praeityje.

Tačiau egzistuoja kiti riziką sveikatai keliantys faktoriai, kurie kol kas mažai ištirti, pavyzdžiui, kosminių sąlygų įtaką imuninei sistemai, o taip pat regėjimui.

Išsakomi nuogąstavimai, jog skysčių perskirstymas kūne, iššauktas mikrogravitacijos, sudaro padidintą slėgį akies viduje, kas gali pažeisti regimąjį nervą.

Ypatingą susidomėjimą kelia toks faktas, kad Scott Kelli – identiškas dvynys Marko Kelli, kuris pats buvo kosmonautu ir išėjo į atsargą 2011-aisiais.

Medikai galės ištirti šiuos du žmones paraleliai – žemėje ir kosmose. Reliatyvumo teorija teigia, jog Scott Kelly per metus pasens keliomis mikrosekundėmis mažiau, nei jo dvynys Žemėje.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Rusas ir amerikietis, nežiūrint į sankcijas, išskrido metams į TKS* - nuoroda: https://infa.lt/969/rusas-ir-amerikietis-neziurint-i-sankcijas-isskrido-metams-i-tks/