infa.lt

ES įkalbinėja Valoniją pirmadienį pasirašyti CETA sutartį su Kanada

ES įkalbinėja Valoniją pirmadienį pasirašyti CETA sutartį su Kanada

23 spalio
20:25 2016
Protestuoja prieš CETA ir TTIP

GETTY IMAGES

Europos Sąjunga pareikalavo, kad Valonijos regionas Belgijoje priimtų galutinį sprendimą palaikydamas prekybinę sutartį tarp ES ir Kanados ne vėliau kaip iki spalio 24 vakaro, praneša BBC.

Kaip praneša informacinių agentūrų šaltiniai, jei iki šio laiko Valonijos valdžia nesutiks palaikyti CETA sutarties – bus atšauktas suplanuotas ketvirtadieniui aukščiausio lygio susitikimas dalyvaujant Kanadai, kuriame turėjo būti pasirašytas šis dokumentas.

Pagal Belgijos konstituciją, prieš tokį dokumentą patvirtinant federalinei vyriausybei, su juo turi sutikti visi trys regionai – Valonija, Flandrija ir Briuselis.

Tačiau Valonija, vienijanti penkias pietines Belgijos provincijas, užblokavo dokumento pasirašymą su Kanada, kadangi mano, jog sutarties projekte nepakankamai aiškiai apibrėžti darbo rinkos apsaugos klausimai, o taip pat ekologiniai ir vartotojų standartai.

Europos komisijos pirmininkas Žanas-Klodas Junkeris pareiškė, jog nepraranda vilties suderinti šio klausimo sprendimą su „Valonijos draugais“, o Europos parlamento pirmininkas Martinas Šulcas pravedė skubias derybas su Valonijos valdžia. ES karštligiškai bando išgelbėti šią prekybos sutartį.

Laisvos prekybos sutartis tarp Europos Sąjungos ir Kanados – pirmas tokio pobūdžio susitarimas, kurį turėjo sudaryti Europos Sąjunga.

Pradžioje su ja sutiko visos 28 ES šalys narės, tačiau vėliau dėl Valonijos pozicijos Belgijos valdžia buvo priversta atšaukti savo balsą.

CETA sutartis skirta pašalinti eilę prekybos apribojimų, kurie šiuo metu galioja tarp Kanados ir ES, primena BBC.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 80

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...