• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Imigrantai Ispanijoje masiškai išveja šeimininkus iš namų

Imigrantai Ispanijoje masiškai išveja šeimininkus iš namų

20 spalio
01:01 2016
pabegeliai

Išsilaipinantys pakrantėje pabėgėliai | kadras iš vaizdo reportažo

Sprogstama situacija su migrantais, vykdančiais Europos apgultį, susiklostė Ispanijoje. Čia migrantai masiškai užgrobia privačius namus, net iškeldindami šeimininkus. Ir tai, pasirodo, absoliučiai legalu. Prie viso to, nuo pabėgėlių antplūdžio kenčia ne tik šalies piliečiai, bet ir užsieniečiai, investavę į Ispanijos nekilnojamą turtą.

Rusijos pilietis Dmitrij Slinkov, nusipirkęs namą Ispanijoje, po neilgo išvykimo iš namų sužinojo, jog į jo namą užsienyje jau įsikraustė neprašyti svečiai.

„Man draugai atsiuntė nuotrauką, kurioje matosi, jog mano sklype stovi kažkieno automobilis. O aš niekam savo namo nenuomavau. Vėliau paaiškėjo, kad namą užplūdo taip vadinami „okupasai“. O juos iškeldinti pagal įstatymus galima tik teismo sprendimu. Apie tai man buvo pareikšta vietos policijoje. Įstatymo sargai man pareiškė, jog „taip mes tą žinome, juk mes ten patruliuojame, – tai okupasai, mes net nevažiuosime pas jus“, – papasakojo namo savininkas.

„Okupasai“ – tai tie, kas neteisėtai įsilaužia į svetimą būstą ir ten apsigyvena. Ispanijoje veikia toks įstatymas, kuris leidžia savininkų paliktą būstą užimti svetimiems, jei jie įsilaužė ir spėjo ten pragyventi 48 valandas. Tokiu atveju juos iš ten iškraustyti galima tik teismo sprendimu.

Rusijos verslininkas susidūręs su okupasais papasakojo, jog tam, kad iškraustytų nekviestus svečius, jam teko imtis gudrybės.

„Pradžioje mes atjungėme elektrą ir atjungėme vandenį. Po to palaukėme, kol pagal apskaičiavimus pas įsibrovėlius turėjo nusėsti jų telefonų baterijos. Po to aš pats asmeniškai užėjau į namus ir padariau taip, kad tas, pats pagrindinis „okupasų“ vadeiva, kuris, beje, man dar grasino ir peiliu, susidorojimu ir t.t., išeitų iš namo. Po to, kai jis atsidūrė už namo ribų, mano draugai man padėjo padaryti taip, kad mano namą paliktų ir likusieji“, – papasakojo jis.

Neužilgo okupasai pabandė grįžti, tačiau situacija tuo metu jau buvo apsisukusi 180 laipsnių: namas jau buvo užimtas jo teisėto savininko, ir policija jau buvo jo pusėje.

Migrantų skaičius Europoje nemažėja, tad eiliniams jos piliečiams problema tik didėja. Policija nieko nedaro, o tuo metu tolerantiška Europos valdžia skelbia išsamias instrukcijas nelegalams, kaip įsikelti, kaip pajungti vandenį ir elektrą, ką kalbėti policininkams, o ką – įpykusiems savininkams.

Tokioje situacijoje paprastiems ispanams telieka visas viltis dėti tik į save pačius: gyventi kaip apgultoje tvirtovėje, visą laiką kažką iš namiškių paliekant namuose, įrengti signalizaciją ir grotas ant langų. Tiesą sakant, bet kokias apsaugos priemones galima apeiti, juolab, kad atvykėliai mėgsta užimti svetimą būstą įsikeldami didelėmis grupėmis, mažiausiai po penkiasdešimt žmonių.

Įpykę ispanai užvertė vyriausybę peticijomis, reikalaudami išspręsti problemą. Besiskundžiantiems buvo paskelbtas valdžios atsakymas, jog bylas okupasų atžvilgiu teismai svarstys pagreitintos procedūros tvarka: ne pusantrų metų, o daugiausia šešis mėnesius.

Video reportažas (rusų kalba)

Gerbiami skaitytojai, jeigu pageidaujate, – jūs galite paremti infa.lt tinklapį SMS žinute.


Žymos

komentarai 2

 1. ieškantiems Tiesos    -  2016-10-22, 00:34

  Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:

  plus.google.com/104930148289526971655/posts

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Raimonda    -  2016-10-22, 11:20

  Nesamone !!!!! Ismeciau savo nuomininka kaip muse os batsciu. Atejau kai jo nebuvo namie, islauziau spyna ! , surinkau jo daiktus ir palikau laiptinej. Nezinau kas jis toks ir lo jis nori , buciau sakius , jei butu iskvietes policía, bet nekviete :D

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


 • Nenoriu baudos (60%, 67 balsavo)
 • Saugausi viruso (29%, 32 balsavo)
 • Nežinau kodėl (11%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 111
Pradėta - 2020 8 lapkričio @ 20:34
Pabaiga - 2020 29 lapkričio @ 20:34

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Imigrantai Ispanijoje masiškai išveja šeimininkus iš namų* - nuoroda: https://infa.lt/9282/imigrantai-ispanijoje-masiskai-isveja-seimininkus-is-namu/