infa.lt

Arvydas Daunys. Kas savimi yra kairieji?

24 gegužės
13:50 2023

Arvydas Daunys

Tai labai paprasta – neturėdami gilesnio aptariamo klausimo suvokimo ir todėl negalėdami diskutuoti lygiomis su oponentais, jie pereina prie, jų manymu, neatremiamo argumento – pradeda klijuoti etiketes, tipo: vatnikas, putino agentas, promaskolius ir užbaigia kaltinimu – „fašistas”.

Pažymėtina dar ir tai, kad jie laiko save dešiniaisiais, kaip, beje, juos įvardina ir jų maitinama bei iš mokesčių mokėtojų pinigų išlaikoma spauda.

Jie sako, kad jie už laisvą verslą, laisvą žodį, įsitikinimų laisvę ir apskritai už laisvę, o kai kurie net savo politinius darinius pavadino „Laisvės”, tačiau ironiška – jiems valdant daugėjo verslo bankrotų, žodžio ir spaudos cenzūros, o įsitikinimai buvo laisvi tik jų pačių.

Jie visą laiką kurpė planus ir toli žvelgiančius projektus, kaip antai – Lietuva 2050-iejį, 1000-mečio mokykla ir net „Mes turime planą” kampaniją, kuri toliau planų nenuėjo, bet skambėjo tikrai gražiai. Ir tokių gražių planų bei projektų yra begalė.

Kalbant apie skaidrumą – jie visą laiką reikalavo jo iš kitų – pinigų plovimo, terorizmo finansavimo ir korupcijos prevencijos srityse, tačiau patys savo koalicijoje turėjo (ir turi) už politinę korupciją teisiamą partiją, kurios pirmininkę išstūmė į Seimo pirmininkes.

Negana to, nuožmiai deklaruodami kovą už vaikų teises ir jų apsaugą, savo tarpe toleruoja susikompromitavusius šiuo klausimu žmones, o pagauti už rankos apsimeta, kad jų nepažįsta ir nežino iš kur jie atsirado jų partijoje.

Tuo tarpu nukentėję vaikai paliekami kažkur šone ir jų interesais rūpinasi tik tėvų nusamdyti advokatai, be kita ko turėdami įrodinėti, kad vaikai nieko neišsigalvoja ir nefantazuoja.

Kairieji savo dvasioje (jei ją turi) visada remiasi permanentinės revoliucijos sąvokos apologetu – Lenino bendražygiu, Trockiu., kuriam niekada nebuvo svarbus rezultatas – svarbiausia buvo veiksmas, amžina ir nesibaigianti revoliucija, kurią mes matome vykstant Lietuvoje jau 30 metų. Revoliuciją prieš šeimą, tradicijas, laisvą verslą, šalies ekonomiką ir t.t.

Ir matysime dar ilgiau, jei jiems bus leista likti valdžioje dar sekančiai kadencijai ir tęsti jų pradėtus, bet niekad nesibaigsiančius „darbus”. Jų permanentinė revoliucija – tai griovimo revoliucija (Pasaulį seną išardysim…), pradedant Žemės ūkiu ir baigiant Švietimu.

Visos jų pradėtos reformos – tai naikinimo reformos, neturinčios nei mokslinio, nei ekonominio, nei bent kažkokiais tyrimais paremto pagrindo. Viskas vardan gerovės valstybės ir visuotinės laisvės, pačios valstybės nykimo fone.

Jie visada šypsosi ir atrodo įsitikinę savo teiginių ir sprendimų teisingumu, – vienas siaurindamas Sostinės gatves, kita prisipažindama, jog narkotikų dabar nevartoja, nebent tik vaišinama, o trečia išsišiepusi siųsdama rusų laivo kryptimi – mes žinom ką darom!

Ir tas tiesa, žino – partijos paveldėtojas išsišiepęs rėžė, kad Vilnius turėtų pademonstruoti kietesnę politiką Rytų valstybės atžvilgiu – mes galim! Ir tikrai gali – ar kam iš jų rūpi, kad valstybei tai kainuoja milijardus, kai jų pačių savivertė kyla savo pačių akyse? Juk milijardai, ne tūkstančiai kokie nususę.

Ir revoliucija, taip, revoliucija – Taivanas turi kovoti už savo nepriklausomybę ir mes jam padėsime! – Ir net nesvarbu, kad pats Taivanas nepriklausomybės nesiekia – amžinos revoliucijos ir Trockio garbintojai neleis jam išklysti iš kelio, tik pradžioj reik sugriauti kapitalizmą Lietuvoje.

Dešinieji suformulavo konstitucinius valdžios atskyrimo principus – įstatymų leidžiamoji, vykdomoji ir teisminė valdžia. Kairieji gi, pasistengė jas visas sutelkti vienose rankose – vyriausybės nariai gali būti tuo pačiu ir Seimo nariais, o teisminė valdžia skiriama įstatymų leidžiamosios valdžios ar prezidento teikimu. Galios koncentracija vienose rankose.

Viena partija. Bet kaip tai gali būti? Partijų juk daug: liberalai, darbo, socialdemokratai, net taip vadinami konservatoriai ir valstiečiai? – Tai iliuzija, nėra ten tokių partijų, tik etiketės, po savimi slepiančios kairiųjų-oligarchų turinį, kuris nesikeičia bet kuriai jų atėjus į valdžią.

Būtent jų retorika išduoda turinį – negalėdami racionaliai pagrįsti savo sprendimų pasekmių ir kritikos jų atžvilgiu, jie ima ieškoti kaltų. Ir nesunkiai atranda, juk aplinkui tiek daug priešų, kenkiančių valstybei – tai ir vatnykai, ir karas Ukrainoje, ir Putinas, ir priešo propaganda – bet tik ne jie. Jie viską daro gerai.

Reikia pripažinti – gerai jie daro tik viena – naudojasi Gebelso propagandos metodika, kuri remiasi daugumai žinomu postulatu, jog „100 kartų pakartotas melas tampa tiesa”.

Jie labai mėgsta lozungus ir dažnai kalba vien lozungais – „Gerovės valstybė”, „Žaliasis kursas”, „Klimato kaitos uždaviniai”, „padėsim Ukrainai kiek reikės” už jūsų pinigus, ir daug kitų gražių dalykų, neturinčių nieko bendro su tikrove, kuri yra priešinga tam, ką jie kalba.

Jie neturi gilesnių, pasvertų ir tikru mokslų pamatuotų idėjų – visa ką jie sako yra paviršutiniška ir neatlaiko jokios kritikos. Todėl jie uždraudė kritiką – viešuose renginiuose negalima švilpti (jų nušvilpti) ir triukšmauti, esą tai pažeidžia viešąją rimtį ir tvarką.

Jie yra labai jautrūs, nes viską vertina per emocijas ir niekada sveiku protu. Todėl jei užsimano prastumti partnerystės įstatymą – stums jį buldozeriu, nevertindami ką apie tai galvoja dauguma šalies gyventojų.

Labai primena bolševikų revoliucinį terorą, kai neatsižvelgiant į nieką buvo išnaikinta visa Rusijos aristokratija, uždarytos bažnyčios, ir net paskelbta, jog šeima – tai buržuazinė atgyvena, kurią reikia panaikinti kaip institutą. Ir panaikino.

Ir Lietuvoje bando panaikinti keliais lygmenimis. Pradedant mokyklomis ir darželiais, taip pat įstatymų lygmenimis silpninat vaikų apsaugą nuo LGBT ir gender ideologijos. Nekalbant apie tai, ko nebuvo net pas bolševikus – vienalyčių santuokų, kurios iš esmės sugriauna suvokimą kas gi iš tikrųjų yra šeima. Bet kai panaikinamos sąvokos Tėtis ir Mama – tai ką jau galima kalbėt apie šeimą?

Tikslai tie patys, tik priemonės skiriasi, dabartinės lėčiau veikia, tačiau yra labiau ilgalaikės, nes veikiamas mąstymas ir pasaulio suvokimas, tuo pačiu griaunant Švietimą, kad suaugęs žmogus nesugebėtų savarankiškai prieiti ir atpažinti tikrovės.

Žinoma, kapitalizmą irgi reikia sugriauti, nes jis – tai vidutinio ir smulkaus verslo bei atskiro žmogaus savarankiškumo ir laisvės garantas. Negali turėt tikros laisvės, jei nesugebi savęs apsirūpinti materialiai.

Todėl kapitalizmą reikia laipsniškai keisti naujuoju socializmu, labai neskubant, per pašalpas, per skurstančių rėmimą pradžioj juos nuskurdinant, o paskui pasirodant lyg gelbėtoju – duosim kompensaciją, pašalpą – tik gink die tu nedirbk – mes sudarysim tau visas sąlygas bankrutuoti.

Kairiuosius galima lengvai atpažinti ir iš to, kad jie giriasi kiek pašalpų išdalinę, kiek kompensacijų ir maisto davinių davę skurstantiems. Tik jie neužsimena, kad visi tie skurstantys – tai jų politikos rezultatas.

Bet mielai užsideda raudonus žiurstus ir pilsto maltiečių sriubą kartą metuose. Kokie geriečiai, tiesa?

Jie turi daugybę pasekėjų jais tikinčių, pamiršusių pandemijos istoriją ir patikėjusių nauju naratyvu, kad kairieji dabar kovoja už Ukrainą, kad kovoja už skaidrumą ir tik todėl nori skelbti pirmalaikius rinkimus.

Mielieji – jie kovoja ir daro viską, kad sugriautų šią valstybę, negi nematote jų veiklos rezultatų per visus 30 su viršum metų?

O kai žlugs ar išsikels dauguma verslų ir didesnė dalis gyventojų gyvens iš valstybės pašalpų, praskolinant pačią valstybę – tada ateis jų žvaigždžių valanda, nes nebebus pakankamai savarankiškai mąstančių žmonių, galinčių jiems pasipriešinti. Kaip gi priešinsies prieš tuos, kurie tave dar maitina?

Kairieji – tai galios koncentracija vienose rankose, sunaikinant viską, kas neturi pakankamai jėgos pasipriešinti.

Tai lozungai už mūsų visų gerovę, lygias teises, vaiko teises, moterų teises, žodžio laisvę ir sveikatos apsaugą.

Pamatykime kokiame lygmenyje visa tai randasi šiandien.

Ir suprasime, kas yra kairieji, net kai jie vadinsis dešiniaisiais.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 440

Žymos

Atsiliepimų 7

 1. VŽA    -  2023-05-24, 07:45

  Apibendrindamas visą dabartinį išvardintą chaosą, G. Landsbergis paskelbė vienintelę išmintingą išeitį: „Seimą – LAUK”…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Pasirašau    -  2023-05-24, 07:49

  po kiekvienu žodžiu.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Arvydai,    -  2023-05-24, 11:29

  uz kiek judo grasiu apverti tiesa aukstyn kojomis!? Jusu zodziuose tiesa tik tai,kad kapitalizma sugriauti – butina! Nes jis – tik naujesne vergoves forma! Beje,aprasyti dalykai vyksta ne tik cia,o visame pasaulyje! Ir Jus,ragindamas „pakeisti pasauli”,is esmes revoliucijai – save pristatote desiniuoju!??

  Atsakyti į šį komentarą
  • Arvydas    -  2023-05-24, 12:15

   Panašu, kad nesupratote teksto – aš neraginu keisti pasaulio, kaip neraginu sugriauti kapitalizmo.

   Tą siūlo kairieji.

   Atsakyti į šį komentarą
   • O kur    -  2023-05-24, 18:51

    Jus Lietuvoje radote kairiuju!? Juk ju nera ir ne sekundes nebuvo! Net profsajungu tikru nera,tik verslo ir valdziu statytines.

 4. Tikrieji mūsų pasaulio šeimininkai    -  2023-05-24, 20:32

  Kad ir ką mums toliau meluotų taip vadinami „oficialieji istorikai”, kad ir kokius makaronus mums kabintų ant ausų pasaulinio elito užsakymu „melasklaida”, tikroji žmonijos istorija nesulyginamai skiriasi nuo tų proto fantazijų rašliavų, kurios sudėtos į dabartinius istorijos vadovėlius ir kuriomis aklai tiki tik tie žmonės, kurie nesugeba savarankiškai mąstyti.
  Žmonija gyvena visiškoje iliuzijoje ir ignoracijoje apie tai, kas iš tikrųjų vyksta pasaulyje:

  user1252122.sites.myregisteredsite.com

  Atsakyti į šį komentarą
 5. kaltukusmanrodsraelitus    -  2023-05-24, 22:00

  tai pasakojimas apie pasekmes, visiems aiškiai matomas. kada bus pasakojimas apie priežastis?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Dievo sukurtą gyvybę tironai siekia panaudoti homunkulų bei mankurtų auginimui ir vergų visuomenės (skaitmeninio konclagerio)...

Niekas netrukdė naujiems žaidėjams anksčiau įsijungti į politiką. Jie juk jau seniai pilnamečiai?...

Na, autorius nagrinėjo - ir visai nagingai - tą temą, kurią paskelbė straipsnio pavadinime. O...

is tu,kur taupo degtukams,kad isleistu degtinei. Tasko mums srutas apie cekiukus,bet nemato milijardu,dingstanciu per energetiku...

suverenitetas Gdansko dokuose mire,o ne dabar....

ar dabar ar po metų sąrašiniai vistiek paklius prie lovio....

Vasingtono,o isakymas....