infa.lt

Medicinos žurnalas „Lancet” ragina JAV valstijas panaikinti visus abortų apribojimus

07 gegužės
20:10 2023

Dievas ir kūdikis

Kadaise gerbiamas medicinos žurnalas „Lancet” dar kartą įsitraukė į Amerikos politiką su savo progresyvistine programa, ragindamas panaikinti visus abortus ribojančius teisės aktus, praneša „Breitbart News” leidinys.

„Raginame Oklahomos ir kitų JAV valstijų, kuriose draudžiami abortai, įstatymų leidėjus panaikinti šiuos įstatymus, – rašoma naujausiame „Lancet” numeryje, – o JAV Kongresą ir kitų šalių, kuriose abortai laikomi nusikaltimu, įstatymų leidėjus priimti teisės aktus, kurie sukurtų teisinę apsaugą teisei teikti ir gauti abortų paslaugas, kaip dalį platesnės viso reprodukcinės sveikatos priežiūros spektro apsaugos.”

„Reikia priimti įstatymus, kurie apsaugotų kiekvieno žmogaus teisę į reprodukcinę sveikatą ir autonomiją”, – pridūrė Jungtinėje Karalystėje leidžiamas žurnalas.

Sekdamas kitų kairiųjų žiniasklaidos priemonių pavyzdžiu, Lancet smerkia JAV Aukščiausiojo Teismo 2022 m. Dobbs sprendimą, panaikinantį Roe prieš Wade bylos sprendimą.

Žurnalas teigia, kad jis buvo ilgamečių pastangų „išnaikinti federalinę konstitucinę teisę į abortą JAV kulminacija”.

Prieš Dobbs sprendimą „Lancet” ragino ginti „Roe prieš Wade” bylos išvadą ir tęsti abortus pagal pareikalavimą Jungtinėse Valstijose.

Savo 2022 m. gegužės 14 d. straipsnyje „Kodėl reikia ginti Roe prieš Wade” redakcinė „Lancet”  kolegija menkino JAV Konstituciją kaip „XVIII a. dokumentą, nesuprantantį XXI a. moterų realijų”, o JAV teisėjus ragino išduoti savo priesaiką ir savo sprendime įkvėpimo ieškoti ne tik Konstitucijoje.

Nors „Lancet” pažymėjo, kad JAV „juodaodžių moterų neplanuotas nėštumas yra dvigubai dažnesnis nei baltaodžių moterų”, tačiau nepaminėjo, kad juodaodžių kūdikiai JAV abortuojami 3,6 karto dažniau nei baltaodžių.

Funkcinis rasizmas, slypintis už Amerikos abortų pramonės, paskatino Naujosios Kalvarijos baptistų bažnyčios (Montclair, Naujasis Džersis) pastorių kunigą Klenardą Čildresą (Clenard Childress) pažymėti: „Pavojingiausia vieta afroamerikiečiui yra motinos įsčiose.”

Abortai yra pagrindinė juodaodžių mirties priežastis Amerikoje, nuo jų miršta daugiau žmonių nei nuo žmogžudysčių ar kitų ligų, įskaitant vėžį ir širdies ligas, – rašo leidinys.

Naujausiame už abortus pasisakančiame rašinyje „Lancet” perėmė visiškai nemokslinį Amerikos kairiųjų žodyną, kuriame kalbama apie „nėščias pacientes”, o ne apie nėščias moteris (lyg nėštumas būtų liga – infa.lt past.), taip pat pritardamas LGBT lobistams, teigiantiems, kad vyrai gali būti nėšti taip pat kaip ir moterys, taip prieštaraudami pagrindiniams biologiniams faktams.

Valstijų įstatymai, ribojantys abortus, „sukėlė šaltą poveikį abortų priežiūrai, net ir pacientėms, kurioms gali kilti pavojus gyvybei”, – įspėja „Lancet,” o gydytojams, kurie dabar turi rūpintis ir motinos, ir jos vaiko sveikata, tenka „dvigubas lojalumas”.

Įstatymai, kuriais ribojami abortai, „trikdo atvirą bendravimą ir gali dar labiau pakirsti pacientų pasitikėjimą sveikatos priežiūros sistemomis, ypač tarp gyventojų, kurie susiduria su diskriminacinėmis kliūtimis gauti sveikatos priežiūros paslaugas ir neproporcingai dideliu motinų sergamumu ir mirtingumu”, teigiama žurnale.

Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai ir reprodukcinės sveikatos, teisių ir teisingumo gynėjai „gali aiškiai parodyti, kokią žalą žmogaus teisėms bendruomenės ir sveikatos priežiūros specialistai patiria dėl abortų draudimų ir apribojimų”, raginama straipsnyje.

„Tokie veiksmai stiprina atsakomybę už žmogaus teises ir sudaro pagrindą būsimiems įstatymams ir politikai, kuriais siekiama užtikrinti galimybę atlikti abortą ir sukurti stipresnę reprodukcinių teisių ir kūno autonomijos apsaugą JAV ir visame pasaulyje”, – rašoma straipsnio pabaigoje.

Tai rašo vadinamas „medicinos” žurnalas, nors pirminė medicinos moralinė paskirtis yra – gelbėti gyvybę. Kaip motinos, taip ir negimusio kūdikio.

Panašu, kad „reprodukcinė sveikata”, arba kalbant tiesiai – kūdikio abortas – vis labiau artinama prie „pasirinkimo laisvės” – laisvės apsimesti, kad gyvybės žudymas yra ne daugiau, nei „rūpestis sveikata”.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 158

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. VŽA    -  2023-05-07, 11:16

  Pirmiausiai, kam reikalingi vaikai-atsitiktinukai??? Jų nemylintiems, nelaukusiems tėvams, valstybei ar nusikalstamam pasauliui?…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Mama    -  2023-05-08, 12:53

  Čia turėtų būti grynai tik tėvų reikalas, be jokių valstybės įsikišimų…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Jeigu pasaulis Moskoliją patupdys į savo vietą, tada kai kurios šalys galėtų tapti ir prorusiškos...

Tie, kam rūpi jų valstybęs , yra prorusiški....

is kur tevams zinoti,kuria is 72 lyciu pasirinks paauges naujagimis!?...

rimta darba - tie ir dirbs! O jei koks kopijavimo aparatas pakeis keleta popieriuku rasinetoju...

kad jei tulas pilietis pavoge vista,tai kaleti turetu visa jo gimine!? Nieko sau naujienos!...

pilieciams - nuo to negeriau....

"galetu" ir "parasys" - smulkiu cekiuku bedugne!...