infa.lt

Nelegalūs migrantai „kanibalizuoja” bendruomenes, nes įveža „kitokį gyvenimo būdą”, sako britų ministras

01 gegužės
06:30 2023

Migrantų valtys

Stebėtinai atviri torių politiko komentarai. Imigracijos ministras Robertas Jenrickas pripažino, kad nelegali ir legali migracija iš svetimų kultūrų „kanibalizuoja” britų bendruomenių vertybes ir gyvenimo būdą.

„Brexit” lyderis Nigelas Farage’as, savo ruožtu suabejojo, ar dėl tokių griežtų žodžių konservatorių vyriausybė pagaliau imsis sienos apsaugos priemonių, praneša „Breitbart News” leidinys.

Šią savaitę Vestminsterio analitiniame centre „Policy Exchange”, Robertas Jenrickas teigė, kad nelegalūs migrantai „paprastai išpažįsta visiškai kitokį gyvenimo būdą ir vertybes nei įprasta Jungtinėje Karalystėje”.

Jie dažnai apsigyvena jau ir taip „hiperįvairiuose” šalies rajonuose, o tai tik dar labiau kenkia „kultūrinei sanglaudai”, būtinai šaliai išsilaikyti kartu.

R. Jenrickas sakė, kad jis asmeniškai susitiko su Doverio – pagrindinės nelegalių migrantų iš laivų išsilaipinimo vietos – gyventojais ir pasišnekėjo.

Jie pasakojo, kad jų gyvenimus sugriovė daugiausia jaunų šaukiamojo karinio amžiaus vyrų antplūdis į jų bendruomenes, o migrantai net „beldėsi į jų duris, įeidavo į jų namus ir būdavo randami jų virtuvėse”.

Imigracijos ministras teigė, kad vietiniai gyventojai „pasijuto valdžios institucijų apleisti” ir, kad dėl to sumažėjo pasitikėjimas tokiomis bendruomenėmis: „Paprasčiau tariant, pernelyg didelė, nekontroliuojama migracija grasina išnaikinti tą užuojautą, kuria pasižymi britų tauta”.

Reaguodamas į Jenricko kalbą, „Brexit” lyderis Naidželas Faradžas (Nigel Farage) pareiškė: „Tai yra labai svarbus klausimas: „Tačiau ar veiksmai bus adekvatūs?

R. Jenricko kalba nuskambėjo prieš trečiadienį Bendruomenių Rūmuose įvykusį trečiąjį ilgai laukto Nelegalios imigracijos įstatymo projekto svarstymą, per kurį parlamento nariai 289 balsais prieš 230 pritarė šiai priemonei.

Pateiktas naujos formos teisės aktas leistų vyriausybei siųsti nelegalius migrantus į trečiąją šalį, pavyzdžiui, Ruandą, kad jų prieglobsčio prašymai būtų nagrinėjami ofšore, užuot leidus jiems laikinai pasilikti Jungtinėje Karalystėje.

Dabar pateiktas teisės aktas bus toliau svarstomas Lordų rūmuose, kur jis gali būti iš dalies pakeistas.

Kadangi vyriausybėms po „Brexit” kol kas nepavyksta susitarti su Prancūzija ir visa ES dėl migrantų grąžinimo, ministras pirmininkas Rišis Sunakas tikisi, kad sprendimas nedelsiant išsiųsti nelegalus į Ruandą veiks kaip atgrasymo priemonė migrantams, mokantiems nepagrįstai išpūstas kainas neteisėtai žmones gabenantiems asmenims už jų pergabenimą per Lamanšo sąsiaurį.

Vis dėlto, net jei įstatymo projektas bus priimtas, siunčiant nelegalus į prieglobsčio centrus Ruandoje vis tiek susiduriama su teisiniais iššūkiais tiek Jungtinės Karalystės, tiek Europos lygmeniu, atsižvelgiant į tai, kad Didžioji Britanija vis dar yra saistoma Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais (EŽTT), kuris techniškai yra atskira institucija nuo Europos Sąjungos, todėl „Brexit” nepaveikė teisinių santykių su juo.

Jei schema įveiks visas šias kliūtis ir veiksmingai atgrasys nuo nelegalios migracijos, valdančioji Konservatorių partija vis dar susiduria su dideliu visuomenės nepasitenkinimu dėl nesugebėjimo ar veikiau nenoro mažinti legalią masinę migraciją, nes vien pernai į šalį atvyko daugiau nei pusė milijono užsieniečių.

Savo kalboje R. Jenrickas paminėjo „daugybę tyrimų, kurie rodo žalingą nekontroliuojamos migracijos poveikį socialiniam pasitikėjimui ir sanglaudai”.

Pavyzdžiui, 2021 m. analitinio centro „Migration Watch” ataskaitoje įspėjama, kad, atsižvelgiant į milžinišką užduotį integruoti milijonus užsieniečių į britų kultūrą, vyriausybė turės sustabdyti tiek legalios, tiek nelegalios migracijos srautus arba susidurs su visuomenės žlugimo perspektyva.

R. Jenrickas pripažino, kad kai kurie neigiami nelegalios migracijos padariniai „akivaizdžiai lygiai taip pat taikomi” ir legaliems imigrantams.

Tačiau, nežiūrint į tai, šiuo metu neatrodo, kad vyriausybė ketintų įgyvendinti ilgalaikį torių pažadą sumažinti grynąją migraciją iki „dešimčių tūkstančių”.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 80

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Visos sios    -  2023-05-01, 08:19

  senos pasakos,ne kas kita,kaip tiesos slepimas! Migracija nestabdoma,kad vietos verslai gautu pigiu,nelegaliu ir neapmokestintu vergu! Lygiai tas pats vyksta Lietuvoje,sistemingai ir centralizuotai atsigabenant atvykelius i vietiniu darbo vietas! Idomu,kad net is „nedraugisku saliu”!!! Ir tam netgi iteisinta oficiali isimtis LR istatymuose!!!

  Atsakyti į šį komentarą
 2. VŽA    -  2023-05-01, 09:03

  Čia vyksta ne migracija, o išsivysčiusių šalių OKUPACIJA. Kol kas jie tik užima vietinių darbo vietas, bet vėliau pradės reikštis. Juk Lietuvoje jau įkurta šaika „Geros kaimynystės su teroristine Rusija ir terorizmą palaikančia Baltarusija”. Iš Ukrainos dauguma atvyksta ne ukrainiečiai, o rusakalbiai. Vilniuje greitai VĖL išgirsime: „Govori na čelovečeskom jazyke”…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

is kur tevams zinoti,kuria is 72 lyciu pasirinks paauges naujagimis!?...

rimta darba - tie ir dirbs! O jei koks kopijavimo aparatas pakeis keleta popieriuku rasinetoju...

kad jei tulas pilietis pavoge vista,tai kaleti turetu visa jo gimine!? Nieko sau naujienos!...

pilieciams - nuo to negeriau....

"galetu" ir "parasys" - smulkiu cekiuku bedugne!...

Dievo sukurtą gyvybę tironai siekia panaudoti homunkulų bei mankurtų auginimui ir vergų visuomenės (skaitmeninio konclagerio)...

Niekas netrukdė naujiems žaidėjams anksčiau įsijungti į politiką. Jie juk jau seniai pilnamečiai?...