infa.lt

Audito komiteto pirmininkas V. Kamblevičius: „Užtenka dangstyti savus – reikia prisiimti atsakomybę!”

Audito komiteto pirmininkas V. Kamblevičius: „Užtenka dangstyti savus – reikia prisiimti atsakomybę!”

23 rugsėjo
17:25 2016

seimo posėdis

„Politikai privalo prisiimti materialinę atsakomybę už aplaidžius, neūkiškus, galimai savanaudiškus sprendimus. Dėl tokių sprendimų atsiradusi žala visuomenei turi būti atlyginama iš pačių politikų, o ne iš mokesčių mokėtojų kišenės! – pabrėžia Audito komiteto pirmininkas Vytautas Kamblevičius. – „Tačiau įstatymai neturi tapti politinio susidorojimo įrankiu, dėl kurių politikai bijotų priimti visuomenei naudingus, tačiau politiškai nepatogius sprendimus“. Būtent dėl šios priežasties Audito komitetas grąžino iniciatoriams tobulinti įstatymo projektą (Nr. XIIP-1155), kuriuo siekiama įtvirtinti Vyriausybės narių materialinę atsakomybę.

Audito komitetas palaiko materialinės atsakomybės griežtinimo idėją visame viešajame sektoriuje. „Kiek galima dangstyti savus? Neatleistina ir nesuvokiama situacija, kuomet už konkrečių asmenų padarytą žalą atlygina ne jie patys, o institucija, kitaip tariant mokesčių mokėtojai!“, – piktinosi Vytautas Kamblevičius. Audito komitetas dar 2015 m. lapkričio mėn. kreipėsi į Vyriausybę dėl tarpžinybinės darbo grupės sudarymo, kuriai pavesta įvertinti materialinės atsakomybės viešajame sektoriuje tobulinimo galimybes.

Komitetas taip pat analizuos naujausią Valstybės kontrolės atskaitą dėl valstybei padaromos žalos, kai institucijos atlygina kitų asmenų padarytą žalą. „Išanalizavę situaciją, teiksime pasiūlymus įstatymų tobulinimui, dėsime maksimalias pastangas, kad situacija keistųsi!“, – teigė komiteto pirmininkas.

„Viliamasi, kad vykstantys teisminiai procesai, kuomet iš politiko pirmos instancijos teismas priteisė atlyginti žalą valstybei, suformuos praktiką dėl Vyriausybės narių atsakomybės. Tačiau siekiant sistemiškai spręsti problemas, susijusias su individualios materialios atsakomybės taikymu viešajame sektoriuje, turėtų būti sprendžiamas ne tik Vyriausybės narių, bet ir Seimo narių, savivaldybių tarybų narių bei kitų subjektų individualios materialinės atsakomybės reglamentavimo klausimas. Tai ne teismo, o įstatymo leidėjo prerogatyva“, – pažymėjo Audito komiteto pirmininkas Vytautas Kamblevičius.

lrs.lt

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 70

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...