Vokietijos federalinės tinklo agentūros (BNA) prezidentas Klausas Miuleris (Klaus Müller) pareiškė, kad šalis iki kitos žiemos galės užpildyti savo dujų saugyklas be Rusijos dujų tiekimo. Šalis iš dabartinio šaltojo sezono išeina turėdama nepanaudotų mėlynojo kuro atsargų.
„Dabar iš žiemos išeiname turėdami santykinai pilnas atsargas. Tai padės užpildyti saugyklas vasarą be rusiškų dujų vamzdynais… Kitą žiemą mums taip pat reikės pilnų dujų saugyklų. Jei kita žiema bus gerokai šaltesnė, mums taip pat prireiks gerokai daugiau dujų”, – sakė Mülleris agentūrai DPA.
Kovo 28 d. rytą, gamtinių dujų saugyklų užpildymas siekė 64,3 procento. Pasak BNA, Vokietija „gerai išgyveno praėjusią žiemą” dėl savalaikio pasiruošimo, taupymo ir vidutinės oro temperatūros.
„Mes taip pat turėtume gerai pasirengti kitai žiemai. Be kita ko, turėtume ir toliau taupiai vartoti dujas”, – apibendrino BNA vadovas.
Jis taip pat leido suprasti, kad Berlynas tikisi planuojamo papildomų suskystintų gamtinių dujų terminalų paleidimo, taip pat klimato požiūriu komfortiškos kito sezono žiemos.
Gruodį „McKinsey” analitikai teigė, kad sumažėjęs dujų tiekimas ir didesnės žaliavų kainos Vokietijos ekonomikai kainuos 100 mlrd. eurų. Tyrėjai atkreipė dėmesį, kad tiekimo iš Rusijos nutraukimas Vokietijai nereiškia visiškos dujų nepriklausomybės, nes energijos ištekliai bus perkami iš kitų šalių.
Prieš Rusijos karinę invaziją į Ukrainą, apie 40% visų Vokietijos suvartojamų dujų buvo tiekiama iš Rusijos. Rugsėjo pabaigoje Vokietija visiškai atsisakė rusiškų degalų tiekimo.
Vietoj rusiškos energijos resursų Berlynas pradėjo importuoti dujas vamzdynais iš Norvegijos ir Nyderlandų ir padidino suskystintų gamtinių dujų ir anglies importo apimtis.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Snaudusi ES, Vokietija – pradeda ne tik mąstyti, bet ir daryti, – ŠAUNUOLIAI.