Toronto universiteto mokslininkai ir biotechnologijų bendrovė „Insilico Medicine”, pasitelkę dirbtinį intelektą (DI), sukūrė vaistą, kuris potencialiai galėtų padėti kovoti su kepenų vėžio forma – hepatoceliuline karcinoma.
Gydymo priemonės kūrimo procesas dirbtiniam intelektui užtruko vos 30 dienų.
Kaip rašoma Toronto universiteto interneto svetainėje, mokslininkai naudojo „Google DeepMind” sukurtą dirbtinio intelekto programą „AlphaFold”, galinčią nuspėti erdvinę baltymo struktūrą, ir platformą „Pharma.AI”.
Mokslininkai naudojo dirbtinį intelektą vėžinėms ląstelėms skenuoti, kad rastų galimas silpnąsias vietas.
Ta silpna vieta, anot DI, pasirodė esanti mažai žinomas baltymas CDK20 (nuo ciklino priklausoma kinazė).
Programinė įranga „AlphaFold” prognozavo šio baltymo erdvinę struktūrą ir taip pat nurodė jo silpnąsias vietas.
Įvedę išvadas į Pharma.AI, mokslininkai gavo duomenis apie vaistą, kuris galėtų veikti šį baltymą ir potencialiai susidoroti su karcinoma.
Hepatoceliulinė karcinoma yra sparčiai plintanti liga, kuri dažniau aptinkama pas žmones jau esant paskutinei stadijai. Kasmet pasaulyje ši liga diagnozuojama maždaug 600 000 pacientų.
Toronto universiteto mokslininkai dabar ketina atlikti klinikinius vaisto tyrimus. Pasak jų, šis darbas akivaizdžiai patvirtina „revoliucinį dirbtinio intelekto potencialą” medicininiuose tyrimuose, nes anksčiau vaistų kūrimas galėjo užtrukti metus ar net dešimtmečius. Tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „Chemical Science„.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
situos feikus DI tema – raso jis pats,ar jo fanatikai?
kas išbandys ,kiek laiko tai tęstųsi…tai yra kvailinimas