infa.lt

Europos teisingumo teismas pripažino kelionę į darbą, dalimi darbo dienos

Europos teisingumo teismas pripažino kelionę į darbą, dalimi darbo dienos

13 rugsėjo
01:01 2016

BBC

į darbą dviračiu

nuotrauka: JEREMY SELWYN / thisismoney.co.uk

Europos teisingumo teismas nusprendė, jog laikas praleistas pakeliui į darbą, yra laikomas darbo dienos laiko dalimi, praneša BBC.

Dabar darbdaviai privalo sudaryti darbuotojų grafikus taip, kad jų pirmas ir paskutinis išvažiavimas per darbo dieną užimtų minimalų laiko tarpą, o paskirties punktai būtų kaip galima arčiau namų.

Teismas savo sprendimą paaiškino darbuotojų teise į „saugumo ir sveikatos“ apsaugą, atitinkamai Europos Sąjungos normatyvams. Viena iš pagrindinių užduočių – įsitikinti tuo, kad ES piliečiai nėra verčiami dirbti daugiau, nei 48 valandas į savaitę. kelias į darbą

„Dabar tūkstančiai Britanijos darbdavių potencialiai gali pažeisti teismo apribojimus savo darbuotojų darbo laiko atžvilgiu“, – papasakojo agentūrai advokatas Chris Tutton.

Viskas prasidėjo nuo ieškinio, prieš ispanų kompaniją diegiančią apsaugines sistemas Tyco. 2011 metais įmonė uždarė visas savo atstovybes regionuose, nurodžiusi savo darbuotojams važiuoti į pirmą iškvietimą tiesiai iš namų.

„Tas faktas, kad darbuotojams tenka pradėti ir baigti darbo dieną tiesiog savo namuose, tiesiogiai kyla iš jų darbdavių sprendimo atsisakyti darbo ofisų, o ne iš pačių darbuotojų apsisprendimo, – nurodė teismas. – Tai, kad jiems to nenorint teko pajusti savo darbdavio sprendimo pasekmes, prieštarauja darbuotojų saugumo ir sveikatos apsaugos normoms, tuo pačiu garantuojančioms jiems minimalų atokvėpio laiko tarpą“.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 2 277

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...