infa.lt

Stambulo konvenciją ES siekia prastumti prieš jos neratifikavusių valstybių valią – reikia veiksmo

Stambulo konvenciją ES siekia prastumti prieš jos neratifikavusių valstybių valią – reikia veiksmo

03 kovo
20:05 2023

Šeima ir vėliava

Lietuvos Šeimų Sąjūdis per savo užsienio reikalų komunikacijos skyrių gavo nerimą keliantį pranešimą iš savo bulgarų kolegų, Mihaelos Giorgovos ir asociacijos „Visuomenė ir vertybės“ komandos.

Pranešime labai konkrečiai aprašoma situacija, kai Europos Komisija, neapsikentusi kelių neratifikavusių Stambulo konvencijos ES valstybių savarankiškumo šeimos klausimais, nutarė tą padaryti už jas per Europos Teisingumo Teismą (ETT).

Reikėtų pastebėti, jog pagal stojimo į ES sutartį, šeimos klausimai paliekami valstybių narių kompetencijai.

Būtent todėl tokie jautrūs visuomenei projektai, kaip Stambulo konvencija buvo palikti ES valstybių narių savarankiškam apsisprendimui. Kad ji įsigaliotų, ją turi ratifikuoti (iki šiol turėjo) nacionalinių valstybių parlamentai.

Dalis ES valstybių narių tą jau padarė savanoriškai.Tačiau liko keletas šalių, kurios atkakliai to daryti nenori – tai Bulgarija, Čekija, Vengrija, Latvija, Slovakija ir Lietuva.

Ir štai, šių šalių atžvilgiu, norint priversti jas taikyti savo teritorijose Stambulo konvencijos genderistines nuostatas, tokias kaip kaip lytinės tapatybės apibrėžimo taikymas, atmetant biologinę lytį ir visas kitas gender ideologijos nuostatas, kurių prastūmimui pas mus, Lietuva ir paminėtos šalys iki šiol sėkmingai priešinosi.

Iki šiol. Nes galiojo ES sutarties nuostatos.

Po ETT sprendimo jos nustojo galioti, nors pagal tarptautinę ir nacionalinių valstybių teisę, jokia trečioji pusė negali vienpusiškai savo sprendimu pakeisti dviejų suverenių subjektų tarpusavio sutarties sąlygų.

Bet EK ir ETT savarankiškai prisiskyrė sau tokią teisę, ir, ar nekeista, kad teisinėmis valstybėmis save vadinančios ES šalys narės, balsavusios už žemiau aprašytą rezoliuciją, pačiu akivaizdžiausiu būdu pamina suverenių valstybių apsisprendimo teisę, apibrėžtą dvipusėje sutartyje, kurią jos visos pasirašė.

Kur dingo teisinės valstybės principai, dėl kurių šiandien EK tarkuoja Vengriją ir Lenkiją? – Jie taikomi tik kitų šalių atžvilgiu, norint kažką iš jų išpešti.

Dabar apie minėtą rezoliuciją:

Užvakar Europos Parlamentas, 469 balsavus „UŽ“, 104 „PRIEŠ“ ir 55 „SUSILAIKIUS“, priėmė rezoliuciją, raginančią ES Tarybą ratifikuoti Stambulo konvenciją.

Europos Teisingumo Teismas (ETT) nusprendė, kad ES gali jį ratifikuoti be visų valstybių narių sutikimo. Procedūrai reikalinga 2/3 valstybių narių parama, kurią Taryba tikisi surinkti. Be Bulgarijos, jo neratifikavo Čekija, Vengrija, Latvija, Lietuva ir Slovakija, praneša mūsų kolegė iš Bulgarijos Mihaela Giorgova.

Toliau ji rašo, kad, „nepaisant mūsų (bulgarų) raginimo balsavimo Europos Parlamente proga išsiuntėme Laišką savo europarlamentarams, PRIEŠ balsavo tik Angelas Džambazkis, o Emilis Radevas susilaikė, nors pagal įstatymą (Bulgarijos) Konstitucinio Teismo sprendimai yra privalomi visiems piliečiams ir valdžios institucijoms.”

Ta prasme net Bulgarijai atstovaujanti EP narių dauguma balsavo už aukščiau minėtą rezoliuciją, kas rodo, kiek toli mentalinis šeimos griovimo procesas yra pažengęs dabartinio EP narių mąstyme.

M.Giorgova rašo:

„Laiške atkreipėme dėmesį, kad jei ES ratifikuos Stambulo konvenciją, mūsų šalis turės įvesti ir dirbti su kitokiais lyties ir lytinės tapatybės apibrėžimais, atmetant biologinius (vyras-moteris).

Bulgarija turės tai padaryti šiose trijose ES kompetencijos srityse: prieglobsčio, sulaikymo ir teisminio bendradarbiavimo, kuriuo mus griežtai kontroliuos Europos Taryba.

Taip pat, kalbant apie prieštaringai vertinamą Europos Komisijos siūlomą tėvystės reglamentą, prašėme, kad jis gerbtų valstybių narių nacionalinę kompetenciją šeimos srityje.

Laišką išsiuntėme savo asociacijos ir 40 kitų pilietinės visuomenės ir tėvystės organizacijų bei daugiau kaip 2 180 piliečių, kurie parėmė internetinę peticiją, vardu, pasinaudodami galimybe iki šio pirmadienio pateikti pastabas.

Jei siūloma direktyva būtų priimta, ji lemtų priverstinį valstybėms homoseksualių asmenų porų tėvystę ir įvaikinimą, kas labiausiai pažeistų vaikų teises ir interesą turėti ir pažinti savo tikrą tėvą ir motiną.

Jei dar nespėjote paremti peticijos, raginame skirti minutę ir tai padaryti adresu:

https://civilactionbg.com/zashtiti_dezata_i_semeistvoto/

Būkime aktyvūs ir informuokime kandidatus į šalies atstovus apie lyčių kaitos ir tėvystės naujo apibrėžimo pasekmes vaikams, šeimoms ir mūsų visuomenei!

Su jumis dėl geresnės ateities,

Mihaela Giorgova ir asociacijos „Visuomenė ir vertybės“ komanda (Bulgarija)

Lietuvos Šeimų Sąjūdis kreipsis į Lietuvos Prezidentą dėl Lietuvos pasitraukimo iš Stambulo konvencijos, kaip tą padarė Turkija 2021 metais, pritaikiusi savo vidaus įstatymus ginant moterų teises, tačiau atmetant visus gender ideologijos reikalavimus. Žinoma, dabar tą padaryti sudėtinga, tačiau Gitanas Nausėda gali bent jau pasisakyti PRIEŠ ją ES Taryboje, į kurią vietoje jo veržiasi važiuoti Ingrida Šimonytė. Ar nekyla klausimas ko jai ten reikia?

Lietuvos įstatymai moterų teisių ir gynybos srityje JAU atitinka Stambulo konvencijos nuostatas. Todėl priverstinis jos primetimas vyksta tik dėl gender ideologinių punktų.

Prašom pasirašyti šią peticiją (reikės užpildyti pateiktą lentelę straipsnyje) ir pasidalinti socialiniuose tinkluose šia informacija.

Ji labai svarbi mūsų šeimų, vaikų ir sveikos visuomenės saugumui.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 538

Žymos

Atsiliepimų 7

 1. VŽA    -  2023-03-03, 08:37

  Vakcinomis, – MASIŠKAI išnaikinti žmonių nepavyko… Todėl norima iškrypimų įteisinimu. Krikščionys gerai žino, kas buvo pagal Bibliją, – kai Žemėje įsisiautėjo šlykščiausia iškrypimai, dėl zoofilijos išsigimimai (kentaurai), tai Dievas, neradęs kitos išeities, visą žmoniją nuskandino tvano vandenyse. Masiniai potvyniai, – jau užuomena…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. a.š.    -  2023-03-03, 10:20

  Likau nesupratęs. Ar Lenkijos atstovai parėmė rezoliuciją, raginančią ES Tarybą ratifikuoti Stambulo konvenciją? Nes tarp išvardintų šalių jos nėra. O gal čia tik „gramatinė” straipsnio autoriaus klaida?

  Atsakyti į šį komentarą
  • infa.lt Autorius    -  2023-03-03, 10:53

   Lenkija ratifikavo 2015 m. Tačiau dabar grasina denonsuoti. Problema dar kitur, beveik garantuotai Lietuvos Europarlamentarai balsavo UŽ. Straipsnyje kalbama PRIEŠ, turint omenyje, kad neratifikavo, tačiau visiškai neaišku kaip balsavo atskiri parlamentarai.

   Atsakyti į šį komentarą
 3. Teisybės link    -  2023-03-03, 12:35

  Jokiu stambulo konvenciju

  Atsakyti į šį komentarą
 4. a.š.    -  2023-03-03, 18:23

  Nurodyta PETICIJA yra berods bulgarų kalba. Gal šita peticija skirta tik bulgarams? Jeigu yra bent anglų kalba vertinys, prašome įdėti ir bus aišku už ką balsuojame…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Vakarų satanistai ir pidarastai yra šokiruoti. Šoko būsenoje yra ir Lietuvos liberal-pidarast-naciai....

Dolerio pabaigos pradžia.....

Būkit žmonės! Nebedėkit jos fotografijų....

Kokie mes tampame silpni, nemąstantis. Tai mokestis už lengvo pabendravimo norą. Su žmona juk bendrauti...

Na aš juos suprantu, nes žmonių skaičius tiesiogiai įtakoją tinginių, vagių bandiūgų ir t.t.. išnykimą,...

Stai ir doleriuka i šalį stumia...

A

“Kuo greičiau jos priartės prie pasaulinio ekonomikos lygio, tuo greičiau pasaulio gyventojų skaičius pasieks aukščiausią...

Galima suprasti puikiai gyvenančius Vakarus, kuriuos Putino agresija žadina iš lėto. Jau ir Šveicarija -...

Galimai, tai bus efektyvus PSO būdas naikinti žmones. Pradžioje, - psichologiškai silpnesnius, nes tokių -...

Snaudusi ES, Vokietija - pradeda ne tik mąstyti, bet ir daryti, - ŠAUNUOLIAI....