infa.lt

JAV Įstatymų leidėjai nerimauja dėl paauglių prieigos prie „Facebook” Metaverslo

01 kovo
11:56 2023

Markas Zuckerbergas pristato „Meta” („Facebook”)

Įstatymų leidėjai abejoja dėl paauglių prieigos prie „Facebook” metaverslo

JAV kongreso atstovai Ken Buck (R-CO) ir David Cicilline (D-RI) šiandien išsiuntė laišką „Facebook” generaliniam direktoriui Markui Zuckerbergui, kuriame teiraujasi, ar gera idėja leisti 13 metų amžiaus vartotojams naudotis „Horizon Worlds” metaverslo platforma, teigdami, kad „Facebook” praeityje jau pakenkė jaunimo psichinei sveikatai, praneša „Breitbart” portalas.

Abu kongresmenai yra įtakingo Atstovų Rūmų antimonopolinio pakomitečio, kuris pastaraisiais metais vis daugiau dėmesio skiria technologijų milžinių monopolinei galiai, nariai. Cicilline’as šiuo metu yra svarbiausias narys, o praėjusiame Kongrese šiam pakomitečiui pirmininkavo.

Dešimtmečio pradžioje M. Zuckerbergo bendrovė ryžtingai pasuko į metaverslą – terminą, reiškiantį įtraukiančius VR paremtus skaitmeninius pasaulius. Tai, kad bendrovė vėl sutelkė dėmesį į tai, parodė pakeistas pavadinimas – iš „Facebook” ji tapo „Meta”.

„Horizon Worlds” yra pagrindinis „Facebook” VR pasiūlymas – nemokamas VR žaidimas, kurį galima žaisti naudojant „Oculus Rift S” ir „Meta Quest 2” ausines.

Meta„, anot pranešimų, svarsto galimybę išplėsti savo metaverslo platformą „Horizon Worlds” ir ją pritaikyti net 13 metų amžiaus naudotojams. Atsižvelgiant į „Meta” istoriją, kai ji nesugebėjo apsaugoti mūsų jaunimo seniau įdiegtose  paslaugose, pavyzdžiui, „Instagram”, ir į kylančias „Horizon Worlds” problemas, šis sprendimas kelia didžiulį susirūpinimą”, – rašė atstovai. Buckas ir Cicilline’as.

„Meta” jau seniai teikia pirmenybę pelnui, o ne naudotojų saugumui, ypač vienų pažeidžiamiausių – mūsų jaunimo – saugumui.”

Nepamiršome, kad iki 2014 m., kai bendrovė vis dar vadinosi „Facebook”, jos šūkis buvo „judėk greitai ir laužyk įpročius”. Atsižvelgdami į šią patirtį ir į naują bei nerimą keliančią žalą, kurią naudotojai patyrė jūsų virtualioje platformoje, primygtinai raginame bendrovę įvesti griežtą visų naudotojų apsaugą ir elgtis itin atsargiai svarstant galimybę atverti platformą 13-17 metų amžiaus naudotojams.”

Toliau laiške rašoma: „Bent jau nuo 2019 m. pačios „Instagram” tyrėjai žino, kad naudojimasis jų nuotraukų dalijimosi platforma yra susijęs su depresija, nerimu, žema saviverte ir kitomis psichikos sveikatos problemomis, ypač paauglių tarpe.

Užuot ėmusis veiksmų, kad apsaugotų savo platformoje esantį jaunimą, „Instagram” monetizuoja jaunų žmonių neužtikrintą savęs suvokimą, augindama naudotojų nesaugumą, savęs vertinimo problemas, nepilnavertiškumą ir materializmą. Meta paskatino psichologinio toksino, skatinančio jaunimo psichikos sveikatos krizę, su kuria susiduriame šiandien, atsiradimą.”

„Esame susirūpinę, kad jūsų virtualiosios realybės platforma turės panašų žalingą poveikį jau 13 metų amžiaus naudotojams, – pareiškė kongresmenas Buckas ir kongresmenas Cicilline’as.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 49

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

100% yra visiška tiesa...

Hm

Nenustebino, senėjimo pagrindas yra ultravioletiniai spinduliai, o jų jis išvengią. Dinozaurų eroje atmosfera buvo gerokai...

Mes, Sudano vyriausybė sudarėme komisiją ir reikalaujame, kad Egiptas grąžintų iš Nubijos pagrobtą auksą (faraonų...

Europa nustoja pirkti is RosAL aliumini - tada rusai nebestatys tos AE. Paziuresim,ar issiplidys?...

"draugu" - neziopsok! Vienuoliktas Dievo isakymas,skia! :-D...

Visi sumokesime uz lustus,o kas dar ir pirks - net 2 kartus!...

Ne visi gi pasiryze ekonominiam suicidui JAV vardan!...