infa.lt

Atleistam ir įkalintam už atsisakymą naudoti translyčių įvardžius mokytojui, gresia kasdienė bauda už pasirodymą mokykloje

26 vasario
18:40 2023
Enoch Burke

Enoch Burke kalbasi su žiniasklaida | video kadras

Enochas Burke’as sakė, kad Airijos teisėjas padarys jį „elgeta“ dėl jo religinių įsitikinimų.

WESTMEATH, Airija (LifeSiteNews, 2023-01-26) – Krikščioniui mokytojui, kuris atsisakė vartoti mokinių translyčius įvardžius, gresia 700 eurų bauda per dieną, jei jis nepaklus teismo įsakymui, draudžiamam lankyti mokyklą, iš kurios buvo atleistas.

Enochas Burke’as, praėjusiais metais praleidęs 108 dienas kalėjime už atsisakymą vykdyti teismo įsakymą, praėjusią savaitę oficialiai buvo atleistas iš Airijos bažnyčios (anglikonų) Wilsono ligoninės mokyklos Westmeath grafystėje Airijoje.

Atsakydamas į Aukščiausiojo teismo teisėjo Briano O’Moore’o sprendimą nuo penktadienio skirti mokytojui 700 eurų baudą per dieną, nebent jis atsisakytų nepagarbos teismo įsakymui, Burke’as žurnalistams sakė, kad teisėjas „nori nubausti mane už mano religinių įsitikinimų išpažinimą“.

„Kas nutiko mums kaip tautai, kad jau baudžiama už religinius įsitikinimus? – Paklausė Burke’as. Šioje šalyje gyvename tokiu metu, kai žmonės kraustosi iš proto, nes, kaip žinome, kainos tiek sukilę, kad… O štai Brianas O’Moore’as, Aukščiausio teismo teisėjas, atsisėdo ir pareiškė, kad tu turėsi mokėti ne tik už tuos visus dalykus, bet dabar dar ir už savo religinį tikėjimą”.

„Jis padarys mane elgeta dėl mano religinių įsitikinimų“, – pridūrė Burke’as.

Mokytojas atsisakė atsakyti į klausimus, ar jis toliau lankys mokyklą, dėl ko jam grės didelės baudos, ar atsisakys nepagarbos teismui.

Krikščionis evangelikas, ketverius metus mokykloje dėstęs vokiečių kalbą, istoriją ir politiką, Burke’as nuolat tvirtino, kad transseksualių įvardžių vartojimas pažeistų jo religinius įsitikinimus ir kad vėlesnis jo nušalinimas mokykloje dėl to bei teismo nutartis jam buvo neteisingi.

Po įkalinimo 2022 m. rugsėjo 5 d. gruodžio 21 d. teisėjas Brianas O’Moore’as paleido Burke’ą, nepaisant to, kad mokytojas nenorėjo atsisakyti nepagarbos teismo įsakymui, kuriuo jam uždrausta lankytis mokykloje.

Teisėjas O’Moore’as šiandien sakė, jog tikisi, kad grėsmė kas savaitę mokėti beveik 5000 eurų baudų „nutrauks jo (Burke’o) visiškai beprasmišką lankymąsi mokykloje, kuri nenori jo ten matyti“.

Tačiau teisėjas perspėjo, kad baudos gali būti padidintos, jei jos neduos norimo efekto.

Praėjusį penktadienį Burke’as buvo atleistas iš mokyklos, nepaisant to visą šią savaitę kiekvieną dieną pasirodydavo darbui joje, nors ir buvo suimtas bei paleistas antradienį.

Jis turi iki penktadienio 14 val. oficialiai atsisakyti nepagarbos teismui arba bus pradėtos taikyti 700 eurų per dieną baudos.

Teisėjas O’Moore’as šiandien pripažino, jog nebuvo „išsyk patrauklu” dar kartą įkalinti šį sąmoningą priešgyną krikščionį, nes, kaip jis teigia, Burke’as jau buvo pasinaudojęs žiniasklaidos dėmesiu, susijusius su jo įkalinimu praėjusiais metais, siekdamas savo tikslų. Teisėjas taip pat atsižvelgė į mokyklos pastebėjimą, kad apriboti mokytojui galimybes naudotis savo turtu būtų bergždžias reikalas. 

Prieš įkalinimą Burke’as Aukštesniajam teismui pareiškė, kad „transseksualizmas prieštarauja mano krikščioniškiems įsitikinimams“.

„Tai prieštarauja Šventajam Raštui, prieštarauja Airijos bažnyčios ir mano moralei“, – pridūrė mokytojas. „Aš myliu savo mokyklą, kurios šūkis yra „Res Non Verba“ („Veiksmais, o ne žodžiais“), bet šiandien esu čia, nes pasakiau, kad nepavadinsiu berniuko mergina.“

„Tai beprotybė, kad būsiu nuvestas iš šios teismo salės į įkalinimo vietą, bet aš neatsisakysiu savo krikščioniškų įsitikinimų“, – tvirtino jis.

Burke’as rugsėjo 7 d. taip pat pažadėjo ponui teisėjui Maxui Barretui, kad „niekada nepaliksiu Mountjoy kalėjimo, jei išeidamas iš kalėjimo turėsiu sąmoningai pakenkti savo sąžinei ir religiniams įsitikinimams bei išsižadėti savo Dievo. Manau, jog pagirtina tai, kad nusprendžiau paklusti Dievui, o ne žmogui.“

Tarptautinė peticija Enocho Burke palaikymui čia:
https://lifepetitions.com/petition/free-enoch-burke

vertė: Tomas Senūta

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 1 066

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. VŽA    -  2023-02-26, 08:49

  KOKS siaubingas pasaulio lyt-psichinis iškrypimas. Užsitrauksime Dievo bausmę: Dievas, VIEŠPATS Biblijoje įsakė: „Jei vyras sugultų su vyriškiu tarsi su moterimi, jiedu abu nusikalto bjauriu iškrypimu ir užsitraukė kraujo kaltę“, kas reiškia mirties bausme (Kunigų knyga, 20 skyrius, 13 eilutė)…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Valdas    -  2023-02-26, 11:31

  Jie sako tai netoliarancija toliarancijei, o kazkas mano kad truksta jam paciam toliarancijos kitaip tariant diktatūra))

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

100% yra visiška tiesa...

Hm

Nenustebino, senėjimo pagrindas yra ultravioletiniai spinduliai, o jų jis išvengią. Dinozaurų eroje atmosfera buvo gerokai...

Mes, Sudano vyriausybė sudarėme komisiją ir reikalaujame, kad Egiptas grąžintų iš Nubijos pagrobtą auksą (faraonų...

Europa nustoja pirkti is RosAL aliumini - tada rusai nebestatys tos AE. Paziuresim,ar issiplidys?...

"draugu" - neziopsok! Vienuoliktas Dievo isakymas,skia! :-D...

Visi sumokesime uz lustus,o kas dar ir pirks - net 2 kartus!...

Ne visi gi pasiryze ekonominiam suicidui JAV vardan!...