infa.lt

Augant „ChatGPT” populiarumui, Kinija griežčiau kontroliuos dirbtinio intelekto technologijas

25 vasario
06:20 2023

Kinijos vyriausybė, atsižvelgdama į pokalbių roboto „ChatGPT” sėkmę, nustatys taisykles, reglamentuojančias kaip bus naudojamas  dirbtinis intelektas įvairiose pramonės šakose, pranešė „Bloomberg” agentūra, remdamasi Kinijos mokslo ir technologijų ministerijos pareigūnais.

ChatGPT” yra pokalbių robotas, kurį sukūrė „Open AI„. Jis pradėtas naudoti 2022 m. lapkričio 30 d. Botas, be kita ko, gali rašyti programinį kodą, kurti ir versti tekstus, o atsakydamas į naudotojų klausimus naudojasi dialogo kontekstu. 2023 m. vasario pradžioje agentūra „Reuters”, remdamasi Šveicarijos holdingu UBS, pranešė, kad aktyvių „ChatGPT” naudotojų auditorija per 2 mėnesius pasiekė 100 mln. žmonių. Tuo programa pasiekė istorinį lankytojų skaičiaus augimo rekordą. Oficiali prieiga prie paslaugos ribojama keliose šalyse, pavyzdžiui, Kinijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Irane, Šiaurės Korėjoje ir Venesueloje.

Agentūros pašnekovų teigimu, Kinijos vyriausybė primygtinai reikalaus saugaus ir kontroliuojamo dirbtinio intelekto technologijų, kurias KLR laiko strategine industrija, naudojimo.

Kinijos vadovybė ir toliau stebės dirbtinio intelekto technologijų plėtrą, kad geriau suprastų etines problemas, kurios gali kilti dėl jų naudojimo, Kinijos mokslo ir technologijų ministrą Wang Zhigangą citavo agentūra „Bloomberg”.

W. Zhigangas tai pasakė po žiniasklaidos pranešimų, kad Kinijos vadovai uždraudė vietos programėlėms ir interneto svetainėms siųsti savo naudotojus į „ChatGPT” kilus susirūpinimui dėl turinio ir duomenų saugumo.

Agentūra mano, kad tokiu būdu Kinijos vyriausybė siunčia žinutę vietos dirbtinio intelekto bendrovėms, kad Kinijos „ChatGPT” partneriai turės laikytis cenzūros apribojimų.

Vis dėlto ministro žodžiai paskatino KLR dirbtinio intelekto bendrovių akcijų kainų kilimą. Konkrečiai, agentūros duomenimis, šiandien, vasario 24 d., „Cambrian” akcijų kaina padidėjo 7,3 %, „Qihoo 360 Technology Co. Ltd” – 7 %, o „Beijing Deep Glint Tech” – 3 %.

Vasario 7 d. Kinijos interneto milžinė „Baidu” paskelbė pradedanti kurti savo neuroninį tinklą, kuriuo siekiama konkuruoti su „Chat GPT”. Pranešama, kad naujos kartos pokalbių robotas vadinsis „ERNIE”, jį planuojama paleisti kovo mėnesį, ir šiuo metu atliekamas vidinis testavimas.

Žadama, kad, kaip ir „ChatGPT”, „Baidu” neuroninis tinklas, be kita ko, galės generuoti sudėtingai sudarytus atsakymus į rašytinius klausimus, rašyti paprastų programų, pavyzdžiui, skaičiuotuvo, kodą, kurti tekstus duotomis temomis, juokauti ir rašyti eilėraščius.

Vasario pradžioje „Google” paskelbė, kad, naudodama pažangias dirbtinio intelekto funkcijas, kuria savo naujausios kartos pokalbių robotą „Bard”.

Savo ruožtu „Microsoft” paskelbė apie „ChatGPT” integravimą į savo paieškos sistemą „Bing”. Apie planus integruoti „ChatGPT” elementus paskelbė „Kunlun Tech”, Kinijos naršyklės „Opera” savininkė.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 61

Žymos

1 Atsiliepimas

 1. VŽA    -  2023-02-25, 06:33

  Dirbtinis intelektas – ateityje naudingai tobulės, bet taps jau žmonių priešu…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Europa nustoja pirkti is RosAL aliumini - tada rusai nebestatys tos AE. Paziuresim,ar issiplidys?...

"draugu" - neziopsok! Vienuoliktas Dievo isakymas,skia! :-D...

Visi sumokesime uz lustus,o kas dar ir pirks - net 2 kartus!...

Ne visi gi pasiryze ekonominiam suicidui JAV vardan!...

lenkus su lietuviukais isgrus namo? O kaip jankiai haimersu operatoriai!? O kaip pusantro tukstancio lenkiuku,amzinai...

JANKIAI-NAMO!...

jei kovoja savanoriai- jų teisė, bet jei kariai siunčiami valstybės vardu, ruzai tai supranta kaip...