infa.lt

„ChatGPT” beveik gavo medicininę licenciją darbui JAV

18 vasario
18:27 2023

Gydytojas

Dirbtinio intelekto pagrindu sukurtas pokalbių robotas „ChatGPT” išlaikė tris pagrindinius egzaminus, kuriuos studentai laiko mokymų metu, o gydytojai stažuotojai – kad gautų leidimą verstis medicinos praktika, rašo „EurekAlert”

Skirtingai nei „ChatGPT”, žmonės egzaminams ruošiasi metų metus. Stebina ir tai, kad „ChatGPT” pranoko „PubMedGPT” neuroninį tinklą, kuris buvo apmokytas tik pagal biomedicininę literatūrą.

„ChatGPT” buvo pradėtas naudoti praėjusių metų lapkričio pabaigoje, ir nuo to laiko dirbtinis intelektas parodė puikių rezultatų. Pavyzdžiui, neuroninis tinklas jau parašė mokslinių straipsnių, kuriuos net ekspertų grupė ne visada galėjo atskirti nuo mokslininkų parašytų straipsnių.

Dabar buvo nuspręsta išbandyti „ChatGPT” galimybes išlaikant egzaminą medicinos licencijai gauti JAV ir jam tai beveik pavyko.

„ChatGPT” laikė USMLE serijos egzaminus, kuriuos JAV medicinos studentai laiko įvairiais karjeros etapais. Egzaminas apima daugumą medicinos disciplinų – nuo biochemijos iki bioetikos – ir įvertina kandidato pasirengimą praktikuoti mediciną. Kiekvieno etapo išlaikymo balas yra maždaug 60%.

„ChatGPT” visų trijų USMLE egzaminų įvertinimai svyruoja nuo 52,4% iki 75,0%. Jo atsakymų nuoseklumas siekė 94,6%, o iš 88,9% atsakymų buvo galima padaryti neakivaizdžią ir kliniškai reikšmingą išvadą.

Pažymėtina, kad „ChatGPT” pasiekė geresnius rezultatus nei „PubMedGPT” – panašus modelis, apmokytas tik biomedicinos literatūros pagrindais. „PubMedGPT” pasiekė tik 50,8% USMLE rezultatų.

„Tai, kad „ChatGPT” pasiekė tokį aukštą rezultatą per šį sudėtingą egzaminą, žymi svarbų klinikinio dirbtinio intelekto kūrimo etapą”, – sakė autoriai. Verta paminėti, kad rašydami šį tyrimą jie taip pat naudojosi „ChatGPT” ir gyrė dirbtinio intelekto indėlį į atliktą darbą.

„ChatGPT” neseniai lengvai išlaikė stojamąjį egzaminą vienoje iš geriausių JAV verslo mokyklų. Dirbtinis intelektas apsigynė pagal pagrindinį MBA operacijų valdymo programos kursą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 195

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Patriotas    -  2023-02-17, 19:47

  Blogos naujienos medikams. Įvertinus kad dauguma yra subadyti marmalų. Tai reiškia kad viskas suplanuota ir artėja masinis išmirimas.

  Atsakyti į šį komentarą
  • a.š.    -  2023-02-18, 12:01

   Kiek teko girdėti didžioji masė medikų (bent jau Santarose) po antro badalo atsisakė toliau badytis. Todėl 3-čias badalas baigėsi tik prasidėjęs, bet toliau ir neišsivystęs…
   O ChatGPT vargu ar greitai pasieks LT, nes kažkas norės iš to uždirbti laaaabai didelius pinigus.
   Na nebent bus kaip pas mus su energetikos sritimi: kei elektros kainos su didžiausia įmanoma dujų kaina negalėtų viršyti 20cnt/kWh, vartotojams kažkodėl sugeba parduoti ir už 60…
   P.S. elektros gamyba LT žiemą visai nekainuoja, nes šiluminės elektrinės gamima šilumą, o elektra gaunama kaip šalutinis produktas. Vartotojai susimokėdami už šilumą padengia kuro sąnaudas. Elektrą lieka tik paskirstyti transvormuoti pagal poreikį ir perskirstyti lygioje vietoje gautą pelną…

   Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

100% yra visiška tiesa...

Hm

Nenustebino, senėjimo pagrindas yra ultravioletiniai spinduliai, o jų jis išvengią. Dinozaurų eroje atmosfera buvo gerokai...

Mes, Sudano vyriausybė sudarėme komisiją ir reikalaujame, kad Egiptas grąžintų iš Nubijos pagrobtą auksą (faraonų...

Europa nustoja pirkti is RosAL aliumini - tada rusai nebestatys tos AE. Paziuresim,ar issiplidys?...

"draugu" - neziopsok! Vienuoliktas Dievo isakymas,skia! :-D...

Visi sumokesime uz lustus,o kas dar ir pirks - net 2 kartus!...

Ne visi gi pasiryze ekonominiam suicidui JAV vardan!...