„OpenAI” išleido įrankį, skirtą dirbtinio intelekto parašytam tekstui atpažinti
Bendrovė „OpenAI„, pirmiausia žinoma kaip pokalbių roboto „ChatGPT” kūrėja, pristatė savo įrankį, kuris turėtų padėti atpažinti dirbtinio intelekto parašytus tekstus. Įrankis pagrįstas kalbos modelio principu, o kūrėjai jį „apmoko” naudodami daugybės žmonių ir dirbtinių intelektų parašytų tekstų.
Tačiau bendrovė pripažįsta, kad ši priemonė nėra tobula ir jos duomenimis negalima remtis priimant sprendimus dėl teksto autorystės.
„OpenAI” atkreipia dėmesį, kad įrankis tinkamai veikia tik su daugiau nei tūkstančio simbolių tekstais, be to, jį galima apgauti paredagavus dirbtinio intelekto parašytą tekstą. Prie viso to, jis daro gana daug klaidų: pavyzdžiui, 9% žmogaus parašytų tekstų jis priskiria prie „tikriausiai parašytų dirbtinio intelekto”.
„ChatGPT” yra pažangus pokalbių robotas dirbtinio intelekto pagrindu, pradėjęs veikti 2022 m. lapkritį. Jis jau buvo pavadinta „Google žudiku”: jis gerai ieško informacijos, bendrauja su vartotoju ir pagal poreikį generuoja tekstus.
Daugelis pedagogų jau išreiškė susirūpinimą dėl tokių tekstų: jie mano, kad moksleiviai ir studentai gali naudotis „ChatGPT” atlikdami užduotis.
Vienas iš tokių atvejų: Rusijos valstybinio humanitarinio universiteto absolventas Aleksandras Žadanas, naudodamasis „ChatGPT”, per mažiau nei parą parašė diplominį darbą, kuriuo vėliau pasidalijo socialiniuose tinkluose ir keliose žiniasklaidos priemonėse.
Dabar VHU administracija iš naujo vertina jo darbą.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
uzteko proto susikurti bauba,kurio dabar patys bijosite!?
Kažkada buvo bijoma Fordo konvejerio išradimo pramonėje. Dabar bus bijoma dirbtinio intelekto…