infa.lt

Įpusėjus pandemijai „Pfizer” ir „Moderna” perpus pakėlė vakcinų kainas

Įpusėjus pandemijai „Pfizer” ir „Moderna” perpus pakėlė vakcinų kainas

27 sausio
17:17 2023

Įpusėjus pandemijai farmacijos bendrovės „Pfizer” ir „Moderna” nustatė Vokietijai gerokai didesnes vakcinų kainas COVID-19, rodo Vokietijos žiniasklaidos gauti dokumentai, apie ką praneša Euractiv.

Vokietija vakcinoms išleido 13,1 mlrd. eurų, teigia visuomeniniai transliuotojai NDR ir WDR bei dienraštis SZ, cituojantys konfidencialią įsakymų apžvalgą, kurioje išsamiai nurodyta, kiek vakcinų ir už kokią kainą Vokietijos vyriausybė užsakė iš kurio gamintojo.

Iš dokumentų matyti, kad 2020 m. gruodį vyriausybė iš „Biontech/Pfizer” užsakė 39 mlrd. vakcinų dozių (panašu, jog šis skaičius netikslus ir originale turėjo būti ne 39 mlrd. o 39 mln, tai tik originalaus straipsnio vertimas – infa.lt), kurių kiekvienos kaina buvo apie 15,50 euro. Po devynių mėnesių kaina pakilo iki 23,20 euro už vienetą. Vakcinų „Moderna” kaina per tris mėnesius taip pat išaugo daugiau kaip 50 procentų.

Vokietijos gydytojų asociacijos Vaistų komiteto pirmininko Wolf-Dieter Ludwig nuomone, tai rodo, kad bendrovės pasinaudojo situacija, kai šalims labai reikėjo vakcinų, ir plėšė didesnę kainą.

„Man tai kelia abejonių, nes, vertinant pardavimo pajamas, buvo galima pasilikti prie pradinės kainos”, – sakė jis transliuotojui NDR.

„Pfizer” atsakė į žiniasklaidos pranešimus, o bendrovės atstovas spaudai pareiškė NDR, kad „neturėtumėte remtis informacija, kurios negalima patikrinti”. Tačiau Vokietijos vakcinoms išleistą sumą, apie kurią pranešė trys žiniasklaidos priemonės, patvirtino Vokietijos sveikatos apsaugos ministerija.

Nauji žiniasklaidos pranešimai yra viena iš nedaugelio iki šiol viešai paskelbtų žinių apie COVID-19 vakcinų pirkimus ES.

Nepaisant daugkartinių įstatymų leidėjų ir pilietinės visuomenės raginimų, Europos Komisija ir farmacijos bendrovės, kurios tiekė vakcinas blokui, iki šiol skelbė tik cenzūruotas tarpusavio sutartis.

infa.lt: Dabartinio besitęsiančio korupcijos (Qatargate) skandalo Europos Parlamente fone, galima daryti prielaidą, kad užtepliotos vakcinų pirkimo sutartys tarp „Pficer” ir EK yra dabar vykstančio korupcijos skandalo priešistorė, ir, greičiausiai, ne pirmoji. Nes tokią pačią sutartį pasirašė ir Lietuvos vyriausybė.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 187

Žymos

Atsiliepimų 7

 1. Patriotas    -  2023-01-27, 18:15

  Tribunolai atrieda atidunda

  Atsakyti į šį komentarą
 2. lėkit marmaliuotis,avinai    -  2023-01-27, 21:54

  Nu kas dar negavo pribaigiančio busterio kuo greičiau bėkit, nes kitaip teks mirti natūralia mirtimi. Kam kankintis, bac ir viskas- jau laikrodukas įjungtas ir pasenti nereikės ;). Nesikuklinkit, visiems užteks.

  10 dozių marmaliuko gavusiems daunams bus pritaikyta galimybė gauti 100% nuolaidą laidotuvių išlaidoms.

  Matomai, vėliau galimybes skirstys pagal susileistų dozių skaičių – bus kokie nors baranų planai kaip Basic>Standart>Extra-pastariesiems švabo banditėliai prieš mirtį maloningai leis net į šikinyką nueiti…

  Atsakyti į šį komentarą
 3. T0mas J.    -  2023-01-27, 22:20

  „2020 m. gruodį vyriausybė iš „Biontech/Pfizer” užsakė 39 mlrd. vakcinų dozių” – patikslinkite info, nes Žemėje yra 8 milijardai žmonių.
  Vokietijoje nėra nė milijardo, o rašot juk apie Vokietijos vyriausybę, ar ne?

  Atsakyti į šį komentarą
  • infa.lt Autorius    -  2023-01-28, 08:50

   Ačiū už pastebėjimą – originale toks skaičius, greičiausiai rašant supainiota 39 mlrd su 39 mln.

   Atsakyti į šį komentarą
 4. VŽA    -  2023-01-28, 08:35

  Paprastai žmonėms, – kuo brangiau, tuo kokybiškiau… Jeigu tos brangesnės bus ir efektyvesnės, tai greičiau bus vykdomas PSO projektas, – milijardais sumažinti žmonių skaičių planetoje…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Vakarų satanistai ir pidarastai yra šokiruoti. Šoko būsenoje yra ir Lietuvos liberal-pidarast-naciai....

Dolerio pabaigos pradžia.....

Būkit žmonės! Nebedėkit jos fotografijų....

Kokie mes tampame silpni, nemąstantis. Tai mokestis už lengvo pabendravimo norą. Su žmona juk bendrauti...

Na aš juos suprantu, nes žmonių skaičius tiesiogiai įtakoją tinginių, vagių bandiūgų ir t.t.. išnykimą,...

Stai ir doleriuka i šalį stumia...

A

“Kuo greičiau jos priartės prie pasaulinio ekonomikos lygio, tuo greičiau pasaulio gyventojų skaičius pasieks aukščiausią...

Galima suprasti puikiai gyvenančius Vakarus, kuriuos Putino agresija žadina iš lėto. Jau ir Šveicarija -...

Galimai, tai bus efektyvus PSO būdas naikinti žmones. Pradžioje, - psichologiškai silpnesnius, nes tokių -...

Snaudusi ES, Vokietija - pradeda ne tik mąstyti, bet ir daryti, - ŠAUNUOLIAI....