infa.lt

Kas yra „LiDAR” technologija ir kam ji naudojama „iPhone” telefonuose ir kai kuriose planšetėse

Kas yra „LiDAR” technologija ir kam ji naudojama „iPhone” telefonuose ir kai kuriose planšetėse

15 sausio
06:30 2023

"iPhone 14 Pro" Lidaras

Prieš pradedant turėtumėte žinoti, kad „LiDAR Scanner” nėra prieinamas „iPhone 14” ir „iPhone 14 Plus”. „Apple” juos rezervavo „Pro” ir „Pro Max” versijoms.  Taip pat, jis yra ir kai kuriose planšečių „iPad Pro” versijose nuo 2020 metų.

Kas yra LiDAR ir kur jis yra jūsų „iPhone” telefone ir kokias funkcijas jis ten atlieka?

LiDAR – tai šviesos aptikimo ir diapazono nustatymo santrumpa. Kai kurie žmonės tiesiog mieliau tai vadina 3D lazeriniu skenavimu. Jo mokslinis pagrindas yra labai paprastas. Ši technologija skleidžia šviesos bangas į paviršius ir matuoja reakcijos laiką, kad nustatytų objektų atstumą ir formą.

Naudojant LiDAR technologiją galima atlikti ryškesnius skenavimus naudojant mažą įrangą, nes ji naudoja nanometrų diapazono signalus. Paprastai tariant, LiDAR – tai technologija, leidžianti modeliuoti 3D objektus bet kokio tipo aplinkoje ir net visą aplinką.

„Apple” neišrado LiDAR technologijos. Ji egzistuoja jau gana seniai. Apple tik optimizavo šią technologiją išmaniesiems telefonams. Dažniausiai išmaniuosiuose telefonuose LiDAR naudojama per papildytosios realybės programas.

Tačiau tai ne vienintelis naudojimo būdas. Yra daug kitų naudojimo būdų, pavyzdžiui, fotografavimas išmaniuoju telefonu, matavimai ir kt.

Taigi, kur tiksliai yra šis LiDAR skeneris?

LiDAR skaitytuvas yra galinėje „iPhone 14 Pro” ir „14 Pro Max” pusėje. Tai reiškia, kad LiDAR skaitytuvą galima naudoti tik su galine „iPhone” kamera.

Kaip naudoti LiDAR skenerį iPhone 14 Pro ir 14 Pro Max?

Tiesioginio būdo, kaip naudoti LiDAR skenerį, nėra. Jį galima naudoti tik tada, kai naudojate LiDAR skenavimą palaikančias programas.

Pagal numatytuosius nustatymus „iPhone” fotoaparato programa gali naudoti LiDAR skenerį. Tiek „14 Pro”, tiek „14 Pro Max” modeliai turi geriausias kameros specifikacijas tarp visų iki šiol buvusių „iPhone” modelių. Tai itin galingi fotoaparatai.

Tačiau LiDAR padeda dar labiau pagerinti jų veikimą. Tai ypač aktualu, kai „iPhone 14 Pro” arba „14 Pro Max” naudojate fotografuodami esant prastam apšvietimui.

Esant prastam apšvietimui, LiDAR skaitytuvas padeda telefono kamerai greitai automatiškai sufokusuoti, todėl galiausiai nuotraukos šviesiomis ar prasto apšvietimo sąlygomis tampa kontrastingesnės.

Kaip tai vyksta?

Jūsų „iPhone” siunčia šviesos impulsų bangas infraraudonųjų spindulių taškų pavidalu. LiDAR jutiklis gali išmatuoti kiekvieną tašką ir sukurti ištisą taškų lauką, kuriame nustatomi atstumai. Tada jutiklis gali „susieti” bet kurios erdvės matmenis ir visus toje erdvėje esančius objektus.

Šie šviesos impulsai arba infraraudonųjų spindulių lazeriai nėra įprastai matomi akimis. Tačiau, jei naudojate naktinio matymo kamerą, šiuos infraraudonųjų spindulių lazerius lengvai pamatysite.

„Apple” programa „Measure” – tai dar viena programa, kurioje naudojamas LiDAR skeneris ir kuri padeda atlikti tikslius fizinės aplinkos matavimus. Iš esmės, naudodama LiDAR skenerį, programa „Measure App” paverčia jūsų „iPhone” matavimo juosta.

Deja, tai vienintelės dvi „Apple” programėlės, kuriomis galima naudotis LiDAR skeneriu. Jei su LiDAR skeneriu norite atlikti daugiau veiksmų, jums prireiks trečiųjų šalių programėlių.

Kai kurios trečiųjų šalių programėlės, naudojančios LiDAR skenerį:

IKEA Place: Ši programėlė naudoja LiDAR skenerį, kad galėtumėte išbandyti baldus peržiūrėdami tikro mastelio modelius. Jums nereikia išeiti iš savo buto. Galite išbandyti vieną baldą arba kelis baldus vienoje vietoje.

Polycam: Ši programa ne tik naudoja LiDAR, kad sukurtų bet kokio jūsų aplinkoje esančio objekto 3D modelį, bet taip pat galite kurti 3D modelius naudodami tik vaizdą. Vėliau šiuos 3D modelius galite redaguoti naudodami tinkamą programinę įrangą.

Canvas: Tai dar viena programa, kuri naudoja „iPhone 14 Pro” arba „iPhone 14 Pro Max” galią ir skenuoja bet kokią vidaus erdvę, kad sukurtų 3D modelius. Vėliau šiuos modelius galima redaguoti tokiomis programomis kaip „SketchUp”, „AutoCAD”, „Revit” ir kt. Ši programa ypač naudinga profesionalams.

„SiteScape”: „SiteScape” yra viena geriausių architektams ir inžinieriams skirtų LiDAR programų. Tiesiog nukreipkite ir fotografuokite! Programėlė leis perkelti išvestį į bet kurią CAD programinę įrangą.

Jei jus domina su „iPhone 14 Pro” ir „14 Pro Max” suderinamų LiDAR programų paieška, peržiūrėkite šį įrašą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 99

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...