infa.lt

„Nekask kitam duobės…”, bet Joe Bidenas nepaklausė

„Nekask kitam duobės…”, bet Joe Bidenas nepaklausė

12 sausio
16:23 2023
Joe Bidenas, Donaldas Trampas

infa.lt montažas

JAV prezidentas Joe Bidenas vėl atsidūrė skandalo centre. Šį kartą dėl slaptų dokumentų, rastų viename iš jo biurų prie Baltųjų rūmų. J. Bidenas šiuos dokumentus gavo eidamas viceprezidento pareigas ir turėjo jas perduoti archyvams, kai 2017 m. baigėsi jo kadencija.

Respublikonai piktinasi, kad dokumentai buvo aptikti lapkričio mėnesį vykusių Kongreso vidurio kadencijos rinkimų išvakarėse, tačiau į viešumą iškilo tik dabar. Šis skandalas sutapo su Atstovų Rūmų tyrimo dėl Joe Bideno ir jo aplinkos pradžia. Galutinis respublikonų įstatymų leidėjų tikslas – apkalta prezidentui.

JAV vyksta drama dėl slaptų dokumentų, aptiktų su Džo Baidenu siejamame analitiniame centre „Penn Biden Center”. Visuomenė apie šį skandalą sužinojo neseniai, nors dokumentai buvo rasti dar 2022 m. lapkritį.

JAV prezidento specialusis patarėjas Richardas Zauberis pripažino, kad J. Bidenas „nuo 2017 m. vidurio iki 2020 m. rinkimų kampanijos pradžios periodiškai naudojosi šio centro patalpomis”.

„Šio atradimo dieną, 2022 m. lapkričio 2 d., Baltųjų rūmų teisininkai pranešė nacionaliniam archyvui. Archyvas medžiagą gavo kitą rytą”, – sakoma pareiškime. Jame taip pat nurodyta, kad J. Bideno teisininkų komanda aktyviai bendradarbiauja su JAV teisingumo departamentu.

CNN cituoja neįvardytą šaltinį, susipažinusį su tyrimu, kuris teigė, kad tai susiję su dešimčia slaptų dokumentų, įskaitant JAV žvalgybos memorandumus ir informacinę medžiagą apie Ukrainą, Iraną, Didžiąją Britaniją ir kitas šalis. Dokumentai susiję su laikotarpiu, kai J. Bidenas ėjo viceprezidento pareigas, t. y. 2009-2017 m.

Joe Bidenas sulaukia kritikos lavinos, ypač dėl to, kad neseniai pasipiktino jo pirmtako Donaldo Trampo (Donald Trump) rezidencijoje Floridoje aptiktais visiškai slaptais dokumentais. J. Bidenas tokį požiūrį į paslapčių saugojimą pavadino neatsakingu ir teigė, kad jis pats į šį klausimą žiūri labai rimtai.

Baltųjų rūmų pirmininkas vengė atsakyti į klausimus apie šiuos dokumentus, kaip teigė J. Bideną vizito Meksikoje metu lydėję JAV žurnalistai. Prezidentas nekomentavo, kaip dokumentai buvo išimti iš biurų ir kodėl apie juos sužinota tik po lapkritį vykusių Kongreso rinkimų. Valstybės vadovas tik pasakė, kad šis atradimas „buvo netikėtas”.

Kol JAV prezidentas ir jo komanda nesėkmingai bandė pasiaiškinti žurnalistams, kitoje vietoje buvo aptiktas dar vienas slaptų dokumentų paketas. NBC pranešė, kad Joe Bidenas, pasibaigus jo viceprezidento kadencijai, taip pat negrąžino bylų nacionaliniam archyvui, o tai prieštarauja JAV įstatymams.

Kanalo šaltiniai pridūrė, kad naujos dokumentų siuntos konfiskavimas buvo dalis audito, kuris prasidėjo lapkričio mėnesį po to, kai buvo aptikta pirmoji dokumentų siunta.

Kol kas Vašingtono pareigūnai antrojo radinio nekomentavo.

Tuo tarpu, pasak CNN šaltinių, generalinis prokuroras Merrickas Garlandas jau gavo preliminarią gautų dokumentų peržiūros ataskaitą ir „dabar jam teks priimti svarbų sprendimą, kaip elgtis toliau, įskaitant tai, ar pradėti plataus masto baudžiamąjį tyrimą”.

Televizijos stotis teigia, kad JAV generalinis prokuroras dabar patiria didelį spaudimą. Ir įtakingi respublikonai, ir demokratai kelia nepatogius klausimus JAV Teisingumo departamentui.

Tarp pastarųjų yra, pavyzdžiui, Senato žvalgybos komiteto pirmininkas Markas Warneris. Pasak NBC, jis paprašė, kad JAV teisingumo departamentas bent jau informuotų apie dokumentus, kurie buvo rasti tiek apie Joe Bideną, tiek apie Donaldą Trampą.

Įtakingas respublikonų senatorius Lindsey Grahamas žengė dar toliau ir pasiūlė paskirti specialųjį prokurorą, kuris ištirtų Joe Bideno veiklą. „Jei manote, kad visuomenės ramybei užtikrinti reikia specialaus prokuroro dėl to, kaip Donaldas Trampas elgėsi su įslaptintais dokumentais, taip pat turėtumėte prašyti specialaus prokuroro dėl prezidento J. Bideno netinkamo elgesio su įslaptintais dokumentais, kai jis buvo viceprezidentas”, – pareiškė senatorius savo interviu metu televizijai „Fox News”.

Kitas respublikonų senatorius Joshas Hawley generaliniam prokurorui nusiuntė oficialų prašymą dėl tokio paskyrimo.

Jis palaikė Lindsey Grahamo argumentą, laiške (su kuriuo galėjo susipažinti „Fox News”) pažymėdamas, kad „prezidentas Bidenas, atrodo, padarė tą patį, ką ir prezidentas Trumpas, tik FTB dėl to nepadarė kratos jo namuose”.

Senatorius apkaltino administraciją taikant dvigubus standartus. Ir pridūrė: „Dar blogiau yra tai, kad žinia apie įslaptintus dokumentus pasirodė ne iš karto po to, kai jie buvo aptikti lapkričio 2 d., t. y. likus kelioms dienoms iki… kadencijos vidurio rinkimų.”

Atstovų Rūmų pirmininkas Kevinas McCarthy žurnalistams taip pat kalbėjo apie tai, kad prieš rinkimus nuo visuomenės buvo slepiama svarbi informacija. „Kiekvieną kartą, kai prieš rinkimus atsiranda kas nors, kas susiję su Bidenų šeima, tai paslepiama po kilimu”, – sakė jis, turėdamas omenyje prezidento sūnaus Hunterio Bideno rasto nešiojamojo kompiuterio istoriją.

Nešiojamasis kompiuteris su kompromituojančiais dokumentais ir susirašinėjimu buvo aptiktas prieš pat 2020 m. prezidento rinkimus, tačiau vėliau paaiškėjo, kad informacija buvo slepiama, be kita ko, naudojant administracinius išteklius ir cenzūruojant socialiniuose tinkluose informaciją apie tai.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 288

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. Patriotas    -  2023-01-12, 16:33

  Jo. Debilų pasaulyjeeeee. Korupcija tokio mąsto kad tiesiog nėra žodžių. Po tokios info Bidenas ir jo sūnus jau senai turėjo sedėti kalėjime.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Jie ne    -  2023-01-12, 16:52

  duobes kasa,o kilerius samdo! Net ne uz savo,o biudzeto lesas!

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Teisybės link    -  2023-01-12, 17:31

  Kada kelsime į paviršiu vakcinu klausimus ? Kada kelsime į paviršiu sąmaoksla prieš žmones ?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...