infa.lt

Kvantiniai kompiuteriai gali bet kada nulaužti RSA šifravimą

Kvantiniai kompiuteriai gali bet kada nulaužti RSA šifravimą

06 sausio
06:20 2023

REUTERS

Kinijos mokslininkai pademonstravo, kad šiuolaikiniais kvantiniais kompiuteriais galima nulaužti gana ilgus RSA raktus. Naujajame darbe pirmą kartą istorijoje pranešta apie 48 bitų rakto nulaužimą naudojant tik 10 superlaidžių kubitų sistemą.

RSA-2048 raktui nulaužti prireiktų ne daugiau kaip 400 kubitų, o tai jau šiandien yra įmanoma. Tai gali reikšti, kad RSA, kuria šiandien grindžiamos beveik visos konfidencialią informaciją perduodančios ir saugančios sistemos, netrukus taps praeitimi.

Naudojant kvantinį kompiuterį ir Šoro kvantinį algoritmą, didelius skaičius galima išskaidyti į pirminius faktorius – taip raktą ar pranešimą galima iššifruoti daug greičiau nei naudojant klasikinį kompiuterį.

Tačiau problema, susijusi su Šoro algoritmo taikymu, yra ta, kad kriptografiškai reikšmingiems ilgiems raktams faktorizuoti reikia milijonų kubitų kvantinių sistemų. 2019 m. du matematikai įrodė, kad RSA šifravimui nulaužti prireiktų 20 milijonų kubitų ir aštuonių valandų. Jie mano, kad tokie prietaisai galėtų tapti realybe maždaug po 25 metų.

Mokslininkai bando išplėsti Šoro algoritmą, kad įsilaužimas į RSA kvantinėms sistemoms nereikalautų tiek daug išteklių. 2016 m. Masačusetso technologijos instituto ir Insbruko universiteto fizikų komanda sukūrė kvantinį kompiuterį, kuris patvirtino, kad vykdant Šoro algoritmą mastelio keitimas buvo patvirtintas. Tačiau tuo metu nebuvo pasiekta jokio didesnio proveržio.

Kinijos mokslininkai turėjo gana kuklią kvantinę sistemą. Norėdami ją padidinti, jie pasinaudojo kito kriptografijos specialisto Klauso-Peterio Schnorro tyrimais, kuris praėjusį pavasarį sukūrė metodą, gerokai pagreitinantį faktorizavimą. Vėliau Schnorro darbas buvo kritikuojamas dėl nesugebėjimo išplėsti ilgų raktų, kurių „mirtis” iš tiesų galėtų nutraukti RSA šifravimą.

Tačiau Kinijos mokslininkai teigia, kad jiems pavyko apeiti šį apribojimą ir nulaužti 48 bitų raktą naudojant 10 bitų kvantinę sistemą. Jų teigimu, šis metodas tinka įveikiant kriptografiškai ilgesnius raktus.

Mokslininkai taikė klasikinius tinklelio mažinimo faktorizavimo metodus ir kvantinės aproksimacijos algoritmą (QAOA). Apskaičiuota, kad RSA-2048 raktui nulaužti užtektų 372 kubitų, o tai yra šiandieninių galimybių ribose.

Pavyzdžiui, netrukus panašią sistemą pasiūlys IBM. IBM „Osprey” procesorius leidžia pasiekti 433 kubitus. Jei Kinijos mokslininkų rezultatai iš tiesų pasiteisins, įveikti RSA-2048 kvantiniais kompiuteriais būtų galima vos per porą metų.

Ką darysime?

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 57

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...