infa.lt

Bepiločiai autobusai tapo Pietų Korėjos kelių dalyviais

Bepiločiai autobusai tapo Pietų Korėjos kelių dalyviais

30 gruodžio
07:48 2022

Pietų Korėjoje bepiločiai autobusai pradėjo reguliariai važinėti daugiau kaip 22 km ilgio maršrutu viešaisiais keliais. Darbo dienomis autobusai-robotai važiuos šešis kartus per dieną, pakeliui užsukdami į aštuonias stoteles. Tris mėnesius – iki 2023 m. balandžio – keleiviai galės važiuoti nemokamai. Nors autobusai yra autonominiai, dėl visa ko juose bus vairuotojas ir gelbėtojas.

Pirmieji Pietų Korėjoje bepiločiai autobusai pradės važiuoti 22,4 km maršrutu, jungiančiu Sedžongo miesto tarpmiestinių autobusų terminalą ir Ozono stotį Čongdžu mieste. Apie tai pranešė šalies Žemės, infrastruktūros ir transporto ministerija, kurią cituoja „Korea Times”.

Bepiločiams autobusams bus suteiktas atskiras maršruto numeris ir jie važinės kartu su įprastais miesto autobusais. Kol kas keleivius galės vežti tik dvi autonominės transporto priemonės. Kaip jau minėta, kiekvienoje iš jų bus vairuotojas ir specialistas gelbėtojas. Bepiločiai autobusai nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 12 iki 16 val. važiuos šešis kartus pirmyn ir atgal. Maršrutas apims aštuonias stoteles.

Keleiviu nemokamai gali tapti kiekvienas – norint dalyvauti programoje, užtenka nuskaityti QR kodą kai kuriose stotelėse. Bandomieji važiavimai truks tris mėnesius, o paskui planuojama važiavimą padaryti mokamu. Rugsėjį paskelbtame Inovatyvaus judumo plane teigiama, kad ministerija ketina iki 2025 m. mieste įdiegti komercinius bepiločių autobusų maršrutus.

Pietų Korėjos vyriausybė planuoja didinti bepiločių projektų mastą, jei jie bus paklausūs, todėl QR kodų sistema, be kita ko, naudojama maršruto paklausai patikrinti.

Autonominio transporto paslauga yra pirmasis Pietų Korėjos projektas, kurio metu pagrindiniuose viešuosiuose keliuose bus naudojami bepiločiai autobusai. Planuojama, kad po 2024 m. ji bus toliau plečiama į įvairius Šiaurės Čungčiongo provincijos miestus.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 93

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Numirs    -  2022-12-30, 07:58

    ta iniciatyva,kaip ir vandenilinis vilkikas „Neptune”. Kad tas „bepilotis” pilotuotusi – valdymu centre sedi 5 zmones,vietoje vieno vairuotojo…

    Atsakyti į šį komentarą
  2. VŽA    -  2022-12-30, 12:42

    DOVANA Vilniaus autobuso parko streikuotojams…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...

Viską ką parašėte tikra tiesa. Šiame pasaulyje nieko nėra neįmanomo-tik klausimas ar užteks drąsos. Pabūskime...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...