infa.lt

Trečdalis ES piliečių mano, kad Europa nuo sankcijų kenčia labiau nei Rusija

Trečdalis ES piliečių mano, kad Europa nuo sankcijų kenčia labiau nei Rusija

30 gruodžio
05:39 2022

Budapešte įsikūrusio analitinio centro „Szazadveg” apklausos duomenimis, 53% Europos Sąjungos (ES) piliečių mano, kad sankcijos Rusijai kenkia tiek Europos, tiek Rusijos ekonomikai. 37% respondentų įsitikinę, kad apribojimai labiau kenkia ES.

Ir tik 10% respondentų teigė, kad nuo sankcijų pagrindinai kenčia Rusija.

Apklausa buvo vykdoma nuo spalio 13 d. iki gruodžio 7 d. Iš kiekvienos ES šalies apklausoje dalyvavo ne mažiau kaip 1 000 žmonių.

Apie žalą ES daugiausia kalbėjo Graikijos (55%), Kipro (54%), Vengrijos (52%) gyventojai. Mažiausiai šio požiūrio šalininkų yra Danijoje (19%), Suomijoje (20%), Estijoje ir Lenkijoje (abiejose šalyse po 24%).

Kaip pažymėjo tyrėjai, „Europos visuomenės nuomonė” yra tos nuomonės, kad pirminiai lūkesčiai dėl sankcijų žalos Rusijai – nepasiteisino.

Apklausa parodė, kad 72% ES piliečių 2023 m. tikisi recesijos. 23% respondentų kaip problemą nurodė prastėjančius ekonominius rodiklius.

Manančiųjų, kad kitais metais galima išvengti recesijos ES, yra vidutiniškai tik 5%. Mažiausia dalis yra Italijoje, Portugalijoje ir Švedijoje (po 4% visose trijose šalyse).

Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto sakė, kad sankcijos Rusijai „nepavyko, karo veiksmai Ukrainoje tęsiasi, o ekonominė padėtis Europoje blogėja”.

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas ne kartą ragino ES panaikinti apribojimus. Jis taip pat mano, kad dėl klaidingų ES valdžios institucijų veiksmų Europoje reikia ruoštis „užsitęsusiam karui”.

Viktoras Orbanas ES struktūrose laikomas kaip simpatizuojantis V,Putinui, nors jis pats tą ne kartą paneigė, aiškindamas, kad jo interesai apsiriboja nacionaliniais savo šalies interesais.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 57

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. VŽA    -  2022-12-30, 06:12

    Sankcijoms reikia pasiruošti apgalvotai, nes dabar pritaikius stichiškai, kažkam jos tapo panašiomis į žmogelio sankcijas parduotuvėms. Nuspręstų toks, kad neduos parduotuvėms iš jo lupikauti ir dar valstybei PVM mokėti, ir neis į jokią maisto parduotuvę, kad tik kuo blogiau joms būtų… Bet gana greitai, – pradės mąstyti…

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Abejoju,    -  2022-12-30, 08:02

    ar susidarytu bent trecdalis taip nemananciu! Tai,kad musu medijos nerodo ten vykstanciu protestu ir kitu procesu – nereiskia,kad jie nevyksta! Tiesiog nerodoma to,ka rodyti draudzia „didysis brolis”,sio karo ir siu „sankciju” autorius ir naudos gavejas.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...