infa.lt

Rusijos dujų eksportas į ES sumažėjo iki žemiausio lygio nuo amžiaus pradžios

Rusijos dujų eksportas į ES sumažėjo iki žemiausio lygio nuo amžiaus pradžios

29 gruodžio
10:25 2022

2022 m. „Gazprom” tiekimas į pagrindines užsienio rinkas sumažėjo beveik perpus, sumažėjus eksportui į ES, ir pasiekė žemiausią lygį bent jau nuo amžiaus pradžios. Apie tai pranešė agentūra „Bloomberg”, išanalizavusi „Gazprom” generalinio direktoriaus Aleksejaus Millerio pasisakymą.

Pasak A. Millerio, 2022 m. „Gazprom” eksportavo 100,9 mlrd. kubinių metrų dujų į ne NVS šalis. Agentūros teigimu, palyginti su 2021 m., partijų skaičius sumažėjo 46 procentais. „Gazprom” vadovo nurodyti duomenys taip pat liudija, kad mažėja dujų gavyba: 2022 m. ji sumažės iki 412,6 mlrd. m³, t. y. 20% mažiau nei pernai. Remiantis Bloomberg duomenimis, tai mažiausias gamybos lygis nuo 2008 m,

Agentūra primena, kad beveik visi vamzdynų maršrutai į Europą yra neprieinami. Dabar Europos vartotojams dujos tiekiamos tik viena „Turkish Stream” dujotiekio atšaka per Turkiją, Serbiją ir Vengriją. Tuo pat metu „Bloomberg” pastebi, kad „Gazprom” dujų tiekimas į Kiniją palaipsniui didėja – gruodį kasdienis tiekimas viršijo sutartyje numatytą lygį, o kai kuriomis dienomis pasiekė rekordinį lygį.

Pasak RF premjero pavaduotojo Aleksandro Novako, nepaisant gamybos ir eksporto nuosmukio, Maskva ir toliau laiko Europą potencialia dujų pardavimo rinka. Jis tikisi, kad dėl sankcijų iki metų pabaigos šio kuro tiekimas sumažės maždaug ketvirtadaliu, o gamyba – 12%. Palyginimui: 2021 m. abu rodikliai augo. Gamyba – 10%, eksportas – 3%. Nepaisant bendro sumažėjimo, SGD gamyba ir tiekimas iki 2022 m. pabaigos padidės apie 8,5%.

„Kommersant” skaičiavimais, jei dabartinės tendencijos išliks, 2023 m. rusiškų dujų eksportas gali sumažėti dar 25%, o „Gazprom” užimama ES rinkos dalis bus perpus mažesnė nei JAV.

Darant prielaidą, kad 2023 m. dujų eksportas į Kiniją sudarys 25 mlrd. kubinių metrų, o tiekimas į Turkiją ir ES išliks dabartinio lygio, bendras „Gazprom” eksportas į NVS nepriklausančias šalis gali sumažėti iki 75 mlrd. kubinių metrų.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 69

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Tikrai?    -  2022-12-29, 15:06

    O kuo gi tada sildomes?

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Bet duju kaina    -  2022-12-29, 20:00

    virsijo net buvusias nesumazejusio eksporto pajamas! Uztai Vokietija vel kurena angli,kaip pries pora metu,kai del „zaliosios energetikos” kolapso,anglies is Rusijos nupirko … 40 kartu daugiau!

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...