infa.lt

Vengrija kviečia diskutuoti dėl sankcijų Rusijai poveikio

Vengrija kviečia diskutuoti dėl sankcijų Rusijai poveikio

20 gruodžio
16:10 2022
Viktoras Orbanas

REUTERS

ES lyderiai ir Europos Komisija turėtų įvertinti bloko sankcijų Rusijai poveikį atskiroms valstybėms narėms, ypač atsižvelgiant į tebesitęsiančią energetikos krizę, teigia Ministro Pirmininko Viktoro Orbano vyriausiasis patarėjas, praneša Euractiv.

„Sankcijos yra racionalios, jei jos labiau kenkia Rusijai nei Europai, (…) tačiau tai neturėtų būti automatizmas”, – interviu EURACTIV po ES aukščiausiojo lygio susitikimo sakė su Vengrijos premjeru nesusijęs Balazsas Orbanas.

„ES lyderiai turėtų susėsti, Europos Komisija turėtų parengti sankcijų poveikio analizę”, – pridūrė jis.

Vienuoliktą valandą priėmusios sprendimą, ES valstybės narės praėjusią savaitę susitarė dėl kompromisinio devintojo Rusijai taikomų sankcijų paketo, kuris buvo apibūdintas kaip silpniausias iš visų iki šiol buvusių „smūgių Rusijai”.

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas anksčiau paragino ES atšaukti visas sankcijas Rusijai, o jo pareigūnai nurodė Vengrijos priklausomybę nuo Rusijos energetikos, dėl ko šaliai reikia palaikyti glaudesnius ryšius su Maskva.

Šiuo metu vykstančių prieštaringai vertinamų nacionalinių konsultacijų, per kurias Vengrijos vyriausybė užklausė savo piliečių, ar jie pritaria, ar nepritaria vyriausybės sprendimui nepritarti ES sankcijoms, įvestoms Rusijai dėl jos invazijos į Ukrainą.

Rezultatų tikimasi sulaukti sausio mėnesį, patvirtino V. Orbano aukšto rango padėjėjas.

„Prieš susitardami dėl 10-ojo ar 11-ojo paketo, turėtume susėsti ir rimtai aptarti sankcijų poveikį”, – sakė Balazsas Orbanas, pridurdamas, kad tai turėtų būti padaryta iki kito ES aukščiausiojo lygio susitikimo.

Tikimasi, kad vasario pradžioje ES vadovai vėl susitiks neeiliniame ES aukščiausiojo lygio susitikime Briuselyje aptarti migracijos klausimų, atsižvelgiant į prieglobsčio prašytojų antplūdį ir norą, kad sprendimas būtų priimtas visoje ES.

„Energetika mums yra „no-go” zona”, – sakė V. Orbano vyriausiasis patarėjas ir pridūrė, kad Vengrija sieks tolesnių išlygų tose srityse, kuriose „sankcijos kenkia Europai labiau nei Rusijai”.

Praėjusią savaitę Vengrija taip pat neleido į ES sankcijų sąrašą įtraukti trijų Rusijos pareigūnų, įskaitant šalies energetikos ministrą.

Paprašytas pagrįsti tokį nepritarimą, Orbano vyriausiasis patarėjas atsakė, kad tai būtų „tiesiog nepriimtina Vengrijos energetinio saugumo požiūriu”.

„Mes deramės su juo dėl Vengrijos energetikos, tad kaip galime įtraukti jį į sankcijų sąrašą?”

V4 santykiai

Rusijos karas Ukrainoje privertė Lenkijos ir Vengrijos, anksčiau buvusių artimų sąjungininkių, vyriausybes pasukti skirtingais keliais.

Varšuva buvo viena iš stipriausių Kijevo sąjungininkių ir gynėjų, dažnai kritikuodama Budapešto siekį palaikyti gerus santykius su Maskva ir nepritarimą kai kurioms ES sankcijoms.

„Prasidėjus karui, buvo atšalimo laikotarpis, bet mes dedame daug energijos bendradarbiavimui atkurti”, – sakė Balazsas Orbanas, paklaustas apie Lenkijos nusistatymą.

Višegrado ketverto šalių – Lenkijos, Čekijos, Slovakijos ir Vengrijos – ministrai pirmininkai praėjusį mėnesį susitiko pabrėžti bendrų ryšių, vykstant trinčiai po to, kai regioniniame bloke atsirado nesutarimų dėl Vengrijos požiūrio į karą Ukrainoje.

Višegrado ketverto tikslas – atstovauti Vidurio Europai – nepasikeitė, sakė Orbano vyriausiasis patarėjas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 86

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Gal ir    -  2022-12-20, 18:44

    silpniausias Rusijai,bet ar ne vienas is paskutiniuju Europai!?

    Atsakyti į šį komentarą
  2. VŽA    -  2022-12-21, 08:39

    Rusijai lemiama „sankcija” būtų – Ukrainai duotos tolimo nuotolio raketos. Jau pats Putino žinojimas – stabdytų jo barbarų ir teroristų nepriklausomos šalies niokojimą.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...