infa.lt

Kaip praėjo Prancūzijos ir JAV prezidentų susitikimas?

Kaip praėjo Prancūzijos ir JAV prezidentų susitikimas?

02 gruodžio
11:44 2022
Joe Bidenas ir Emmanuelis Macronas

foto: Jonathan Ernst, Reuters

Spaudos konferencijoje JAV ir Prancūzijos prezidentai Joe Bidenas ir Emmanuelis Macronas pademonstravo netikėtą sutarimą, pranešė „The New York Times”. Prancūzijos vadovas pareiškė esąs pasirengęs padidinti karinę paramą Ukrainai, o Amerikos vadovas sakė esąs atviras deryboms su Rusijos kolega Vladimiru Putinu.

Tokia transatlantinės vienybės demonstracija ypač svarbi artėjant žiemai, kai dėl kylančių kainų reikia ieškoti naujų energijos šaltinių, priduria laikraštis.

E. Macronas pažadėjo tęsti derybas su V. Putinu, kad būtų išvengta eskalacijos ir pasiekta konkrečių rezultatų, pavyzdžiui, branduolinių elektrinių saugumo. Prancūzijos prezidentas sakė, kad Vakarai neragins ukrainiečių eiti į kompromisą, kuris jiems būtų nepriimtinas.

J. Bidenas ir E. Macronas taip pat teigė, kad reikalaus, jog Rusija atsakytų už savo veiksmus Ukrainoje, pranešė „Reuters”. Savo ruožtu Maskva kaltina Vašingtoną ir NATO, kad jie tiesiogiai prisideda prie konflikto ir paverčia Ukrainą egzistencine grėsme Rusijai, kurios ji negali ignoruoti.

Vis dėlto kai kurie ryšių kanalai išlieka atviri: gruodžio 1 d. Kijevas ir Maskva patvirtino dar vieną apsikeitimą belaisviais, pažymėjo agentūra.

Nors E. Macronas ir J. Bidenas stengėsi atrodyti kaip ištikimi sąjungininkai, įtampa tarp JAV ir Europos auga, rašo „Financial Times”. Ir tai susiję ne tik su kylančiomis energijos kainomis.

Dienų bėgyje J. Bidenas pasirašė vadinamąjį Infliacijos mažinimo įstatymą (CHIPS). Jame numatyta skirti 400 mlrd. dolerių subsidijų gamybos įmonėms, kurios skatina pereiti prie žaliosios energijos.

Europiečiai pasipiktino šia iniciatyva. E. Macronas šį įstatymą pavadino itin agresyviu ir teigė, kad juo iškraipoma konkurencija ir sudaromos lengvatos JAV įmonėms, o Europos ekonomikai suduodamas smūgis.

Susitikimo metu prezidentai šiek tiek sušvelnino retoriką ir pažadėjo ieškoti kompromisų.

Tuo tarpu į susitikimo rezultatus sureagavo Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, pareiškęs, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra pasirengęs deryboms dėl Ukrainos. Tačiau jis teigė, kad jų pradinės sąlygos (sustabdyti karo veiksmus – infa.lt past.), apie kurias dieną prieš tai kalbėjo JAV prezidentas Joe Bidenas, yra nepriimtinos. Ir pridūrė, kad karinė operacija Ukrainoje bus tęsiama.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 100

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Skaiciau,    -  2022-12-02, 12:34

    kad vokieciai,konclageriuose organizuodavo „draugiskas” futbolo varzybas tarp belaisviu ir personalo. Tai cia,turbut,komandu kapitonai?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...