infa.lt

„Facebook” ir „Instagram” skirta 265 mln. eurų bauda už duomenų apsaugos reikalavimų pažeidimus

„Facebook” ir „Instagram” skirta 265 mln. eurų bauda už duomenų apsaugos reikalavimų pažeidimus

29 lapkričio
13:41 2022

M. Zuckerbergas ir D. Medvedevas

Pirmadienį (lapkričio 28 d.) Airijos duomenų apsaugos komisaras skyrė 265 mln. eurų baudą „Meta” priklausančioms bendrovėms „Facebook” ir „Instagram” už jų vykdytą duomenų nuskaitymo praktiką ir nurodė imtis taisymo veiksmų, rašo „Euractiv”.

Tyrimą paskatino 2021 m. balandžio mėnesį hakerių forume į internetą išmestų „Facebook” asmens duomenų, tarp kurių buvo neskelbtinos informacijos, pavyzdžiui, vardai, pavardės, gyvenamosios vietos, gimimo datos, telefono numeriai ir el. pašto adresai, masinis nutekėjimas.

Duomenų nutekėjimas buvo susijęs su 533 mln. žmonių 106 šalyse – Europos Sąjungoje tai palietė apie 86 mln. žmonių. Tuo metu „Facebook” teigė, kad nutekinti duomenys buvo seni, nes masinis duomenų nuskaitymas įvyko dėl pažeidžiamumo, kurį bendrovė esą ištaisė 2019 m. rugpjūtį.

Kadangi daugumos didžiųjų technologijų bendrovių būstinės Europoje yra Airijoje, Airijos duomenų apsaugos institucijai pavesta užtikrinti, kad būtų vykdomas joms privalomas Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR) – ES privatumo taisyklių rinkinys.

Praėjus kelioms dienoms po duomenų nutekėjimo, Airijos institucija paskelbė pradedanti tyrimą, ar „Facebook” duomenų rinkimo praktika atitiko BDAR numatytą principą dėl numatomos ir numanomos duomenų apsaugos.

Praėjusį penktadienį priimtame sprendime padaryta išvada, kad nuo 2018 m. gegužės 25 d. iki 2019 m. rugsėjo socialiniai tinklai pažeidė Europos privatumo taisykles, ir nustatytas konkrečių taisomųjų veiksmų rinkinys, taip pat skirta administracinė 265 mln. eurų bauda.

Bendrovės „Meta” atstovas spaudai portalui „Euractiv” sakė, kad minėtu laikotarpiu bendrovė atliko „mūsų sistemų pakeitimus, įskaitant galimybę pašalinti galimybę tokiu būdu nuskaityti mūsų funkcijas naudojant telefono numerius”.

Šį sprendimą „Meta” gali apskųsti teismui.

Ši bauda yra antroji didžiausia iki šiol „Meta” skirta bauda po 405 mln. eurų sankcijos „Instagram” už vaikų privatumo reikalavimų pažeidimą ir pranoksta 225 mln. eurų baudą „WhatsApp” už ES skaidrumo reikalavimų nesilaikymą.

Už ES teisės aktuose numatytus duomenų apsaugos pažeidimus „Meta” paslaugoms buvo skirta maždaug 1 mlrd. eurų sankcijų. Naujausias sprendimas yra dar viena bloga žinia bendrovei, kurios pajamos pastaraisiais mėnesiais smarkiai sumažėjo, taip pat pastaruoju metu ji atleido daugiau kaip 11 000 darbuotojų, kas liudija apie nekokią finansinę situaciją korporacijoje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 73

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Šnipu komanda    -  2022-11-29, 15:39

    Seniai ta faceboka skatertiu darožka viso gero sekliu klanui !

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...