infa.lt

„Twitter” surengė referendumą dėl Trampo „reabilitacijos” – balsavimo rezultatai

„Twitter” surengė referendumą dėl Trampo „reabilitacijos” – balsavimo rezultatai

20 lapkričio
12:34 2022
Donaldas Trampas

Youtube nuotr.

Naujasis „Twitter” savininkas, amerikiečių milijardierius Elonas Muskas, savo paskyroje surengė apklausą, ar buvusiam JAV prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) turėtų būti panaikintas draudimas naudotis šiuo socialiniu tinklu.

Lygiai 24 valandas trukusi apklausa virto plataus masto referendumu, kuriame dalyvavo apie 15 mln. naudotojų iš viso pasaulio.

Pasibaigus apklausai, rezultatai atitiko paslaptingą tendenciją, kad pastaraisiais metais „socialistų” ir „kapitalistų” skaičius bet kurioje laisvoje šalyje ir bet kuriame laisvame balsavime pasiskirsto maždaug per pusę.

Socialiniame tinkle „Twitter” 51,8% naudotojų balsavo už D. Trampo paskyros atstatymą, o 48,2% – prieš (buvo tik du variantai).

Ši apklausa tapo įžanga į buvusio (ir galbūt būsimo) JAV prezidento „atstatymą”. E. Muskas, įprastai stovintis konservatyviose pozicijose, ypač žodžio laisvės klausimu, prieš įsigydamas „Twitter” ne kartą sakė, kad Trampo blokavimas turėtų būti panaikintas.

Dabar jis parašė: „kaip žmonės nusprendė, taip ir bus”.

Daugelis naudotojų stebėjosi, kodėl Muskui apskritai reikėjo sukurti tokią apklausą. Kadaise D. Trampui buvo užblokuota prieiga prie „Twitter” dėl tokių menkų pretekstų, kad, pasikeitus vadovybei, jo paskyra turėjo būti „reabilituota” beveik automatiškai.

Donaldo Trampo „Twitter” paskyra buvo užblokuota 2021 m. sausį – po prezidento rinkimų, kuriuose J. Bidenas laimėjo, bet D. Trampui vis dar būnant prezidentu. Tai įvyko po dviejų žinučių „Twitter” tinkle. Pirmojoje D. Trampas teigė, kad neleis nepagarbos savo rinkėjų, kurie už jį balsavo per rinkimus, atžvilgiu.

„75 milijonai didžiųjų Amerikos patriotų, kurie balsavo už mane, „America First, Make America Great Again”, išlaikys galingiausią balsą ateityje. Jų atžvilgiu nebus nepagarbos ar nederamo elgesio bet kokia forma ar būdu!!!”, – rašė JAV prezidentas. Antroje žinutėje jis pranešė, kad nedalyvaus Joe Bideno inauguracijos ceremonijoje.

Sprendimą užblokuoti D. Trumpo asmeninę paskyrą „Twitter” paaiškino tuo, kad socialinio tinklo naudotojai jo įrašus gali suprasti ir interpretuoti kaip raginimus smurtauti.

Šis akivaizdžiai subjektyvus vertinimas ir voliuntaristinis užblokavimas pakenkė „Twitter”, kaip „tiesiog socialinio tinklo”, reputacijai. Tapo aišku, kad jos administracija geriausiu atveju primeta naudotojams tam tikrą pasaulėžiūrą, o blogiausiu – lobuoja tam tikrą politinę partiją.

Po šių įvykių „Twitter” akcijos pusantrų metų krito, įmonė prarado nemažą dalį vertės, o galiausiai ją nupirko Elonas Muskas, kuris pakeitė vadovybę ir sumažino darbuotojų skaičių.

Panašios perturbacijos dabar vyksta ir „Facebook”, kuris taip pat užblokavo D. Trampo paskyrą ir pastaruoju metu vykdo griežtą naudotojų kuriamo turinio cenzūrą pagal kelis „raktinius žodžius”. „Facebook” kol kas nekeičia savininko, tačiau ši bendrovė taip pat buvo smarkiai „nukainota” ir šiuo metu joje vyksta stambaus darbuotojų mažinimo procesas.

Amerikos socialinių tinklų įvestos kairiųjų-socialistinė cenzūra, kuri dažnai pasiekia absurdo ribą, fone vis labiau populiarėja alternatyvios paslaugos, kuriose nereikia jaudintis, kad jūsų paskyra bus uždrausta dėl nepolitkorektiško pareiškimo, už kažkam nemalonų anektotą, už pavardę Chochlov, citatą ir pan.

Paradoksalu, bet pastaraisiais metais Vakarų servisai savo cenzūra gerokai smuko naudotojų akyse ir pranoko net Kinijos analogiškas paslaugas.

Todėl Vakarų vartotojai vis dažniau naudojasi kinų „Tic-ToK”, kosmopolitiniu „Telegram” ir kitomis bendravimo priemonėmis, kurios nėra apsunkintos kairiosios ideologijos našta.

Atkurta D. Trampo paskyra jau turi daugiau nei 52 mln. prenumeratorių. 14.00 valandą (Lietuvos laiku) šis prenumeratorių skaičius pasiekė 72, 3 mln. Nuo ryto naujų sekėjų skaičius padaugėjo 25 mln. Tuo pat metu buvęs prezidentas dar neparašė nė vienos „Twitter” žinutės.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 169

Žymos

Atsiliepimų 3

  1. Tautietis    -  2022-11-20, 21:12

    👍

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Kam tas cirkas skirtas?    -  2022-11-21, 01:12

    Muskas turėjo be jokių „referendumų” atstatyti Trumpo paskyrą, o ne leisti leftistiniam mėšlui tyčiotis toliau. Leisdamas balsuoti, jis ne atstatė teisingumą, o pažemino Prezidentą.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...