infa.lt

Viktoras Orbanas: „ES viršūnėlės” kris kaip sovietų diktatoriai

Viktoras Orbanas: „ES viršūnėlės” kris kaip sovietų diktatoriai

28 spalio
09:24 2022
Viktoras Orbanas sako kalbą Zalaegerszege

V. Orbano kalba Zalaegerszege – Ajpek Orsi / Telex nuotr.

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas sekmadienį pareiškė, kad Europos Sąjungos viršūnėlės, norinčias pajungti savo valiai Vengriją, anksčiau ar vėliau ištiks toks pat likimas, kaip ir praeities sovietų diktatorius, rašo „Breitbart”.

Tai buvo pasakyta kalboje, pasakytoje minint 1956 m. antikomunistinio sukilimo 66-ąsias metines. Sukilimas sulaukė didelio gyventojų palaikymo, tačiau jį nuslopino Rusijos karinė invazija, nusinešusi tūkstančius gyvybių.

Viktoras Orbanas pabrėžė, kad net ir nugalėta tauta dažnai tampa nugalėtoja ir, kad bet kuri jėga, išdrįsusi mesti iššūkį jo šaliai, anksčiau ar vėliau grius.

„1956 m. pamoka yra aiški. Kiekvienas, kuris svajoja apie tai, kaip prispausti keliu mūsų gerklę, yra pasmerktas žlugti”, – sakė ministras pirmininkas. – „Mes atsilaikėme, kai mus užpuolė pirmoji imperija, ir atsilaikysime, kai žlugs paskutinė.

V. Orbanas griežtai kritikavo Europos Sąjungą, o bloko vyresniuosius pareigūnus lygino su sovietų diktatoriais.

„Nekreipkime dėmesio į tuos, kurie taikosi į Vengriją iš šešėlio arba iš Briuselio aukštumų”, – susirinkusiems sakė V. Orbanas. – Jie baigs kaip ir jų pirmtakai.”

Europos Sąjungos administracija jau seniai nemėgsta V. Orbano ir jo administracijos, tačiau po šių metų pradžioje įvykusių visuotinių rinkimų, kuriuose dabartinis ministras pirmininkas įtikinamai laimėjo prieš plačią koaliciją, siekusią jį nušalinti, jos požiūris į Vengriją tapo dar priešiškesnis.

Po pergalės, kuri buvo pasiekta nepaisant stiprios Vengrijos opozicijos paramos iš išorės, Briuselio pareigūnai visais įmanomais būdais stengėsi apšmeižti šalį, o Europos Parlamentas praėjusį mėnesį net priėmė rezoliuciją, kurioje teigiama, kad Vengrija „nebėra demokratinė valstybė”.

V. Orbano vyriausybė iš to tik pasišaipė, o premjero atstovas spaudai tarptautiniais klausimais Zsoltanas Kovacsas pastebėjo, kad žmonės, kurie Vengriją vadina „hibridine rinkimų autokratija”, taip pat yra įsitikinę, kad vyrai gali turėti vaikų.

Tikrai ne juokas yra ES sankcijos, kurias Briuselis bando įvesti Vengrijai, o eurokratai, siekdami pakenkti V. Orbano pozicijai, nori atimti iš šalies milijardines dotacijas.

Vengrijos sąjungininkė Lenkija, vadovaujama šalies ministro pirmininko Mateuszo Morawieckio, šį žingsnį pavadino „neteisėtu”. M. Morawieckis pažadėjo „griežčiausiai pasipriešinti bandymams atimti iš Vengrijos jos lėšas”.

Proeuropietiškas leidinys „Euroactiv” teigė, kad tai reiškia Lenkijos ir Vengrijos aljanso sugrįžimą, nepaisant nesutarimų dėl konflikto Ukrainoje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 217

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Sovietu    -  2022-10-28, 09:42

    diktatoriu nereme USA. O siuos ne tik remia,bet netgi paskiria! Tai kazin,ar greiciau nusibais diktatoriai,ar tautos?

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...