infa.lt

Aukštasis pilotažas su naujuoju vienviečiu dronu „JetRacer”

Aukštasis pilotažas su naujuoju vienviečiu dronu „JetRacer”

13 rugpjūčio
18:04 2022

youtube kadras

Prancūzų išradėjas Frankie Zapata, išgarsėjęs savo paties sukurtos reaktyvinės lentos skraidymais, pristatė vienvietį VTOL droną „JetRacer”. Jis pagrįstas ta pačia technologija, kuri naudojama „Zapata” hoverboard, tačiau pats dronas žada patogesnę ir patikimesnę kelionę – „JetRacer” turi sėdynę ir dešimt reaktyvinių variklių, kurie nustato greitį ir skrydžio kryptį.

Dronas varomas žibalu ir gali išvystyti iki 250 km/val. greitį.

„Zapata” nerengė atskiro renginio „JetRacer” pristatymui. Inžinieriaus „YouTube” kanale pasirodė vaizdo įrašas, kuriame demonstruojamos drono galimybės. Šiame vaizdo įraše Zapata pademonstravo, kad „JetRacer” gali greitai pakilti nuo žemės, lengvai įgyti aukštį ir tinka pavojingiems triukams atlikti – skrydžio metu inžinierius kelis kartus atliko akrobatinę figūrą „Barrel”.

Greičiausiai jis buvo pirmasis žmogus pasaulyje, atlikęs tokį sukimąsi su dronu.

„JetRacer” sukurtas ant lengvos modulinės platformos ir turi elektroninę sistemą, kuri palaiko nuotolinį ir rankinį valdymą. Kūrėjo teigimu, abi funkcijos bus naudingos ir kariškiams, ir civiliams naudotojams.

Dešimt turboreaktyvinių variklių užtikrina „JetRacer” keliamąją galią ir greitą skrydį – tai tie patys varikliai, kuriais aprūpinama „lenta” ir Zapatos reaktyvinė kuprinė. Didžiausia drono keliamoji galia – 200 kg, skrydžio greitis – 250 km/val., o maksimalus aukštis – 3 000 metrų.

Zapata ir jo komanda nepranešė, kokioje stadijoje yra „JetRacer” kūrimas. Dabar šis prietaisas tuo pačiu metu gali būti darbinis pavyzdys ir pirmoji komercinio produkto versija.

Inžinierius daugiau nei prieš penkerius metus sukūrė „JetBoard FlyBoard”, tačiau dar nepradėjo masinės gamybos. Vis dėlto Zapata neatmeta galimybės, kad ateityje jo išradimai dar bus parduodami. Skrydžio metu dronas, kitaip nei hoverboardas, yra visiškai stabilus ir yra perspektyviausias Zapatos inžinerijos biure sukurtų mašinų asortimento produktas.

Taip pat verta prisiminti, kad „JetRacer” demonstracinis vaizdo įrašas buvo paskelbtas praėjus keliems mėnesiams po to, kai garsusis inžinierius pateko į avariją. Kalbėdamas hidroplanų parodoje, Zapata prarado savo hoverboard’o kontrolę ir nukrito į vandenį iš daugiau nei 15 metrų aukščio. Jis buvo skubiai nugabentas į ligoninę, kur gydytojai jam suteikė skubią pagalbą. Naujausiame vaizdo įraše teigiama, kad Zapata visiškai pasveiko ir yra pasirengęs naujiems nuotykiams.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 152

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...

Jau metai laiko, kaip Ukraina laimi, tik kažkodėl pabaigos nesimato. Kol nenumelš visų EU šalių,...

Galvažudžiui, barbarui ir teroristui Putinui apskritimo lankelis tiek sumažės, kad net savo bunkeryje taps ankšta......