• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Rusijos teismas JAV krepšininkę Brittney Griner nuteisė 9 metus kalėti

Rusijos teismas JAV krepšininkę Brittney Griner nuteisė 9 metus kalėti

05 rugpjūčio
07:10 2022
Brittney Griner

Kommersant nuotr.

Vakar Rusijos Pamaskvės Chimkų teismas nuteisė amerikietę krepšininkę Brittney Griner devynerius metus kalėti pataisos darbų kolonijoje ir sumokėti milijono rublių baudą už hašišo aliejaus kontrabandą ir laikymą. Bent jau taip nuosprendžio pradžioje pasakė teisėja Anna Sotnikova, pranešė „RIA Novosti“.

Teismas kaltės iš dalies pripažinimą ir kaltinamosios sportinius pasiekimus laikė lengvinančiomis aplinkybėmis.

Prokuroras prašė nuteisti sportininkę 9,5 metų kalėti paprastojo režimo kolonijoje, o gynyba teigė, kad pas krepšininkę rastų medžiagų tyrimas buvo atliktas su pažeidimais, ką įrodo teisme apklausto chemijos mokslų kandidato apžvalga.

Pati Griner savo paskutiniame pareiškime teigė, kad „tai buvo sąžininga klaida, kurią padariau skubėdama pakuotis ir patirdama pokovidinį stresą“. Kaltinamoji taip pat atsiprašė savo UGMK komandos (Jekaterinburgas) ir artimųjų.

Advokatė Maria Blagovolina teigė, kad Griner gimtojoje šalyje hašišą leidžiama vartoti medicininiais tikslais. Įtariama, kad ji per klaidą įvežė narkotikų į Rusiją.

Vasario mėn. JAV krepšinio žvaigždė Brittney Griner buvo sulaikyta Maskvos Šeremetjevo oro uoste  – kai atskridusi iš Niujorko ji ėjo „žaliuoju koridoriumi“ pas ją rado kanapių aliejaus ir iškėlė jai baudžiamąją bylą pagal narkotikų kontrabandos baudžiamąjį straipsnį.

Taip pat pranešama, kad Jungtinės Valstijos pasiūlė Rusijai iškeisti krepšininkę Brittney Griner ir šnipinėjimu kaltinamą JAV pilietį Paulą Whelaną į rusą Viktorą Boutą, kuris JAV buvo nuteistas dėl kaltinimų ginklų prekyba, tačiau Maskva esą paprašė kito kalinio mainais. Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, atsižvelgdamas į įvairiuose leidiniuose pasirodžiusius pranešimus šiuo klausimu, paragino savo kolegą iš JAV Anthony Blinkeną vykdyti „tyliąją diplomatiją“, o ne diskutuoti apie tai viešai.

Baltieji rūmai šiandienos Rusijos teismo sprendimą pavadino nepriimtinu ir pareikalavo paleisti krepšininkę. JAV valdžios institucijos teigė, kad toliau sieks kuo greičiau grąžinti Griner ir Whelaną namo į JAV.

Griner žaidė Rusijos UGMK klube ir keturis kartus su komanda laimėjo Eurolygą. Ji laikoma viena geriausių istorijoje krepšininkių: šventė pergalę su komanda dviejose olimpinėse žaidynėse, dviejuose pasaulio čempionatuose ir yra įtraukta į oficialų WNBA (moterų NBA) geriausių žaidėjų 25-tuką.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 82

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2022-08-06, 06:49

    Dvi teisybės, amerikietiška ir rusiška…
    Kadangi krepšininkė Rusijoje, tai rašistai nenusileis…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....