infa.lt

A. Dulkys ragina ruoštis rudens kovydui, nedelsti ir skiepytis

22 birželio
09:19 2022
Arūnas Dulkys

Arūnas Dulkys | infa.lt montažas

Kaip skelbiama A.Dulkio vadovauja „Sveikatos” ministerijos puslapyje, Lietuvoje dominuojanti kovydo Omikron atmaina vėl kilstelėjo sergamumo rodiklius, tačiau SAM ramina: atvejų augimas nežymus, susirgimai nėra sunkūs, hospitalizacijų skaičius išlieka stabilus (netoli nulio?).

Tačiau, situacija rudenį gali kisti, įspėja Arūnas Dulkys, ypač jei Lietuvą pasiektų sunkesnės formos kovydo atmaina. Dar viena grėsmė rudens sezono metu – kovydo ir gripo koinfekcija, t. y. galimybė užsikrėsti ir sirgti abiem infekcijomis vienu metu, dėl ko, galimai, žmogus sirgs sunkiau. (praėjusių karantinų sezoną apie gripą nekalbėjo niekas – visi sirgo tik kovydu)

Dėl to A.Dulkys jau dabar ragina ruoštis rudeniui, jei situacija pablogėtų, o gyventojams rekomenduoja nedelsti ir pasiskiepyti, jei to dar nepadarė.

„Jaučiamės pasirengę ir išmokę pandemijos pamokas [uždarinėdami kaarantinui ištisus rajonus]. Kovydas niekur nedingo. Jau rudenį situacija gali kiek pablogėti, nes šio sezono metu kyla papildoma grėsmė susirgti kovydu ir gripu vienu metu, kartoja SAM ministras ir prideda, jog dėl to susirgimai, tikėtina, bus sunkesni.

Dėl to jau dabar raginame gyventojus ir viešąsias įstaigas rengtis tam. Kas dar nepasiskiepijo, dabar tam tinkamas laikas“, – sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, nutylėdamaskiek gi pasibaigusio galiojimo vakcinų dar liko SAM sandėliuose..

Lietuvoje 18 ir vyresnių asmenų amžiaus grupėje pirminį vakcinacijos kursą baigė 79,2 proc. ir stiprinamąją dozę gavo 38,7 proc. suaugusiųjų gyventojų. Atsižvelgiant į tai, kad šiandien didžioji dalis Lietuvos gyventojų yra pasiskiepiję arba persirgę kovydu, tikimasi, kad ligos našta bus mažesnė.

Pasak ministro A. Dulkio, rengiantis 2022 m. rudenį kilsiančiai tikėtinai naujajai viruso bangai, planuojama atnaujinti rizikos grupių vakcinacijos programas ir pajėgumus.

Vakcinaacijos mastai augs. Jei praėjusius karantino sezonus gripas SAM suvestinėse neegzistavo, tai nuo rudens bus siekiama, kad gripo, pneumokokinės infekcijos ir kovydo vakcinacija būtų vykdoma tuo pačiu metu.

Kalbant apie kovydą, labiausiai tikėtinas yra jo tapimas sezoniniu virusu. Lietuvoje nuo šių metų rugpjūčio 1 d. bus sudaryta galimybė skiepytis 80 metų ir vyresnio amžiaus asmenims bei tiems, kurie patiria daugiau rizikų.

Šiuo metu skiepijimas vykdomas asmens sveikatos priežiūros įstaigose, tačiau planuojama vėl atkurti mobilias komandos, siekiant paskiepyti tuos, kurie negali atvykti į gydymo įstaigą,

Šiuo metu testavimas atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Greitieji antigeno testai atliekami simptomus jaučiantiems asmenims, PGR tyrimai atliekami antriniame lygyje arba ligoninėse. Keista, kad šiandien Už tyrimus apmokama iš PSDF biudžeto, tuo tarpu kai praėjusį sezoną, vien vyriausybės nutarimu, visi neturintys GP turėjo mokėti iš savo kišenės.

Mokinių testavimas rudenį organizuojamas nebus, praneša A.Dulkys [nors iki rudens nuomonė gali pasikeisti dar kelis kartus]. Bet teigia jog ugdymo įstaigose vaikai savikontrolės testą galės atlikti  pajutę simptomus. Paskelbus epidemiją, mokykla galėtų laikinai stabdyti ugdymą ar organizuoti jį nuotoliniu būdu.

Arūno Dulkio prognozėse nebeminimos kaukės [gal pamiršo?] Kalbama apie rekomendacijas sustiprinti kvėpavimo takų higieną (čiaudėjimo ir kosėjimo etiketas), rankų higieną, patalpų valymą ir dezinfekciją, taip pat ir tinkamą patalpų vėdinimą.

Jei situacija Lietuvoje taptų itin sunki dėl aukštų hospitalizacijos apimčių ar didelio mirčių skaičiaus, būtų svarstoma galimybė vėl skelbti karantiną, jei epidemijų metu taikomos priemonės neduotų reikiamo efekto situacijos valdymui.

Kol ramu, SAM ministras nieko nekalba apie priverstinę vakcinaciją, kai neturintiems GP žmonėms būtų vėl neleidžiama dirbti, bet tikėtina, jog testų pagalba „užturbinus” atvejų skaičių – vyriausybė vėl grįš prie šio klausimo.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 423

Žymos

Atsiliepimų 6

 1. Vytas    -  2022-06-22, 10:50

  Pirma tegul paskaito Phizerio tūkstančius sunkiu pašaliniu reiškiniu po skiepu.Kur statistiko prieš skiepus ir po skiepu ko jie tylu kur duomenys ? Tyli nes bijo.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Pasiulymas    -  2022-06-22, 11:51

  Norite, kad „asmenys” skiepytusi? Tai imkite ir skiepykite pasą, tapatybės kortelę – tai juk ir yra jūsų minimi UAB „Lietuvos Respublika” sukurti „asmenys”. O apie žmonių skiepijimą jokie įstatymai, nutarimai, rekomendacijos nekalba.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Anonimas    -  2022-06-22, 13:34

  susikišk!!!!
  nusmurges pederaste

  Atsakyti į šį komentarą
  • VŽA    -  2022-06-23, 06:46

   Šis Seimas ir Vyriausybė liks išskirtiniai tuo, kad IŠVIRKŠTINIAI…
   Jeigu sako skiepytis, tai venk…
   Jeigu sako priimti Stambulo konvenciją, tai apsaugok Dieve…
   Jeigu sako priimti lyt-psichiškai iškrypusiųjų partnerystės įstatymą, tai siaubas…
   Jeigu sako įteisinti narkotikus, tai pasibaisėtina…
   Ir t.t…

   Atsakyti į šį komentarą
 4. T0mas J.    -  2022-06-22, 14:03

  Vakcinų nuo kovido nėra.

  Atsakyti į šį komentarą
 5. o šymonių kumelė    -  2022-06-24, 16:44

  nuo alia kovido dar nenud-wesė ?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

O JAV remdama Ukraina kuri vykdo teroristinius aktus Rusijoje terorizmo neremia? Jau nekalbant apie tokias...

Eilinė pinigų plovykla......

Tikrai Dievo stebuklas. Dievo-Kūrėjo valia aukštesnė už aplinkybes, niekuo nenusidėjęs neturi žūti....

Čia kažkiek panašu į Ukrainą. Iš pradžių darbo įdedi (ten - sukiršini žmones, čia -...

ponauja elgiasi taip pat ir Boria - jokia isimtis!...

Rusija remia JAV!?? Nezinojau!...

Greit ir kunigas gales anuliuot tech apziura...