• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Ar Rusija gali užpulti NATO? Lenkijos generolas: Putinas yra iracionalus, todėl gali būti visko

Ar Rusija gali užpulti NATO? Lenkijos generolas: Putinas yra iracionalus, todėl gali būti visko

19 birželio
06:40 2022

V. Putinas, Kremlius

Lenkijos generolas Stanislawas Koziejus mano, kad šiuo metu Rusija pralaimėjo karą politiniu ir strateginiu lygmeniu, tačiau perspėja, kad Ukrainai, Baltijos šalims, Lenkijai ir visiems Vakarams vis dar galimas niūrus scenarijus: – Putino kariuomenė laimi Donbase, paskui veržiasi į Odesą, užima Ukrainos pietus ir atkerta ją nuo jūros, rašo lenkų leidinys wiadomosci.onet.pl.

Jei Rusija laimėtų Ukrainoje, ji iš tikrųjų laimėtų ir prieš Vakarus. Putinas pamatytų, kad jo eskalacijos doktrina yra veiksminga, ir po kelerių metų galėtų judėti toliau, pavyzdžiui, link Suvalkų koridoriaus“, – perspėja „Onet“ pašnekovas.

– Kalbant apie valstybės vienybę, ukrainiečių tautos stiprybę, Ukrainos padėtį pasaulyje ar jos galimybes prisijungti prie Vakarų, Ukraina laimėjo šį konfliktą, net jei ji bus teritoriškai sumažinta, – mano buvęs Nacionalinio saugumo biuro vadovas.
– Generolas perspėja, kad vis dar galimas antrasis Ukrainos padalijimas, ir ragina Vakarus  apsaugoti pristatytą karinę įrangą.

Generolas įsitikinęs, kad V. Putinas iki šiol sėkmingai šantažavo Vakarus, įgyvendindamas eskalacijos doktriną ir grasindamas galimu branduolinio ginklo panaudojimu. – Šią situaciją reikia pagaliau pakeisti arba bent jau subalansuoti.

– Šioje konfrontacijoje negali būti taip, kad iniciatyvą turėtų viena pusė. Atėjo laikas keisti požiūrio į konfrontaciją su Rusija Ukrainos teritorijoje filosofiją. Putinas turi pradėti statyti užtvaras. Ir jis turės nuspręsti, ar jas peržengti.

Yra vienas scenarijus, pagal kurį Rusija, prieštaraudama logikai, gali pulti NATO. – „Putinas yra iracionalus, o Rusija – drąsi priešininkė“, – pabrėžia generolas.

Buvęs Nacionalinio saugumo biuro vadovas generolas Stanisławas Koziejus neabejoja, kad Rusija iš karo Ukrainoje išeis akivaizdžiai susilpnėjusi. – Jos strateginiai pajėgumai sumažės, Rusijos padėtis tarptautinėje arenoje gerokai pablogės, o rusų pragyvenimo lygis smarkiai nukris. Šia prasme galima sakyti, kad Rusija pralaimi šį karą“, – aiškina jis.

Tačiau tai nereiškia, kad žaidime pastatytos nulinės sumos. – Kol kas niekas nėra išspręsta. Labai tikėtina, kad karas baigsis Ukrainos teritoriniais nuostoliais. Tačiau kalbant apie valstybės vienybę, ukrainiečių tautos stiprybę, Ukrainos padėtį pasaulyje ar jos galimybes prisijungti prie Vakarų, Ukraina laimėjo šį konfliktą, ir net jei ji bus teritoriškai sumažinta, – mano generolas.

Generolas Rožanskis atkreipia dėmesį į pagrindinę Vakarų klaidą dėl Ukrainos. „Galbūt šiandien mes stebėtume karą, kuris jau yra baigiamajame etape.“

Ukraina turi vis geresnę karinę įrangą, o rusai – atvirkščiai

Be strateginių ir politinių klausimų, yra ir karinis lygmuo. Šiuo atveju Ukrainos padėtis neatrodo gera. Kasdien žūsta vis daugiau karių ir civilių, o Rusija pamažu žengia į priekį ir jau kontroliuoja apie 20 % Ukrainos teritorijos. Pastaroji tikisi pagalbos iš Vakarų pasaulio, taip pat, kaip pabrėžia generolas, to, kad, palyginti su karo pradžia, ukrainiečiai turi vis daugiau modernios karinės technikos iš Vakarų, o rusai – atvirkščiai, nes, papildydami savo nuostolius, jie turi griebtis pasenusios posovietinės technikos.

Ukraina mirtinai nukraujuoja. Kodėl Vakarai delsia tiekti ginklus?

– Šiandien gali nutikti bet kas. Rusija vis dar gali laimėti Donbase, o tai suteiktų jai galimybę tęsti operacijas Odesos link ir taip atkirsti Ukrainą nuo jūros. Tokiu būdu Ukraina būtų teritoriškai atskirta, kaip ir Lenkija po Antrojo padalijimo. Be to, pagal tokį scenarijų kalbėsime apie antrąjį Ukrainos padalijimą po anksčiau okupuoto Krymo ir rytinio Donbaso.

Ekspertas pabrėžia, kad rusų pergalė Donbase nėra iš anksto nulemta. Jis teigia, kad Ukraina turi potencialo tam tikromis kryptimis atmesti rusus. – Tačiau tai priklauso nuo Vakarų. Kaip ryžtingai jie bus nusiteikę, kaip ilgai ir tvirtai rems Ukrainą. Kalbu ne tik apie dabartinę paramos formą, bet ir apie galimą didesnį operatyvinį dalyvavimą.

Rusija šaudo NATO šalies pasienyje. „Tai nepriimtina“.

Pasak generolo, NATO turėtų pridengti Vakarų tiekiamą karinę įrangą. Taip pat Ukrainoje, prie NATO sienų. Šiuo metu, kaip nurodo „Onet“ pašnekovas, rusai siekia tolimojo nuotolio raketomis sunaikinti tokias atsargas. – Tai nepriimtina. Rusijos tolimojo nuotolio raketos, paleistos iš Juodosios jūros arba pasitelkus strateginę aviaciją, skriejančios link NATO sienų, turėtų būti numušamos atitinkamu atstumu nuo šios sienos, – įsitikinęs generolas Koziejus.

Tačiau toks žingsnis gali reikšti viso konflikto eskalavimą. – Kalbame apie dvigubos paskirties raketas, nes jos taip pat gali nešti branduolines galvutes. Atsižvelgiant į tai, turime visus argumentus apsidrausti prevenciškai ir paskelbti Rusijai, kad jei ji nenustos mūsų atakuoti tolimojo nuotolio raketomis mūsų sienos kryptimi, nuo tam tikros dienos įvesime priešraketinę apsaugą virš Vakarų Ukrainos“, – kerta buvęs BBN vadovas.

Generolas įsitikinęs, kad V. Putinas iki šiol sėkmingai šantažavo Vakarus, įgyvendindamas eskalacijos doktriną ir grasindamas galimu branduolinio ginklo panaudojimu. – Mano nuomone, šią padėtį pagaliau reikia pakeisti arba bent jau subalansuoti. Negali būti taip, kad dviejų pusių konfrontacijoje tik viena pusė kažkuo grasina, nustato kliūtis, sąlygas, raudonąsias linijas.

Du karai. Viename iš jų Rusija daro, ką nori

Buvęs BBN vadovas pabrėžia, kad Ukrainoje vyksta du karai. Akivaizdžiausias karas vyksta tarp rusų ir ukrainiečių, tačiau taip pat vyksta vadinamasis tarpinis karas tarp Rusijos ir Vakarų. – Šioje konfrontacijoje negali būti taip, kad iniciatyvą turėtų viena pusė.

Atėjo laikas keisti požiūrio į konfrontaciją su Rusija Ukrainos teritorijoje filosofiją. Putinas turi pradėti statyti užtvaras. Ir jis turės nuspręsti, ar jas peržengti. Pavyzdžiui, ar rizikuoti pradėti oro karą su NATO virš Ukrainos, priešraketinės gynybos atveju.

Konflikto eskalavimas taip pat būtų Baltarusijos įsitraukimas į karą. Generolas Koziejus mano, kad Baltarusija šiuo klausimu „neturi ką pasakyti“, ir jei Rusija nuspręs, kad toks Lukašenkos režimo kariuomenės puolimas yra būtinas, toks puolimas bus surengtas.

Pasak kariškio, šiuo metu galimas puolimas iš Baltarusijos pusės yra „Putino spaudimo ir šantažo priemonė“. Kariniu požiūriu Baltarusijos agresijos galimybe siekiama surišti kuo daugiau Ukrainos karių, kurie dėl to negalėtų dalyvauti kovose pietų ar rytų fronte.

Generolas dar kartą pabrėžia karo Donbase svarbą. Jo teigimu, jo rezultatai gali būti lemiami ne tik Ukrainos ateičiai, bet ir būsimai padėčiai Baltijos šalyse ir Lenkijoje. – Galimas Putino kariuomenės puolimas prieš Baltijos šalis ar Lenkiją nėra politinė fantastika. Tai labai tikėtina situacija, kuri gali susiklostyti, tačiau tik tuo atveju, jei Rusija visiškai laimėtų Ukrainoje.

Juodasis scenarijus: viena po kitos griūna vis daugiau domino kaladėlių, Rusija įsibėgėja

Pagal šį juodąjį scenarijų domino kaladėlės kristų tokia tvarka: pirmiausia rusai laimi Donbase, paskui sėkmingai puola Odesą, užkariauja visus pietus, atkerta Ukrainą nuo jūros, žlunga Zelenskio vyriausybė, paskiriama sukalbama valdžia ir Ukraina tampa pavaldi Putinui kaip Lukašenkos režimas Baltarusijoje.

– Jei Rusijai tai pavyktų, Vakarams susidarytų labai pavojinga padėtis. Dėl šios pergalės prieš Ukrainą euforijos bangos, be kita ko, Rusijos gyventojai atkakliau neštų sankcijų naštą. Ką rusams reikštų Ukrainos pralaimėjimas? Kad tai Vakarai pralaimėjo Rusijai. Kad jie nesugebėjo sutelkti pakankamai ryžto susilpninti ir nugalėti Rusiją Ukrainoje.

„Onet“ pašnekovo vertinimu, tokioje situacijoje Rusija atsidurtų „ant strateginės bangos“ ir po kelerių metų, atkūrusi savo karines pajėgas, galėtų pereiti prie kito puolimo, pavyzdžiui, išsimušti tiltą per Suvalkų koridorių į Kaliningradą.

NATO nebeapsimetinėja, kad nėra konfrontacijos su Rusija

Tačiau tai jau reikštų visavertį karinį konfliktą su NATO. Toks scenarijus atrodo neįsivaizduojamas ne tik todėl, kad Rusija, turinti tokių didelių karinių problemų Ukrainoje, turėtų suvokti, su kokiu daug galingesniu priešininku susidurs, jei užpuls NATO šalis.

Generolas mano, jog toks samprotavimas yra klaidingas, nes remiasi prielaida, kad V. Putinas vadovausis loginiais argumentais būdingais Vakarams. – V. Putinas yra iracionalus, [jo ėjimai dažnai būna netikėti ir nenuspėjami] o Rusija – drąsi priešininkė. Jei Putinas laimėtų Ukrainoje, šis iracionalumas taptų dar didesniu. Net, jei visi manytume, kad Rusija tokiame kare neturėtų šansų, reikėtų manyti, kad Putinas vis tiek pultų“, – sako jis.

Generolas pabrėžia, kad NATO jau stiprina savo gynybą Rytuose. – Ji pereina prie nuolatinių operatyvinių planų galimam karui su Rusija. Pokytis tas, kad konkrečios karinės formuotės jau yra priskirtos konkrečioms operacijoms, žinant, kad Rusijos agresijos atveju jos veiks nustatytoje teritorijoje. NATO suprato, kad turime reikalų su antruoju Šaltuoju karu ir nėra ko apsimetinėti, kad nėra konfrontacijos su Rusija.

P.S.
O turint omenyje kad – „NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas trečiadienį patvirtino, kad ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Rytų flango valstybėse nebus nuolat dislokuotų brigadų. Nepaisant šių šalių norų ir grėsmės iš Rusijos pusės, brigados, tikėtina, bus sukurtos, tačiau didžioji dalis jų pajėgų liks savo gimtose valstybėse“ – Rytų Europos šalys bus ginamos, galimai, nuotoliniu būdu, aukščiau pateiktos lenkų generolo mintys įgyja visiškai niūrią prasmę.

Paremkite infa.lt per PayPal, Patreon ar jums patogiu PAREMTI būdu. - Nuoširdžiai ačiū parėmusiems.
žiūrėjo 180

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2022-06-19, 11:57

    Kol Vakarai nepateiks Ukrainai žadėtų naujausių ginklų, tol Putinas terorizuos pasaulį. Lietuvai nėra grėsmės, bet karui reikia ruoštis dar neprasidėjus jam…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Lasvas žodis
Paremti infa.lt per PayPal

Apklausa

Ar sulauksime pirmalaikių rinkimų?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Teisininkas: „Stambulo konvencijoje aiškiai parašyta, kad ji yra prieš vyrus“

Teisininkas: „Stambulo konvencijoje aiškiai parašyta, kad ji yra prieš vyrus“

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Vyriausybės planas – įsteigti asmeninę kariuomenę reorganizuojant Šaulių sąjungą

Vyriausybės planas – įsteigti asmeninę kariuomenę reorganizuojant Šaulių sąjungą

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Prof. Ignas Vėgėlė. Dabartinė politika, geriausiu atveju, primena mėgėjišką saviveiklą

Prof. Ignas Vėgėlė. Dabartinė politika, geriausiu atveju, primena mėgėjišką saviveiklą

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Pasaka apie sparnuotą būseną

Pasaka apie sparnuotą būseną

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Ar Rusija gali užpulti NATO? Lenkijos generolas: Putinas yra iracionalus, todėl gali būti visko

Ar Rusija gali užpulti NATO? Lenkijos generolas: Putinas yra iracionalus, todėl gali būti visko

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Gintaras Furmanavičius. Kuro kainos. Nesekmadieniniai skaitiniai #105

Gintaras Furmanavičius. Kuro kainos. Nesekmadieniniai skaitiniai #105

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    LŠS naujienos, prezidento [s]pjūvis, riaušių įranga kariuomenei, naujas „krizių valdymas“ – kur link einame

LŠS naujienos, prezidento [s]pjūvis, riaušių įranga kariuomenei, naujas „krizių valdymas“ – kur link einame

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Dvasininkas Arnoldas Valkauskas. Stebime ketinimus atsisakyti prigimtinio vyro ir moters papildomumo

Dvasininkas Arnoldas Valkauskas. Stebime ketinimus atsisakyti prigimtinio vyro ir moters papildomumo

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Lietuvos vyskupai: Bažnyčios mokymas apie šeimą nesikeičia

Lietuvos vyskupai: Bažnyčios mokymas apie šeimą nesikeičia

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Verslui žlungant dėl Kinijos sankcijų, kurias išprovokavo Lietuvos valdžia – pastaroji siūlo jam paskolas

Verslui žlungant dėl Kinijos sankcijų, kurias išprovokavo Lietuvos valdžia – pastaroji siūlo jam paskolas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Seimo narė Beata Petkevič: Ko nori opozicija?

Seimo narė Beata Petkevič: Ko nori opozicija?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Popiežius priekaištauja dėl Rusijos „žiaurumo“ Ukrainoje ir pripažįsta, kad karas galėjo būti „tam tikru būdu išprovokuotas“

Popiežius priekaištauja dėl Rusijos „žiaurumo“ Ukrainoje ir pripažįsta, kad karas galėjo būti „tam tikru būdu išprovokuotas“

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Lituanistė Vytenė Saunoriūtė Muschick: „Jaučiu atsakomybę kalbėti apie tai, kas buvo jaunesnei kartai, jai suprantama kalba“

Lituanistė Vytenė Saunoriūtė Muschick: „Jaučiu atsakomybę kalbėti apie tai, kas buvo jaunesnei kartai, jai suprantama kalba“

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ar buvo teisėtas „Galimybių pasas“ svarstys Konstitucinis teismas

Ar buvo teisėtas „Galimybių pasas“ svarstys Konstitucinis teismas

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą

Taip, masažas, daromas artimo žmogaus, yra nenusakomas gėris ir artumas. Todėl noriu išmokti masažuoti taisyklingai,...

Gudijos! Nors fašistinę sulos būsena nepagydoma. Bet visada yra viltis. Bandyk....

Gydytis ir į psich. Gydykla kartu pasiimk nuoseda...

-> T0mas J. - dėl išleidžiamų biudžeto pinigų pilnai sutinku, tik prisiminkime - net suknistų...

Bet nėra, lb gaila......

NATO niekas ne nepuolė. Užtat ji puolė (nors "gynybinė) ir ne kartą. Nežinau, ar tuo...

Vienas rusų blogeris ta tema sakė: "Siauras Suvalkų koridorius staiga gali tapti Lietuvos pločio. Ir...

Aš ne belgiška ramybe pasikliauju, pasikliauju tuo jog nuo įsikūrimo niekas nė karto neišdrįso NATO...

-> Heoo "lietuviai savo kariuomenės nemaitina".. ?! 10% biudžeto pajamų - krašto apsaugai. Kas Europoje...

Bekiauše mazgote, mes nenorim karo savo šalyje. Lietuva rūpinkis, o ne moldova ir uchripija, "prezidentas",...