infa.lt

ES šalių lyderiai griežtina prieštaravimus nuolaidoms Britanijai dėl „Brexit“

ES šalių lyderiai griežtina prieštaravimus nuolaidoms Britanijai dėl „Brexit“

30 birželio
21:27 2016
ES aukščiausio lygio susitikimas

Angela Merkel pasakė, jog tikisi, kad Didžioji Britanija oficialiai praneš apie savo ketinimą artimiausiu metu | nuotrauka Reuters

Svarstydami klausimą dėl neribojamos migracijos vieningoje rinkoje europiečių lyderiai užėmė nesutaikomą poziciją, praneša The Financial Times. „Jie išsklaidė Britanijos viltis palankaus jai susitarimo atžvilgiu ir atvirai atmetė premjero Kamerono prašymą atsižvelgti į problemas, dėl kurių susirūpinęs Britanijos elektoratas“, – rašo žurnalistai Alex Barker, Guy Chazan ir Jim Brunsden.

Britanija tikėjosi, jog ES apribos darbo jėgos judėjimą, tačiau Europos Sąjunga atvėsino šias viltis 27 šalių-narių aukščiausio lygio susitikimo Briuselyje metu – pirmą kartą surengto be Didžiosios Britanijos dalyvavimo, po 43 jos narystės metų.

Britanija

Britanija nedalyvavo trečiadienio aukščiausio lygio susitikime | nuotrauka Reuters

„Pasak diplomatų, bendro pareiškimo tekstas buvo sąmoningai sugriežtintas po to, kai Kameronas pareiškė, jog būtų išvengęs „Brexit’o“, jeigu Europos šalių lyderiai būtų leidę jam kontroliuoti imigraciją.

Vakar, atvirai sutikus kanclerei Merkel, prie pareiškimo teksto netikėtai buvo pridėta frazė: „Prieiga prie vieningos rinkos reikalauja visų keturių laisvių pripažinimo“. Tai nuoroda į ES principus: laisvą prekių, paslaugų, kapitalo ir darbo jėgos judėjimą“, – rašoma straipsnyje.

Po debatų, kurių metu išryškėjo skirtingi požiūriai į tai, kiek stipriai ES turi spausti Britaniją, lyderiai paragino Londoną „kaip galima greičiau“ pasinaudoti ES sutarties straipsniu reglamentuojančiu pasitraukimą iš sąjungos.

„Iki tol, kol bus gautas šis pranešimas, kažkokios derybos neįmanomos“, – sakoma pareiškime.

Liuksemburgo premjeras Xavier Bettel pareiškė: “Mums kaip niekada reikalinga vieninga sąjunga, o ne fragmentuota karalystė”.

Sekantis Europos Sąjungos lyderių susitikimas planuojamas be Britanijos rugsėjo 16 Bratislavoje.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *ES šalių lyderiai griežtina prieštaravimus nuolaidoms Britanijai dėl „Brexit“* - nuoroda: https://infa.lt/7165/es-saliu-lyderiai-grieztina-priestaravimus-nuolaidoms-britanijai-del-brexit/