infa.lt

Translyčiams asmenims leista tarnauti JAV kariuomenėje

Translyčiams asmenims leista tarnauti JAV kariuomenėje

26 birželio
01:01 2016

BBC

Kristin Beck

Kristin Beck | BBC

Amerikiečių valdžia pareiškė, jog liepos mėnesį Pentagonas oficialiai atšauks draudimą translyčiams asmenims tarnauti JAV kariuomenėje, praneša BBC.

Gynybos ministras Ash Carter egzistavusius apribojimus pavadino pasenusiais ir kenkiančiais kariuomenei.

Šį pranešimą su pasitenkinimu sutiko aktyvistai, kovojantys už translyčių asmenų teises.

Truputį anksčiau JAV Kariuomenės sekretoriaus pareigas užėmė Eric Fanning. Jis tapo pirmuoju atviru gėjumi užėmusiu aukštą civilinį postą amerikiečių kariuomenėje. Kariuomenės sekretorius yra atsakingas už personalą, pastatus ir įrangą, rezervo formavimo klausimus, ginkluotės sistemas ir t.t.

LGBT-bendruomenės nariai JAV ginkluotosiose pajėgose tarnavo ir anksčiau, tačiau neturėjo teisės atvirai kalbėti apie savo seksualinę orientaciją. 2011 metais JAV buvo galutinai atšaukti draudimai kariuomenėje tarnauti atviriems gėjams ir lesbietėms. 2014 metais su prašymu leisti jiems tarnauti ginkluotosiose pajėgose į Pentagoną kreipėsi ir amerikiečių translyčiai asmenys.

Naujas nutarimas reguliuoja juridinius, medicininius, o taip pat buitinius klausimus, su kuriais gali susidurti transgenderiai kariuomenėje: kur gyventi, kokią uniformą dėvėti, kokias dušais naudotis.

Tačiau JAV atstovų rūmų ginkluotųjų pajėgų komiteto vadovas, respublikonas Mac Thornberry naujojo ministro veiksmus sukritikavo.

„Jeigu gaunami pranešimai yra tikslūs, aš laikau, jog ministras Carter’is pasitraukiančios administracijos politinę darbotvarkę iškėlė aukščiau kariuomenės kovingumo problemų“, – pasakė kongreso narys.

 

Gerbiami skaitytojai, jeigu jums patiko tai, kas pateikiama infa.lt – jūs galite paremti tinklapį SMS žinute.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 116

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...