infa.lt

Teisininkas D. Vanhara: o kodėl būtent dabar sumąstėte GP atšaukinėti?

Teisininkas D. Vanhara: o kodėl būtent dabar sumąstėte GP atšaukinėti?

31 sausio
13:30 2022

Galimybių pasas – geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai nuo pat nepriklausomybės pradžios. Bent jau taip rimtai mano garsus duomenų analitikas.

Aišku, ko gero, ne tiek geriausia, kaip ši valdžia. Tai sąrašas šiai dienai to, kas geriausiai nutiko Lietuvai, yra toks:

1. Ši valdžia;
2. Galimybių pasas;
3. Šios valdžios vertybinė užsienio politika.

Bet siūlau atkreipti dėmesį į vieną esminę detalę: šios valdžios politikai ir jiems patariantys pradėjo vis garsiau kalbėti, kad reikia naikinti galimybių pasą. Kuris taip, buvo geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai, bet savo darbą jau atliko ir šiandien jo nebereikia.

Iš kur toks persilaužimas mąstyme, kai susirgusiųjų skaičius dar nematytas, o ligoninių lovos, nors ir po nedaug, bet, kiek girdėjau, pildosi?

Atsakymas manau aiškus ir akivaizdus – artėja Konstitucinio Teismo žadėta diena, kai Konstitucinis Teismas turėtų skelbti nutarimą dėl Vyriausybės nutarimo, kuriuo įvestas galimybių pasas, atitikties Konstitucijai.

Politikos kuluaruose sklinda gandai, kad valdžia to galimo Konstitucinio Teismo (KT) nutarimo bijo. Todėl nori, kad KT nepriimtų jokio nutarimo.

Beje, buvęs vyriausiasis Konstitucijos dvasių dvasininkas pats pripažino, kad yra silpna vieta dėl GP įvedimo, kadangi jis buvo įvestas ne įstatymu, o Vyriausybės nutarimu (t.y. žemesnės galios teisės aktu). Tai jau vien pagal šį pagrindą gali būti pripažintas prieštaravimas Konstitucijai.

Lengviausias būdas šiai valdžiai išvengti KT nutarimo paskelbimo būtent ir yra iki KT bylos nagrinėjimo ar nutarimo paskelbimo panaikinti tą Vyriausybės nutarimą, kuriuo GP buvo įvestas.

Kadangi KT įprastai nenagrinėja nebegaliojančio teisės akto atitikties Konstitucijai. Todėl, jei Vyriausybė dabar panaikintų savo nutarimą dėl GP įvedimo, labai tikėtina, kad KT tos bylos nebenagrinėtų ir ją perduotų į archyvą.

Savo ruožtu, išvengus KT nutarimo paskelbimo dėl to, kad dabar GP būtų atšauktas, tai paliktų laisvas rankas valdžiai jį vėl iš naujo įvedinėti. Tada, kai nebebus ant nosies jokio KT nutarimo paskelbimo. Tą aiškiai nurodo ir duomenų analitikas.

Tai, ką parašysiu toliau, YRA MANO, TIK MANO IR VIEN TIK MANO ASMENINĖ NUOMONĖ. Todėl labai prašau jos nepriskirti dar kam nors kitam.

Ir mano nuomonė yra tokia, kad labai prašau neužkibti ant to pigaus kabliuko, kurį jums meta dabartinė valdžia ar jai patariantys.

Kad, maždaug, atšaukinėsim GP, o visi, to senai laukę, pradeda ploti rankomis. Jei GP dabar būtų atšauktas, tai būtų padaryta vien tam, kad būtų išvengta KT nutarimo, kuris, įmanoma, kad gali paskelbti GP įvedimą prieštaraujančiu Konstitucijai, paskelbimo, o taip pat pasilikti sau laisvas rankas GP įvedinėti ateityje.

Jau beveik pusmetis, kaip atkentėtas GP, todėl siūlau pakentėti dar bent kelias savaites iki KT nutarimo paskelbimo, o iki tol jokia vyriausybė tegul nebando GP atšaukinėti.

Jei KT paskelbs nutarimą, kad su GP įvedimu viskas legit, jis atitinka Konstituciją ir yra teisėtas (neduok Dieve), tai va tuomet Vyriausybė jį, kaip teisėtą, ir galės atšaukinėti. Bet jei KT paskelbs nutarimą, kad GP įvedimas prieštarauja Konstitucijai, jokio Vyriausybės GP atšaukimo nebereikės. GP atšauks pats KT.

Reziumuojant, kai kitą kartą išgirsit šios valdžios politikų ar jiems patariančiųjų norus ar raginimus naikinti GP, iš karto kelkit jiems klausimus – o kodėl būtent dabar sumąstėte GP atšaukinėti? Kodėl neatšaukinėjot anksčiau? Ar kartais gerbiami ponai iš valdžios nesiekia KT nutarimo išvengti?

Pirmą kartą medžiaga paskelbta autoriaus FB paskyroje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 18 995

Žymos

Atsiliepimų 12

 1. Anglas    -  2022-01-31, 13:42

  Logiska. Jie nieko ne daro siaip sau. Siaubinga zmoniu nekencianti sociopatu bendrija.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Etna    -  2022-02-01, 20:02

  Bet juk jie žadėjo sustabdyti kuriam laikui, o neatšaukti.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. goda    -  2022-02-02, 00:40

  Kaip vaikų darželyje – Tai kur jūs buvot anksčiau su visais pasisakymais, ir išėjimais i viešą erdvę? Ko, pridėją kelnes tylėjote?
  Nei viena valdžia jums nebus gera, nes jus visi vienodi – nepagarba šalia esančiam, pavydas, susireikšminimas, pyktis kitaip mąstančiam, tolerancijos – 0…. Nesusimastote, kad LT gal todėl tiek ir nukentejo nuo koronos, kad jus negalit rasti sutarimo, kad jusų akys užpiltos smėliu…Jokia čia valdžia nekalta, jie vykdo AUKŠČIAUSIOS tipo valdzios nurodymus, kaip ir visos kitos šalys- pasidomėkit pasauliu kartais…

  Atsakyti į šį komentarą
  • Anonimas    -  2022-02-02, 17:59

   nu bet tu ir kvaila

   Atsakyti į šį komentarą
   • Tas Pats    -  2022-02-04, 07:12

    Kvailiui protingesnis irgi kvailu atrodo.

  • Leonora    -  2022-02-04, 09:52

   Visą laiką protestavo, tik tokie kaip Jūs – net ne baudžiauninkai, o liokajai (nes baudžiauninkas negalėjo pasirinkti, o liokajus savo noru eina tarnauti ponui) nieko nenorėjo nei girdėti nei matyti. Iš pat karto žymūs mokslininkai ir teisininkai (STI instituto direktorius R. Jankūnas, profesorė Meškauskaitė, Ukrainos mokslininkė Žolobak ir Golubovskaja, Amerikos gydytojai ir t.t.) pasakojo apie prievartinio vakcinavimo ir draudimų žalą. Taip liokajams ir reikia, dabar jau visi kiti – ne liokajai iš Jūsų juokiasi.

   Atsakyti į šį komentarą
 4. Anna    -  2022-02-02, 14:34

  Domi, o kas Jums????? Ar darbo neturite???? Nuo tokių straipsnių vidurius suka

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Anonimas    -  2022-02-03, 10:26

  Ir cia del visosito kaltas skystakiausis nuoseda, butu kreipesis i KT butu nebuve sito sudo isvis ivede ir tad gp butu sustabdytas akimirksniu. Bet ne tas skystalas persikes siltai sedi ir jam px zmones px viskas

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Tas Pats    -  2022-02-04, 07:13

  Įveda GPž blogai. Atšaukia- vėl negerai, ne tada. Ar jūs bent žinote, ko norite? Kaip tas kvailas šuo- lojate kad loti?

  Atsakyti į šį komentarą
 7. Leonora    -  2022-02-04, 09:45

  Tokios beširdiškos, kuri nekenčia savo piliečių, Vyriausybės nei Seimo dar nebuvo: jie negalėjo nežinoti, kad vakcina nepatvirtinta, kad daug kam sukėlė mirtis ar rimtus sveikatos sutrikimus, tačiau vis viena, urmu, nepatikrinę žmonių sveikatos vertė skiepytis, kartu neteikdama sveikatos paslaugų nepasiskiepijusiems. Gi Seimas, nors matė, kad Vyriausybė perima Seimo funkcijas (patvirtino Vyriausybės nutarimu GP, nors galima tik įstatymu), Seimo nario Razmos asmenyje bandė prievartauti kitus Seimo narius, kad šie pripažintų šį neteisėtą sprendimą ir net norėjo neleisti jų į posėdžius. Vyt lauk tokius nemokšas iš Seimo! Toks Vyriausybės nesilaikymas Konstitucijos yra nusikaltimas, už kurį šie valdantieji privalo atsakyti.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nasa i kanalizacija...

Kam tau ginklai toks kietas gali rusus špygomis užbadyti...

Amerikonu demokratinės bombos...

Durnių ir bažnyčioja muša....

Ai jai jai jai. :D sankcijų, daugiau sankcijų! px kad nei viena nuo 2014 neturėjo...

Baisu gabriuk...

sėkmės vyrai...

Nebus. Rusų kol kas dar niekas nenukariavo....

Būdamas policininko vietoje, tuos priedebilius lupčiau su dviem bananais, iš abiejų rankų ir nuo dūšios....

Bent kažkas blaiviai mąsto. debilai naudojosi kovid kad marintų žmones. Tuomet debilai naudojasi karu kad...

Davė laisvę nevispročiams reikštis tegul dabar ir kenčia. Klimakso aktyvistai yra visiški atsilupeliai. :D...