• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

A.Dulkio naujienos: Izoliuotis turės tik turėję kontaktą su kartu gyvenančiu infekuotu asmeniu

A.Dulkio naujienos: Izoliuotis turės tik turėję kontaktą su kartu gyvenančiu infekuotu asmeniu

24 sausio
06:40 2022

Arūnas Dulkys

Nuo pirmadienio, sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe. Panaši praktika taikoma ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje ir Švedijoje. Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.

Pagal patikslintą tvarką, izoliuotis reikės tik tuo atveju, jeigu asmuo turėjo sąlytį su kartu gyvenančiu asmeniu. Tokiu atveju izoliacija truks 7 dienas. Darbo vietoje sąlytį turėjusiems asmenims izoliuotis nebereikės, tačiau jiems išlieka rekomendacijos dėl testavimo, nuotolinio darbo ir kitų COVID-19 ligos prevencijos priemonių.

Sąlytį su kartu gyvenančiu asmeniu, sergančiu COVID-19, turėjusiems asmenims izoliacijos laikas skaičiuojamas nuo asmens, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, teigiamo PGR tyrimo ar laboratorijoje atlikto greitojo antigeno testo atlikimo (t. y. teigiamo rezultato patvirtinimo) dienos.

Kontaktą su kartu gyvenančiu asmeniu, sergančiu COVID-19, turėjusiems asmenims izoliuotis reikės nepaisant jų imunizacijos statuso – izoliuotis turės ir paskiepyti žmonės. Išimtis taikoma tik 90 d. laikotarpiu COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimu, atliekamu laboratorijoje, rezultatu.

Visiems sąlytį turėjusiems asmenims pasibaigus izoliacijos terminui ar tais atvejais, kai izoliacija netaikoma, kol praeis 10 d. nuo paskutinės sąlyčio su sergančiuoju dienos bendraujant su kitais asmenimis privaloma dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius be vožtuvo.

Tokie asmenys neturi dalyvauti renginiuose, masinio susibūrimo vietose, rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių. Taip pat reikėtų stebėti sveikatos būklę, matuotis kūno temperatūrą, laikytis fizinio atstumo nuo kitų asmenų, užtikrinti tinkamą rankų higieną, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketą.

Arūnas Dulkys primena, kad COVID-19 liga susirgusiems gyventojams izoliaciją skiria ir nutraukia šeimos gydytojas.

infa.lt komentaras:

Darbe, pasirodo, tas pats „kontaktas ar didžiausios rizikos sąlytis“ jau grėsmės nebekelia, kaip anksčiau. Ar niekam nepanašu, kad ponas, kol kas dar einantis sveikatos ministro pareigas, iš tiesų tik tyčiojasi iš visuomenės ar per savo ribotą suvokimą net nesupranta kokios čia rašomos nesąmonės žvelgiant iš epidemiologinės pusės. Apie tai, kad jie viruso nebijo – jau akivaizdu, bet kam tyčiotis iš žmonių, verčiant kino teatruose sėdėti su su respiratoriais ir tuo pačiu sakyti, jog artimas kontaktas darbe nepavojingas? Kuo darbo vieta skiriasi nuo kito salės žvelgiant iš epidemiologinės pusės?

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 116

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Dd    -  2022-02-14, 15:09

    Nesamone

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...