infa.lt

Macronas sako, kad jo COVID strategija – „damušti“ neskiepytus. Kokia Lietuvos valdžios strategija?

Macronas sako, kad jo COVID strategija – „damušti“ neskiepytus. Kokia Lietuvos valdžios strategija?

06 sausio
19:12 2022
Emanuelis Makronas

foto: AP

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sulaukė politinių oponentų pasmerkimo po to, kai šią savaitę padarė prieštaringai vertinamą pareiškimą, sakydamas, kad yra pasiryžęs paversti apgailėtinais gyvenimus tų Prancūzijos piliečių, kurie atsisako skiepytis nuo kovydo viruso, rašo Epoch Times.

„Aš ne už tai, kad visi prancūzai pyktų… Norių įpykinti būtent nesiskiepijančius. Ir taip, mes tai darysime iki galo. Tokia yra strategija“, – antradienį interviu „Le Parisien“ pareiškė Macronas.

Macronas toliau sakė, kad jis „nesiųs [neskiepytų žmonių] į kalėjimą“, tačiau jis apsunkins jų gyvenimą ir paskatins žmones, neskiepytas nuo COVID-19, pasiskiepyti „kiek įmanoma apribodamas jų patekimą į viešąjį gyvenimą“.

„Taigi turime jiems pasakyti – nuo ​​sausio 15 d. jūs nebegalėsite eiti į restoraną. Nebegalėsi eiti išgerti kavos, nebegalėsi į teatrą. Jūs nebegalėsite eiti į kiną“.

Parlamento debatai, svarstant naujas pandemines taisykles neskiepytiems žmonėms, trečiadienį buvo sustabdyti, opozicijos įstatymų leidėjams apkaltinus E. Macroną skaldančių visuomenę žodžių vartojimu, raginant prezidentą pasiaiškinti.

Reakcijos į Macrono komentarus buvo įvairiausios – ir palaikančios, ir prieš. Tai vyksta jautriu metu, nes balandį vyks prezidento rinkimai, kuriuose jis turėtų dalyvauti, nors oficialiai dar nepaskelbė, ar kandidatuos.

Prancūzijos vyriausybės pareigūnai pažadėjo iki sausio vidurio, kaip planuota, priimti įstatymą, kuris blokuotų neskiepytiems žmonėms galimybę patekti į viešąsias vietas, nepaisant to, kad tą naktį parlamente kilo procedūrinė kliūtis.

Iki šiol Prancūzijoje buvo taikomas kovydo sveikatos sertifikatas, o tai reiškia, kad norint patekti į restoranus, kavines, kino teatrus ar važiuoti traukiniu, žmonės turėjo parodyti galiojantį neigiamą COVID-19 testą arba vakcinacijos įrodymą.

Numatomais teisės aktais bus panaikinta galimybė rodyti neigiamą testą, o tai uždraus neskiepytiems žmonėms patekti į viešąsias vietas ar traukinius.

infa.lt komentaras:

Galima neabejoti, hog Lietuvoje įgyvendinama tokia pati strategija, todėl iš šono ji atrodo tokia kvaila ir nesusijusi su medicina. Ji nenukreipta į tai, kad būtų sustabdyta pandemija – ji nukreipta į tai, kad šalyje būtų kuo daugiau vakcinos vartotojų, kuriuos galiausiai galima bus badyti kas šešis, o vėliau gal ir kas keturis mėnesius.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 687

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Anonimas    -  2022-01-09, 18:39

    Visas pasaulis pasodintas ant adatos štai ir tikslas o medicininio klausimo jau nuo pradžių neina įžvelgti.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...