• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Turkijoje sklinda raginimai užmušti vokiečių Bundestago deputatus

Turkijoje sklinda raginimai užmušti vokiečių Bundestago deputatus

06 birželio
20:05 2016

Die Zeit

Erdoganas

© Legnan Koula/EPA/dpa

Po ketvirtadienį Vokietijos Bundestago priimtos rezoliucijos apie pripažinimą genocidu masines armėnų ir krikščionių mažumų žudynes Osmanų imperijoje prieš 101 metus, Turkija sureagavo raginimais žudyti visus 11 vokiečių parlamento deputatus, turinčius turkiškas šaknis, praneša laikraštis Die Zeit. Vokiečių „Žaliųjų“ deputatas Ozcan Mutlu pareiškė apie naują grasinimų pobūdį po rezoliucijos priėmimo. armėnų genocidas

Anksčiau, Turkijos sostinės Ankaros meras patalpino Twitter socialiniame tinke visų Bundestago deputatų, turinčių turkiškas šaknis nuotraukas, po ko, jos išplito tinkle, o daugelis naudotojų po to papildė jas raginimais nužudyti. Kaip pareiškė Mutlu, jis sunerimęs „šia tendencija, kadangi apie tai gali sužinoti kokie nors bepročiai ir nutarti, kad tai valdžios įsakymas (Turkijos valdžios – vert. past)“. „Tokiu būdu Turkijoje buvo nužudyti daugelis žmonių“, – pridėjo jis.

Savo dalį, kaip pastebi leidinys, pridėjo ir Turkijos prezidentas Redžepas Erdoganas, pareiškęs, jog 11 Bundestago deputatų yra „ilga, uždraustosios „Kurdistano Darbo partijos“ ranka, o Vokietija, – tai paskutinė šalis, galinti spręsti apie, esą, buvusį genocidą Turkijoje“. Pirmai pradžiai, Erdogano nuomone, Vokietija turi „atsakyti už Holokaustą ir daugiau nei 100 tūkstančių hererų genties atstovų sunaikinimą Pietų Afrikoje XX amžiaus pradžioje“. hererai

Daugelis turkų laikraščių, kaip rašoma, pasigriebė Erdogano kritiką. Pavyzdžiui, provyriausybinė Star publikavo Vokietijos kanclerės Angelos Mekel nuotrauką su hitleriškais ūsiukais, o laikraštis Sabah parašė, jog prasidėjusi Antrojo pasaulinio karo metais lemtinga draugystė tarp Vokietijos ir Turkijos dabar pasibaigė, nes „ginklo brolis smogė Turkijai peiliu į nugarą“.

Pirmiausiai, Erdogano ir didžiosios dalies Turkijos MIP kritika palietė „Žaliųjų“ deputatą Cem Özdemir’ą, kuris buvo vienu minėtos rezoliucijos apie genocido faktą iniciatorių. Pasak deputato audiencijų vadovo Marko Bertoldo (Marc Berthold) laikraščiui Die Welt, „Ozdemiras dar niekada savo adresu nebuvo gavęs tokios skaičiaus grasinimų jį užmušti“. Leidinio žiniomis, Vokietijos kriminalinės policijos Federalinis biuras rengiasi deputatui skirti asmeninę apsaugą ir sustiprinti policijos pasaugą šalia jo buto Berlyne.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 175

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ką manote apie rugsėjo 10 protesto akciją?


  • Ji įvyks net ir be leidimo (68%, 71 balsavo)
  • Leidimas bus gautas iš ji įvyks taikiai (13%, 14 balsavo)
  • Ji įvyks ir pasikartos riaušės (11%, 11 balsavo)
  • Vilnius bus blokuotas ir ji neįvyks (8%, 8 balsavo)

Viso balsavo: 104
Pradėta - 2021-09-04 @ 21:14
Pabaiga - 2021-09-09 @ 21:14

Leidžiama ... Leidžiama ...