infa.lt

Bilas Geitsas nepatenkintas dabartinėmis Covid vakcinomis ir kalba apie dešimtis milijardų dolerių naujiems tyrimams

05 lapkričio
06:40 2021
Bilas Geitsas

REUTERS/Joshua Roberts

Norint užtikrinti, kad pasaulis būtų geriau pasirengęs kitai pandemijai, kuri gali būti daug blogesnė nei Covidas, reikia dešimčių milijardų dolerių sumų pasaulinių mokslinių tyrimų pastangų, pareiškė Bilas Geitsas (Bill  Gates).

„Microsoft“ įkūrėjas teigė, kad „visiškai siaubingas“ koronaviruso aukų skaičius ir ekonominė žala turėtų paskatinti finansavimą projektams, kuriais siekiama tobulinti vakcinas, gydymą ir diagnostinius tyrimus, kurių prireiks norint veiksmingiau suvaldyti kitą pandemiją.

Interviu su buvusiu JK sveikatos sekretoriumi Jeremy Huntu politikos mainų grupei Bilas Geitsas teigė, kad mokslinių tyrimų ir plėtros biudžetai turėtų būti sutelkti į trūkumus, kuriuos atskleidžia spartus Covid plitimas visame pasaulyje. „Žinote, mes neturėjome vakcinų, kurios blokuotų infekcijos perdavimą. Gavome vakcinas, kurios padeda jums iš dalies apsaugoti jūsų sveikatą, tačiau jos tik šiek tiek sumažino užkrėtimą“, – sakė jis. „Mums reikia naujo vakcinų gamybos būdo“.

Covid vakcinos tik iš dalies blokuoja viruso perdavimą, tačiau yra veiksmingesnės užkertant kelią sunkiai ligos formai. Skiepų veiksmingumo ekspertų grupė, kuri remiasi vyriausybės Sage komitetu, apskaičiavo, kad apsauga nuo infekcijos yra 65% po dviejų AstraZeneca injekcijų ir 75% po dviejų Pfizer dozių, o abi suteikia apie 95% apsaugą nuo hospitalizavimo. Tačiau laikui bėgant imunitetas silpnėja, ir po pusmečio faktiškai apsaugos nelieka.

Geitsas apgailestavo, kad nėra veiksmingų Covid gydymo būdų, ir pridūrė, kad nors steroidas deksametazonas ir naujas antivirusinis vaistas molnupiraviras gali padėti, terapinis poveikis buvo „kur kas mažesnis, nei turėjo būti“.

„Tyrimui ir plėtrai prireiks dešimčių milijardų, – sakė jis, – ir tikriausiai maždaug milijardo per metus pandemijos darbo grupei PSO lygmeniu.

PSO darbo grupė vykdytų pandemijos stebėjimą ir vykdytų Gateso taip vadinamus „gemalų žaidimus“, kuriuose šalys reaguotų į įvykius, galinčius sukelti kitą krizę, pavyzdžiui, bioteroristus, paskleidžiančius raupus 10 oro uostų.

„Yra natūraliai sukeltų epidemijų ir bioterorizmo sukeltų epidemijų, kurios gali būti dar blogesnės nei tai, ką patiriame šiandien“, – sakė Gatesas. „Ir vis dėlto medicinos mokslo pažanga turėtų suteikti mums įrankių, kuriuos, žinote, galėtume padaryti žymiai geriau. Taigi, aš manote, kad tai būtų prioritetas. Šie asignavimai bus skirti kitais metais, įskaitant šią pasaulinę pandemijos darbo grupę.

Daug darbo, reikalingo ruošiantis kitai pandemijai, buvo susiję su vakcinų pigimu, didelių gamyklų kūrimu joms gaminti ir gripo bei peršalimo ligų „išnaikinimu“, pridūrė Gatesas. Pasak jo, vakcinos gali būti „tik mažas pleistras, kurį užsidedate ant rankos“ ir būtų „neįtikėtinai naudingos“ net ir ne pandemijos atveju. Tiesiog šiaip.

„Kartu su žinia apie klimatą ir nuolatine kova su vargšų ligomis, aš daug kalbėsiu apie pasirengimą pandemijai“, – sakė Gatesas. „Ir aš manau, kad tai ras derlingą dirvą, nes, kaip jūs žinote, mes praradome trilijonus dolerių ir milijonus gyvybių. Ir piliečiai tikisi, kad jų vyriausybės neleis tam pasikartoti.

Milijardieriaus komentarai pasirodė po to, kai praeitą mėnesį buvo atskleista, kad Pasaulio ekonomikos forumas, Billo ir Melindos Gates fondas ir Johnso Hopkinso sveikatos apsaugos centras 2019 m. spalį surengė „aukšto lygio pandemijos pratybas“, žinomas kaip „Įvykis 201“, kad imituotų pandemija.

Scenarijaus dalyviams buvo pristatytas imituotas „naujojo zoonozinio koronaviruso“ protrūkis, perduotas iš šikšnosparnių kiaulėms, žmonėms ir sukėlė pandemiją.

„Liga prasideda kiaulių ūkiuose Brazilijoje, iš pradžių tyliai ir lėtai, bet vėliau ji pradeda sparčiai plisti sveikatos priežiūros įstaigose“, – pristatoma „Event 201“ scenarijuje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 1 140

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. V. C.    -  2021-11-05, 09:13

  IVERMEKTINAS!!!
  geicas pasiskiepijes???

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Vygandas    -  2021-11-07, 11:46

  Nuo esamų vakcinų žmonės milijardais dar nemiršta, todėl reikia milijardų dolerių, kad pagaliau būtų išrasta efektyvi vakcina, kuri pilnai patenkintų PSO užmačias – masiškai sumažinti žmonių skaičių. Geitsas jau ŽINO, kad bus ir bus pasiųstos naujos pandemijos…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

O JAV remdama Ukraina kuri vykdo teroristinius aktus Rusijoje terorizmo neremia? Jau nekalbant apie tokias...

Eilinė pinigų plovykla......

Tikrai Dievo stebuklas. Dievo-Kūrėjo valia aukštesnė už aplinkybes, niekuo nenusidėjęs neturi žūti....

Čia kažkiek panašu į Ukrainą. Iš pradžių darbo įdedi (ten - sukiršini žmones, čia -...

ponauja elgiasi taip pat ir Boria - jokia isimtis!...

Rusija remia JAV!?? Nezinojau!...

Greit ir kunigas gales anuliuot tech apziura...