• Naujienos
 • Parama
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Arvydas Daunys. Ar gali visuomenė ir valdžia turėti vienodas teises? – Ne, negali

Arvydas Daunys. Ar gali visuomenė ir valdžia turėti vienodas teises? – Ne, negali

27 spalio
17:28 2021

Arvydas Daunys

Negali, nes tai apsunkintų valdančiųjų galimybę greitai priimti reikalingus sprendimus ir juos įgyvendinti, mat tektų nuolat konsultuotis ir ieškoti kompromiso su visuomene, kurioje irgi, būkime sąžiningi, pilna įvairių interesų grupių.

Todėl visuomenė rinkimų būdu deleguoja dalį savo teisių savo renkamiems atstovams, kurie, esą savo atstovaujamų žmonių vardu teikia siūlymus galimiems sprendimams.

Atrodytų viskas gerai, išskyrus tą dalyką, kad su laiku valdantieji užsimano vis daugiau tų teisių spręsti už juos išrinkusius žmones.

Kai buvo priimama Konstitucija – joje jos kūrėjai įrašė pamatines ir nekintamas žmogaus teises į savo kūną, savo šeimą, privačią nuosavybę, žodžio ir apsisprendimo laisvę bei laisvę gyventi ir auklėti savo vaikus pagal savo įsitikinimus.

Taip pat įrašė visuomenės bendrą teisę svarbius valstybei klausimus spręsti referendumu.

Tačiau laikui bėgant kiekviena nauja valdančioji dauguma, siekdama vis daugiau laisvės priimti savo sprendimams, atitinkamai siaurino žmonių laisves priimti tuos sprendimus patiems asmeniškai.

Viskas buvo daroma vardan „visuomenės gerovės, tuo pačiu atimant iš tos visuomenės narių teisę spręsti tos gerovės klausimus patiems, ką jie sėkmingai darė iki tol.

Kitaip tariant buvo atimama teisę spręsti asmeninio gyvenimo klausimus, jau ne delegavus tą teisę spręsti, o tiesiog atėmus ją iš jos savininkų per savo išleidžiamus nutarimus, įteisintus įstatymu, kurio privalu laikytis net tuo atveju, jei jis pažeidžia tavo teises, įrašytas Konstitucijoje.

Tam, kad mes negalėtume ginčyti ar priešintis šiam antikonstituciniam sprendimui – buvo įsteigta Konstitucijos aiškintojų grupė, pavadinta Konstituciniu teismu, kuri su laiku ėmė iškraipyti pačią Konstitucijos mintį, kurią šis dokumentas apibrėžia taip:

6 str.: „Konstitucija yra vientisas ir tiesiogiai taikomas aktas.

Kiekvienas savo teises gali ginti remdamasis Konstitucija.“

Ne Konstituciniu teismu ir jo išaiškinimais, o būtent pačia Konstitucija. Tiesiogiai

Kaip matome pasinaudoti šiuo Konstitucijos straipsniu jau nebegalime – ši teisė iš mūsų irgi atimta, ir, jei pateiktume šio straipsnio citatą situacijoje, kur pažeidžiama kažkokia konkreti mūsų teisė – geriausiu atveju, išgirstume atsakymą, kad įstatymas numato taip ar anaip.

Pasikartosiu: „Kiekviena (absoliučiai kiekviena) Seime suformuota valdančioji dauguma iš mūsų atėmė daugiau kaip pusę Konstitucijoje numatytų ir mums, tai yra žmonėms, priskirtų teisių gyventi ir tvarkyti savo gyvenimą laisvu apsisprendimu“.

Kur link lenkiu?

Visų teisių visuma, priskirtina individui, visuomenei ir valdžiai – yra nekintamo dydžio, tai yra jų negalima išplėsti ar susiaurinti taip, kad jos arba tektų platesniam ratui, arba būtų visai panaikintos.

Paaiškinu: negalima susiaurinti teisės į privačią nuosavybę taip, kad ji tiesiog išnyktų. Jei jums panaikinama teisė į savo privatumą ar būsto neliečiamybę – ji atitinkamai pereina į tą atėmusios institucijos rankas.

Turiu omenyje Karo policijos įstatymą, kuris suteikė minėtai institucijai teisę be teismo sprendimo veržtis į žmonių būstus, rekvizuoti transporto priemones ir kitą turtą esant būtinybei.

Dalis mūsų turėtų teisių į savo būsto ir nuosavybės neliečiamumą, patyliukais, prieš pat baigiantis valstiečių kadencijai, buvo perduota kariškiams. Šiaip sau, net nesant tam jokio poreikio.

Ir tokių aktų, žingsnis po žingsnio atimančių mūsų teises į savo gyvenimą per 30 metų buvo priimta daugybė. Daugelio jų mes net nežinome, kol nesusidūrėme su jais tiesiogiai.

Dabar apie svarbiausią:

Nė viena iš buvusių, esančių ir būsimų valdžių tikrai nedarys nieko tokio, kas susiaurintų jų uzurpuotas iš mūsų teises už mus spręsti mūsų asmeninio gyvenimo klausimus. Jos tvirtina, kad tai mūsų gerovei, tuo priešpastatydamos Save prieš Mus, lyg būtų mūsų tėvai, o mes vaikai, kurie tiesiog privalo paklusti.

Ir kol mes su tuo tyliai sutinkame, sakydami sau, kad, galbūt, mane tas apeis, juk aš nepažeidinėju įstatymų – jie ir toliau keičia įstatymus, atimančius mūsų teises, taip, kaip Jiems patogiau, ir, gali būti, jog atėjus metui nereikės net pažeisti jokio įstatymo, kad į jūsų butą būtų įsibrauta, būtų tikrinamas jūsų asmeninis paštas, klausomasi telefono ir už jūsų nugaros klausinėjama jūsų darbdavio apie Jus.

Ir visa tai tik todėl, kad Mes leidžiame iš mūsų patyliukais atimti Savo teises, garantuotas Konstitucijos.

Iš esmės, visą šį procesą galima apibrėžti taip:

Vyksta pokiliminė kova, kurią valdantieji veda prieš visuomenei, pastarajai to net nesuprantant. O jei iškeliami kokie klausimai – sakoma, kad tai Mūsų labui.

Reikia pastebėti, jog pati visuomenė toje kovoje beveik nedalyvauja, nes nesuvokia, o dalis netiki, kad taip gali būti daroma sąmoningai iš jos pačios išrinktos valdžios pusės.

Gali ir yra.

Todėl, kaip jau minėjau, kadangi tų visų teisių apimtys yra tokios, kokios yra – jų dalį galima tik perkelti iš vienos pusės į kitą, tačiau negalima nei padidinti, nei išplėsti.

Tai, kas atimama iš mūsų – nukeliauja į valdžios aruodą, taip didinant jos galią, nukreiptą konkrečiai prieš visuomenės interesą.

Todėl vienintelis kelias atgauti tai, kas mums priklauso pagal prigimtinę bendražmogiškąją teisę – kova su valdžia kiekviename žingsnyje, neleidžiant jai atimti mūsų teisių bei atsiimant tas, kurios jau buvo atimtos.

Visos teisės išdėstytos Konstitucijoje. Ten pat nurodyta, kad Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis viskam, kas kėsinasi pakeisti Konstitucinę santvarką (3-straipsnis).

O visuomenės teisių uzurpacija ir yra kėsinimasis, ir net ne kėsinimasis, o jau vykstantis konstitucinės santvarkos pakeitimo procesas, kuriam turi ir privalo priešintis kiekvienas sąmoningas pilietis (-ė).

Kai išvada padaryta – telieka pasirinkti tos kovos būdus ir priemones. Konstitucijoje tai neįvardijama, todėl teks pasikliauti pilietiniu sąmoningumu.

Aišku viena – tomis teisinėmis priemonėmis, kurios dar paliktos ir neatimtos iš visuomenės, keliu į teisingą valstybę teks eiti labai ilgai.

Bet, vėlgi – tie, kas siūlo greitus rezultatus – tiesiog nepagalvoja apie tas aukas, kurias tokiu atveju turės padėti ant laisvės altoriaus jų sukurstyti žmonės. Jie patys, greičiausiai, liks nuošalėje ir „ant barikadų“ neis.

Visuomenei teks rinktis kuriuo keliu ir paskui ką eiti – tai bus neišvengiama, bet tai bus geriau bet kuriuo atveju, nei nedaryti nieko.

Infa.lt
Paremkite infa.lt  
žiūrėjo 270

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. Algirdas    -  2021-10-27, 15:53

  Ar turite teisę nurodinėti kitiems kaip jiems elgtis? Manote, jog tokią teisę turite? Iš kur ir kaip tokią teisę įgyjate? Manote, jog tokios teisės neturite? Jeigu tokios teisės neturite pats, kaip galėtumėte tokią teisę suteikti kažkam arba kaip kažkas tokią teisę galėtų suteikti jums?

  Atsakyti į šį komentarą
  • Mindas    -  2021-10-27, 22:40

   koks skirtumas, ar asmuo turi ar neturi jūsų minimą teisę.
   Jei tas asmuo sugeba kitą ar kitus (visą šalį) paveikti taip, kad jie vykdytų tai, ką jis ištransliavo, visa kita nesvarbu.

   Atsakyti į šį komentarą
   • Algirdas    -  2021-10-28, 11:14

    O ar jums nors kiek svarbu, kad pats neturėdamas teisės valdyti kitų žmonių vis tiek mėginate tokią teisę, kurios pats neturite, suteikti kažkam kitam ir dar tą mėginate pateisinti? Sakote, jeigu kažkas sugeba kitą ar kitus (visą šalį) paveikti taip, kad jie vykdytų tai, ką jis ištransliavo, visa kita nesvarbu? Man svarbu uždavinėti logiškus klausimus tiems paveiktiesiems ir nurodyti akivaizdžius loginius prieštaravimus nesukant sau galvos ką, kada ir kurioje pasaulio vietoje tie klausimai pasieks. Aš, skirtingai nei nekurie, nenurodinėju kaip žmonėms elgtis bei ką galvoti, kiekvienas laisvas pasirinkti pats.

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Paremti infa.lt per PayPal

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Seimas prašosi atlyginimų didinimo - ar reikėtų?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Arvydas Daunys. Tikėjimas – Tik-Ėjimas vedantis tikslo link.

Arvydas Daunys. Tikėjimas – Tik-Ėjimas vedantis tikslo link.

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arkivyskupas Carlo Maria Vigano: „Tie, kurie priešinsis NWO, sulauks Dievo pagalbos ir apsaugos“

Arkivyskupas Carlo Maria Vigano: „Tie, kurie priešinsis NWO, sulauks Dievo pagalbos ir apsaugos“

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Andrius Martinkus. Ar „prorusiškas“ patriotizmas yra blogesnis už „proamerikietišką“ patriotizmą?

Andrius Martinkus. Ar „prorusiškas“ patriotizmas yra blogesnis už „proamerikietišką“ patriotizmą?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    LŠS nario, valstybės tarnautojo, Irmanto Ostrausko, persekiojamo už kritiką – pareiškimas

LŠS nario, valstybės tarnautojo, Irmanto Ostrausko, persekiojamo už kritiką – pareiškimas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Pietų Afrikai sustabdžius vakcinų tiekimo traukinį – staiga atsirado Omicron atmaina. Sutapimas?

Pietų Afrikai sustabdžius vakcinų tiekimo traukinį – staiga atsirado Omicron atmaina. Sutapimas?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Ramūnas Karbauskis. Kodėl Gabrielius Landsbergis ir Žygimantas Pavilionis kariauja su Kinija?

Ramūnas Karbauskis. Kodėl Gabrielius Landsbergis ir Žygimantas Pavilionis kariauja su Kinija?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. APIE (NE)LAISVĘ

Jolanta Blažytė. APIE (NE)LAISVĘ

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Aš nemokėsiu naujo automobilių taršos mokesčio (Video)

Aš nemokėsiu naujo automobilių taršos mokesčio (Video)

atsiliepimų 11 Skaityti visą įrašą
    Interviu su Seimo nariu Mindaugu Puidoku: Kas yra šūkio „Stipri Šeima – Stipri Valstybė“ autorius ?

Interviu su Seimo nariu Mindaugu Puidoku: Kas yra šūkio „Stipri Šeima – Stipri Valstybė“ autorius ?

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Ups, o kas pasakys ačiū?

Jolanta Blažytė. Ups, o kas pasakys ačiū?

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Nekrofiliška Lietuvos režimo užsienio politika

Nekrofiliška Lietuvos režimo užsienio politika

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Kreipiuosi į visus, kurie patys ar jų artimieji nukentėjo, galimai, nuo sveikatos sistemos

Arvydas Daunys. Kreipiuosi į visus, kurie patys ar jų artimieji nukentėjo, galimai, nuo sveikatos sistemos

atsiliepimų 6 Skaityti visą įrašą
    Linas Bitvinskas: kam reikalingi migrantai?

Linas Bitvinskas: kam reikalingi migrantai?

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
o

O ką darys su tai, kurie 30 metų vogė ir toliau sėkmingai vagia...

Tu žiūrėk man, kaip mokslas greitai kuria sintetines formas. Bet jokiu būdu mokslas negalėjo paleisti...

Lu

Čia galite palikti savo patirtį kitiems apmąstyt: 1000covidstories.com/ facebook.com/groups/covid.vakcinu.mirtys...

žiauru kur einam...

Ar ji pati besusigaudo ką šneka ???...

Hm

Teisybės dėlei reikėtų paminėti, jog krikščionybė gerokai jaunesnė už Kalėdų šventę. Net sunku pasakyti kiek,...

Blt skaitau ir savom akim netikiu. Cia gal bajeris koks? Cia gal kita blt planeta?...

Čia naujas bajeris?...

Ką ten ruošt, turint Afganistano patirtį :)...

Tikra demokratijos motina....

Šokis ant Koctitucijos kaulų...