infa.lt

Europos kartingo čempionate kaunasi du lietuviai

Europos kartingo čempionate kaunasi du lietuviai

27 gegužės
10:54 2016
Justas Jonušis

Justas Jonušis

Praėjusį savaitgalį prasidėjo Europos kartingo čempionatas. Šiais metais tai keturių etapų lenktynės. Pirmasis etapas vyko „Zuera“ lenktynių trasoje Ispanijoje. Kiti trys vyks Italijoje, Portugalijoje ir Belgijoje.

Tarp beveik dviejų šimtų lenktynininkų iš 34 šalių Ispanijoje kovojo ir du lietuviai – „OK Junior“ klasėje mūsų šalį atstovavo Justas Jonušis ir Kasparas Vaškelis. kartingas

Nors lenktynių dienomis oras buvo giedras, tačiau trasoje pūtė itin stiprus vėjas, kuris kartingo lenktynėse turi didelį poveikį. „Zuera“ trasoje pučiant vėjui sportininkų vieno rato įveikimo laikas gali būti net iki 0,5 sekundės prastesnis! Tai žadėjo didelę loteriją kvalifikaciniuose važiavimuose, kur sportininkai kovoja ne dėl užimtos vietos, o dėl geriausio rato įveikimo laiko. Mat važiuojant paskui kitą lenktynininką galima nemažai laimėti.

IK-FIA Europos cempionatas

OK Junior“ klasėje po kvalifikacinių važiavimų iš 76 dalyvių Kasparas Vaškelis parodė 46 rezultatą, o Justas Jonušis nuteikė labai optimistiškai – 9 vieta!

Atkrintamuosiuose važiavimuose visiems sportininkams teko važiuoti po keturis kartus. Po šių lenktynių K. Vaškelis šiek tiek pasigerino savo rezultatą – jis buvo klasifikuotas 36 vietoje. J. Jonušio prieš pusfinalius parodyta 12 vieta nuteikė itin optimistiškai, juolab, kad viename iš važiavimų jis finišavo puikioje antroje vietoje.

Visi dalyviai padalinti į du pusfinalius ir abu lietuviai startavo tame pačiame važiavime – Justas iš 6, o Kasparas – iš 18 vietos.

Po starto viskas buvo neblogai, Jonušis kurį laiką važiavo 6-7 pozicijoje, bet įpusėjus lenktynėms viename posūkių tiesiai prieš lietuvį sustojo vienas iš priešininkų ir Justas turėjo pristabdyti. Tuo pasinaudojo net keletas priešininkų ir lietuvis nusirito rikiuote žemyn. Rezultatas – 15 vieta. Kitas lietuvis – K. Vaškelis – finišavo 18 vietoje.

IK-FIA Europos cempionatas

Kelialapius į superfinalą gauna tik 17 greičiausiųjų dviejų pusfinalių dalyvių, tad Kasparui prasibrauti tarp geriausių nepavyko, o štai Justas jau tampa tradicija, kad į pagrindinį finalą, kuriame šįkart susikovė 34 greičiausi Europos sportininkai, patenka visada. Šio pusfinalio rezultatas gal ir neatspindėjo tikro lietuvio greičio, bet varžybos yra varžybos.

Jau ne pirmą kartą Justas yra savo komandos lyderis. Šį sezoną niekas „DR Racing“ komandoje „OK Junior“ klasėje lietuvis yra greičiausias. Nors Europos čempionato Ispanijos etape komandoje važiavo net trys ispanai, tikėdamiesi sublizgėti namų lenktynėse, tačiau Justas buvo greitesnis.

Finale startuojant iš 30 pozicijos tikėtis fenomenalaus rezultato nebuvo jokių šansų, nes į finalą patenka tik patys geriausi Europos lenktynininkai. Tačiau Justas kovojo iki galo ir užėmė 23 vietą. Pirmąjį etapą laimėjo Noah Watt iš Danijos.

Antrasis Europos Kartingo čempionato etapas vyks Italijos „Adria“ lenktynių trasoje. Tačiau Justas namie pabus tik dvi dienas. Jau rytoj, pabuvęs mokykloje vos pora dienų, jis vėl išvyksta į lenktynes.

J. Jonušio šį savaitgalį laukia „World Series Karting Super Masters“ lenktynių serijos ketvirtasis etapas, kuris vyks Italijoje. Po trijų etapų Justas šiame čempionate iš 76 sportininkų jis užima 20 vietą ir turi visas galimybes patekti tarp greičiausiųjų dešimtuko.

racing.lt

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Europos kartingo čempionate kaunasi du lietuviai* - nuoroda: https://infa.lt/6452/europos-kartingo-cempionate-kaunasi-du-lietuviai/