infa.lt

Išklausęs informatorės parodymus JAV Kongresas reikalauja imtis veiksmų prieš „Facebook”

Išklausęs informatorės parodymus JAV Kongresas reikalauja imtis veiksmų prieš „Facebook”

06 spalio
08:29 2021

 

Frances Haugen

Buvęs „Facebook“ darbuotoja ir pranešėja Frances Haugen liudija Senato komiteto posėdžio metu

Antradienį JAV Senato Vartotojų apsaugos, produktų saugos ir duomenų saugumo pakomitetis išklausė „Facebook” informatorės Frances Haugen, buvusios technologijų milžinės darbuotojos, parodymus. Retai demonstruojantis bendras pažiūras, respublikonų ir demokratų blokas susivienijo ir pareikalavo imtis veiksmų prieš bendrovę.

F. Haugen, dirbusi pagrindine „Facebook” pilietinės dezinformacijos grupės produktų vadybininke, atvyko į Senatą aptarti bendrovės vidaus praktikos, ypatingą dėmesį skirdama tam, kaip ši praktika neproporcingai veikia vaikus.

Haugen paaiškino: „Šiandien esu čia, nes manau, kad „Facebook” produktai kenkia vaikams, kursto susiskaldymą ir silpnina mūsų demokratiją.”

Ji pridūrė: „Tikiu „Facebook” potencialu, kad galime turėti socialinę žiniasklaidą, kuria mėgaujamės, kuri mus jungia, bet neskaldo mūsų demokratijos, nekelia pavojaus mūsų vaikams ir nesėja etninio smurto visame pasaulyje. Mes galime padaryti geriau.”

Senatorius Richardas Blumenthalis įžanginėje kalboje pastebėjo, kad „Facebook” grobuoniška tikslinė ir rinkodaros praktika „pelną iškelia aukščiau už žmones”.

„Facebook” taikosi į valgymo sutrikimų turinčius vaikus ir paauglius

Posėdį paskatino surengti „Wall Street Journal” atskleista informacija, kurioje nustatyta, kad „Facebook” žinojo ir slėpė informaciją apie priklausomybę sukeliantį „Facebook” ir antrinės socialinės žiniasklaidos platformos „Instagram” pobūdį. Tačiau Haugen ir pakomitečio pokalbyje buvo gilinamasi į bendrovės praktiką.

Pranešėja sakė, kad dirbdama bendrovėje ji dažnai matė, kaip bendrovė susiduria su pasirinkimu tarp „savo pelno ir mūsų saugumo”. Haugen teigė, kad iškilus tokiems konfliktams bendrovė „nuolat juos spręsdavo savo pelno naudai”.

Vienas iš tokių konfliktų, kurį nurodė Blumenthalis, buvo tyčinis bendrovės nusitaikymas prieš vaikus.

Blumenthalis sakė, kad atlikdamas eksperimentą jis ir jo komanda „Instagram” tinkle sukūrė paskyrą, kurioje apsimetė valgymo sutrikimų turinčia paaugle mergaite. Jis teigė, kad „Instagram” algoritmas tai greitai pastebėjo ir rodė turinį, kuriame šlovinami ir skatinami tokie sutrikimai kaip anoreksija ir bulimija.

Haugenas išplėtojo šią temą, sakydamas, kad, nepaisant to, jog „Facebook” teigia, kad nesitaiko į vaikus, jie mato vaikus kaip puikią rinkodaros galimybę. Kadangi jie tokie jauni, pasak Haugen, jaunesni paaugliai ir net ikimokyklinukai neturi įsišaknijusių įpročių ir gali būti propagandistų paveikti taip, kad išsiugdytų naujus įpročius.

Vyresniems paaugliams tai gali būti piktavališka reklama apie garinimo (elektroninių cigarečių rūkymo) produktus, kurių populiarumas radikaliai išaugo net tarp jaunesnių nei 18 metų paauglių.

Haugenas taip pat atskleidė, kad algoritmas maksimaliai padidino sąveiką rodydamas naudotojams turinį, kuris gali sukelti emocinę reakciją, paskatinti juos komentuoti, pamėgti arba dalytis įrašu. Jos teigimu, taip buvo siekiama ne tik išlaikyti naudotojų įsitraukimą ir ilgesnį buvimą platformoje, bet ir paskatinti skelbiančiuosius skelbti daugiau tokio turinio. Ji pabrėžė, kad abu šie rezultatai didina bendrovės pajamas iš reklamos.

„Tai „Facebook’o” Big Tobacco  momentas”: Blumenthal’is

Tiek respublikonai, tiek demokratai per klausymą pareiškė pritariantys tam, kad būtų atsisakyta arba iš esmės reformuota socialinės žiniasklaidos platformos 230 skirsnio apsauga.

Pagal 1990 m. JAV įstatymą technologijų bendrovės neatsako už turinį, kuriuo dalijasi naudotojai jų platformose.

Priešingai, tradicinės ir internetinės žiniasklaidos bendrovės neturi tokios pačios apsaugos ir gali būti teisiamos už skelbiamą turinį.

Mintį atsisakyti apsaugos priemonių 2020 m. iškėlė prezidentas Donaldas Trumpas, tačiau teisėkūros veiksmų nesiėmė. Atsižvelgdami į Frances Haugen pateiktą informaciją, kurią Blumenthalis pavadino „bomba”, panašu, kad abiejų politinės alėjos pusių senatoriai tvirtai svarsto galimybę judėti į priekį ir atimti šias apsaugos priemones iš „Facebook” ir „Instagram”.

F.Haugen paragino įstatymų leidėjus imtis veiksmų, tačiau pabrėžė, kad platformų problemų negalima išspręsti vien tik 230 skirsnio reforma.

„Bendrovei, turinčiai tokią bauginančią įtaką tokiam dideliam skaičiui žmonių, reikia tikros priežiūros”, – pareiškė ji.

Haugen užbaigė: „Kongresas gali pakeisti taisykles, pagal kurias „Facebook” žaidžia, ir sustabdyti plėtrą tos didelės žalos  žalos, kurią jis dabar daro. Dabar žinome tiesą apie žalingą „Facebook” poveikį… turime veikti dabar. Prašau jūsų, mūsų išrinktų atstovų, veikti.”

Blumenthalis nurodė, kad tokie veiksmai gali būti planuojami.

„Tai „Facebook” „Big Tobacco” momentas”, – sakė Blumenthalis, lygindamas „Facebook” patirtį slepiant informaciją apie saugumą su tokia pat tabako gamintojų praktika, kai paaiškėjo, kad cigaretės ir kiti tabako gaminiai gali sukelti vėžį.

Pakomitetis padarė pertrauką, bet grįš išklausyti tolesnių Frnaces Haugen parodymų.

Po kurio laiko Markas Zuckerbergas paneigė kaltinimus, kad bendrovė stato pelną aukščiau už savo naudotojų saugumą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 220

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...