infa.lt

Jūsų senas sulenkiamas mobilusis geriau už išmanųjį. Netikite?

Jūsų senas sulenkiamas mobilusis geriau už išmanųjį. Netikite?

19 gegužės
01:01 2016
senas mobilusis užlenktukas

Thinkstock

BBC Capital apžvalgininkas pastebėjo, jog paskutiniuoju metu įžymybės, didžiojo verslo rykliai, o ir eiliniai žmonės atsisako išmaniųjų telefonų ir grįžta prie, atrodytų, jau kadaise pasenusių sulenkiamųjų.

Denis Grouneris (Danny Groner) Niujorko požeminio metro minioje išsiskiria tuo, kad yra vienas iš nedaugelio tų, kurie nespokso į mažą ekranėlį.

Grouneris didžiuojasi, jog nėra priskiriamas prie daugiau nei trečdalio amerikiečių, turinčių išmaniuosius telefonus.

CULVER CITY, CA - JUNE 5:  (U.S. TABLOIDS OUT)  Actress Scarlett Johansson talks on her cellular phone at the 2004 MTV Movie Awards at the Sony Pictures Studios on June 5, 2004 in Culver City, California. The 2004 MTV Movie Awards will air on the MTV Network June 10, 2004 9 PM (ET/PT). (Photo by Kevin Winter/Getty Images)

Amerikiečių aktorė Skarletė Johanson (Scarlett Johansson) buvo pastebėta su įprastu „užlenktuku“ | (Fotografija by Kevin Winter/Getty Images)

Kartu su amerikiečiais verslininkais, milijardieriais Vorenu Bafetu (Warren Buffett) ir Stivenu Švarcmanu (Stephen Schwarzman), privataus investicijų fondo Blackstone savininkas Grouneris su pasaulio mobilųjį ryšį palaiko naudodamasis senamadišku „užlenktuku“, skirtu tik skambinti bei siųsti tekstinius pranešimus.

Jaunas specialistas užima vadovaujantį postą amerikiečių fotobanke Shutterstock – tai įmonė, įtraukta į fondų biržą su 1,2 milijardo dolerių kapitalu ir yra viena sėkmingiausių aukštų technologijų įmonė Niujorke.

Grouningo kabinetas yra prabangiame kompanijos, užimančios du įžymaus Niujorko dangoraižio Empire State Building aukštus, biure. Biuras įrengtas pagal novatorišką požiūrį į darbo organizavimą: jame yra supynės, žaidimų kambariai ir jogos studija.

Grouneris, iš visų pusių apsuptas naujausiomis technologijomis, tiksliai paaiškina, kodėl atsisakė išmaniojo telefono.

„Bijau perdegti, – teigia jis. – Aš prie monitoriaus praleidžiu 13-14 valandų į parą, ir to pakanka. Visiškai nebūtina ten praleisti 17 valandų“.

Nežiūrint į jo meilę retro technikai, jis pripažįsta, kad visiškai atsisakyti išmaniųjų nepavyks: „Jai visi būtų tokie, kaip aš, darbas sustotų“, – teigia Grouneris, nors ir įsitikinęs, kad nustojęs naudotis išmaniuoju, jis pradėjo dirbti geriau.

Mokslininkai, tyrinėjantys fenomeną, į tyrimą įtraukė didesnį įvairių profesijų atstovų ratą bei peržiūrėjo poveikį, kurį daro televizorius ir nešiojamas kompiuteris. Rezultatai patvirtino: iš visų šių prietaisų didžiausią poveikį daro išmanieji telefonai.

Daktarė Holi Parker (Dr. Holly Parker), vedanti psichologijos lekcijas Harvardo universitete, mano, jog paprastų telefonų modelių naudojimas gali padėti žmonėms atskirti darbą nuo asmeninio gyvenimo.

Madingo žurnalo Vogue redaktorė Ana Vintur (Anna Wintour) iš savo visų telefonų taip pat renkasi seną gerą „užlenktuką“

„Žmonėms nevertėtų kelti sau dilemos: arba niekada nespręsti darbo reikalų namie, arba daryti tai visą laiką“, – tvirtina ji ir pažymi, jog, jei žmonės turės galimybę reguliariai pailsėti nuo darbų, darbo našumas dėl to tik padidės.

Ištikimybė senienoms

„Senųjų mobiliųjų telefonų modelių populiarumas auga todėl, kad žmonės bijo tapti išmaniųjų vergais. Perėjimas prie „užlenktuko“ – puikus ir drąsus pareiškimas, jog jūs esate savo gyvenimo šeimininkas“, – mano juristas ir technologijų etikos specialistas Deividas Rajanas Polgaras (David Ryan Polgar).

Beje, jo manymu, yra ir efektyvesnių būdų parodyti, jog jūs gebate atsilaikyti prieš visur diegiamų technologijų antplūdį – paprasčiausiai nereikia nuolat laikyti išmaniojo prieš akis.

„Ir pažengęs vartotojas, perėjęs prie „užlenktukų“, ir žmogus, sąmoningai atsisakęs išmaniojo telefono, daro stiprios ir laisvos asmenybės įspūdį, – teigia jis. – Tai – aukšto statuso rodiklis“.

Žinoma, manyti, jog esate ne toks, kaip visi – malonu, tačiau daugeliui nepavyksta išlaikyti disciplinos. Kai kurie netgi įsitikinę, jog tam, kad žmonės galėtų ramiai išjungti išmaniuosius telefonus, teks pakeisti įstatymus.

Prancūzija viena pirmųjų nusprendė peržiūrėti įstatymu užtvirtintą „teisę būti ne ryšio zonoje“.

Thinkstock

Atjungei savo išmanųjį? Dabar gali šokti! | Thinkstock

Šią iniciatyvą parodė ne profsąjungos, o prancūzų telekomunikacijų kompanijos Orange direktoriaus pavaduotojas Bruno Metlenas (Bruno Mettling): praeitų metų rugsėjį Prancūzijos darbo ministerijai jis perdavė ataskaitą apie skaitmeninių technologijų naudojimą darbe.

Vėliau privačios prancūzų radijo kompanijos „Europa 1“ interviu jis pareiškė, kad nežiūrint į tai, jog nėra tokio įstatymo, kuris įgaliotų darbuotojus visada būti pasiekiamais mobiliuoju ryšiu, iš tikro santykiai su vadovais šiuo klausimu klojasi įvairiai.

Tačiau net jei įstatymas ir mūsų pusėje, daugelis mūsų kažin ar sugebėtų atsilaikyti prieš pagundą dar katą pažvelgti į telefoną prieš miegą – patikrinti, ar nėra ten naujų laiškų bei pranešimų.

Būtent dėl to Evelina Šuk (Evelyn Schuck), tarptautinės konsultacijų kompanijos Accenture kadrų skyriaus vadovė, nusprendė pereiti prie senųjų technologijų.

Po bevaisių pastangų liautis laikyti savo iPhone ant spintelės prie lovos, ji nusipirko „užlenktuką“ – ne tam, kad visiškai pakeistų savo išmanųjį, o tam, kad galėtų susisiekti su artimaisiais bei draugais, kai ateina laikas išjungti darbo telefoną.

Šis metodas pasitvirtino. Ji teigia, jog laiku perėjus prie seno telefono modelio, per išeigines ji gali ištisas dienas leisti paplūdimyje, kas minutę nespoksodama į ekraną.

Vis dėl to Grouneris nesiruošia grįžti prie išmaniojo. „Man sako, kad galima paprasčiausiai laikyti telefoną kišenėje ir jo nejungti. Bet aš savimi nepasitikiu, – prisipažįsta jis. – Jei jį turėčiau, tai tapčiau nuo jo priklausomas kaip ir visi kiti“.

Kodėl jūsų senasis užlenkiamas telefonas yra geriau už išmanųjį

1. Nereikia rūpintis dėl baterijos – kai kurie „užlenktukai“ įkrovą laiko ištisą savaitę.

2. Jūsų senamadišką telefoną nėra taip lengva sukulti, kaip išmanųjį.

3. „Užlenktukai“ neturi polinkio didėti, kaip šiuolaikiniai išmanieji – todėl ypač patogūs.

4. Jūsų „užlenktukas“ sukurtas būtent telefoniniams pokalbiams. Jį malonu priglausti prie ausies.

5. Atlenkdami telefoną galite būti ramūs: jūsų nelaukia kalnas neperskaitytų elektroninių laiškų bei socialinių tinklų pranešimų.

6. Na, ir žinoma, nieko nėra maloniau, kaip užbaigti pokalbį su tik jam būdingu trakštelėjimu užlenkiant telefoną.

parengė: Darius Dimbelis

komentarai 3

 1. Klausimas    -  2016-05-19, 08:21

  Bet kodėl pasirinktas būtent užlenktukas?

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Liudas    -  2016-05-20, 08:39

  Pilnai sutinku su teiginiu , kad išmanieji griauna asmeninio gyvenimo sampratas.Tačiau yra problemų,kodėl sudėtinga grįžti prie užlenktukų – turiu idealų sony t-700,niekados jo neatsisakyčiau,tačiau maitinimo elemento gauti nepavyksta,o senas nebelaiko.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. mobtechpd    -  2016-05-20, 22:03

  Dėl baterijos tai tikrai paprasti telefonai išlaikydavo labai ilgai nepakrauti, bet jie nera vien skambučiams ir sms, jie taip pat turi fotoaparatus, per juos muziką irgi galima klausyti, netgi radijo imtuvus kai kurie turi integruotus, kalendorių, skaičiuotuvą, turi netokį greitą bet visgi internetą per gprs ar edge, visos tos funkcijos ne tokios patogios kaip išmaniąjame, bet visgi jas naudojant intensyviai baterija taip pat sėkmingai senka.
  Bet galima pasukti kitu keliu, namuose pasilikti tik išmanųjį telefoną ir didelį ekraną galbūt televizoriaus kad būtų galima namuose išmanųjį prijungti prie didelio ekrano patogiam darbui ar pramogavimui, tuomet nebereikia kompiuterio, nebereikia atskiros navigacijos Jūsų automobiliui, nebereikia muzikos grotuvo, jei nesate profesionalus fotografas, nebereikia ir fotoaparato, nebereikia mini žibintuvėlio ir dar daug prietaisų įskaitant rankinį ar stalinį laikrodį, nebėra gausybės baterijų besimėtančių Jūsų namuose, nebėra gausybės užrašinių ir šiaip besimėtančių popiergalių, o norint kuriam laikui pabėgti nuo civilizuoto pasaulio užtenka vien išjungti savo išmanųjį telefoną ir būsite pailsėję nuo galybės prietaisų

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Jūsų senas sulenkiamas mobilusis geriau už išmanųjį. Netikite?* - nuoroda: https://infa.lt/6345/jusu-senas-sulenkiamas-mobilusis-geriau-uz-ismanuji-netikite/