• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Pfizer uždraudė naudoti savo preparatus mirties bausmės vykdymui

Pfizer uždraudė naudoti savo preparatus mirties bausmės vykdymui

15 gegužės
01:01 2016

bbc.com

Pfizer

Amerikiečių farmacijos gigantė Pfizer uždraudė naudoti savo preparatus mirtinų injekcijų sudėtyje, remdamasi vertybiniais-doroviniais aspektais.

Kaip sakoma kompanijos pareiškime, jos preparatai yra skirti gyvybės gelbėjimui. Pfizer pasisako griežtai prieš tą, kad jos produkcija būtų naudojama mirties bausmės nuosprendžių vykdymo metu.

Kompanijos sprendimas, matomai, atima iš amerikiečių kalėjimų sistemos paskutinį šaltinį preparatų, naudojamų mirties bausmės vykdyme. Anksčiau, daugiau nei 20 amerikiečių ir europiečių farmacijos kompanijų jau įvedė panašius apribojimus savo gaminamai produkcijai.

Pfizer numačiusi apriboti septynių savo gaminamų preparatų pardavimus, kurie galėtų būti naudojami kaip mirties bausmės vykdymui skirtų injekcijų komponentai,o taip pat sustiprinti jų pirkimo priežasčių kontrolę.

Teisių gynėjų grupės jau seniai pasisakydavo prieš vaistinių priemonių panaudojimą kaip priemonę mirties bausmių vykdymui.

Mirtinos injekcijos – dažniausiai naudojamas aukščiausios bausmės JAV vykdymo būdas. Kaip taisyklė, valstijos, kuriose vykdomos mirties bausmės, naudoja kombinaciją iš preparatų, kurie per trumpą laiką turi užmigdyti nuteistąjį ir blokuoti jam kvėpavimą, kas pasekoje priveda prie širdies priepuolio ir mirties.

Kadangi farmacijos kompanijos atsisako parduoti valstijoms preparatus mirties bausmei, pastarosios ieško alternatyvių kelių gaunat šių priemonių arba pakeičia mirtinas injekcijas kitais mirties bausmės vykdymo būdais.

2014 metais nuteistasis mirties bausme Oklahomoje nusibaigė tik po 43 minučių po to, kai jam buvo suleista mirtina injekcija, kadangi į jo organizmą suleista preparatų kombinacija anksčiau nebuvo testuota.

Kompanija Pfizer buvo įkurta JAV 1849 metais ir dabar yra viena iš lyderių farmacijos srityje.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


  • Nenoriu baudos (60%, 67 balsavo)
  • Saugausi viruso (29%, 32 balsavo)
  • Nežinau kodėl (11%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 111
Pradėta - 2020 8 lapkričio @ 20:34
Pabaiga - 2020 29 lapkričio @ 20:34

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Pfizer uždraudė naudoti savo preparatus mirties bausmės vykdymui* - nuoroda: https://infa.lt/6307/pfizer-uzdraude-naudoti-savo-preparatus-mirties-bausmes-vykdymui/