• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

S. Skvernelis: nesuvokiami valdančiųjų veiksmai – trys žmonės galės įvesti karo padėtį šalyje

S. Skvernelis: nesuvokiami valdančiųjų veiksmai – trys žmonės galės įvesti karo padėtį šalyje

05 rugpjūčio
17:45 2021

 

Saulius Skvernelis - metinė vyriausybės ataskaita

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotrauka

Seimo narys Saulius Skvernelis neigiamai vertina Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pateiktas teisės aktų pataisas dėl įgaliojimų kariams suteikimo ekstremaliosios situacijos metu. Pasak jo, tai leidžia trims žmonėms įvesti šalyje karo padėtį, dar esant taikos sąlygoms.

„Vietoje to, kad būtų priimami ryžtingi sprendimai įvesti ar neįvesti nepaprastąją padėtį pasienio su Baltarusija ruože, Krašto apsaugos ministerija siūlo keisti teisės aktus taip, kad iš esmės trys žmonės valstybėje, esant tik ekstremaliai situacijai ir labai neapibrėžtoms sąlygoms, galės suteikti Lietuvos ginkluotosioms pajėgoms analogiškus įgaliojimus, kurie numatyti Karo padėties įstatyme“, – pažymi Seimo opozicijos lyderis, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys S. Skvernelis.

S. Skvernelis atkreipia dėmesį, kad pagal pateiktą siūlymą dėl karo padėtį atitinkančios situacijos įvedimo nuspręstų ekstremalių situacijų vadovas teikimu, taip pat KAM ministras priimtu sprendimu, suderintu su Prezidentu. Šių įgaliojimų suteikimas kariuomenei numatyti Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimuose.

Kaip teigia S. Skvernelis, taip iš sprendimų priėmimo pašalinamas Seimas, kurio ir yra pareiga įvesti karo ir nepaprastąją padėtį, skelbti mobilizaciją ir priimti sprendimą panaudoti ginkluotąsias pajėgas.

Jo nuomone, valdantieji vis dar adekvačiai nesuvokia susidariusios situacijos, bijo ir nesupranta, kaip ją valdyti. Pasak jo, toliau demonstruojamas neryžtingumas įvesti šalyje nepaprastąją padėtį, kuri užtikrintų kur kas didesnę Lietuvos sienų apsaugą nuo iš Baltarusijos plūstančių nelegalių migrantų.

„Primenu tiems, kas bijo nepaprastosios padėties pasienio ruože – dėl tokio sprendimo balsuoja ir jį priima taip pat Seimas. Jį gali priimti ir Prezidentas tarp Seimo sesijų. Tačiau sprendimą vis tiek turi patvirtinti parlamentas, tik jis nustato sąlygas ir būtinus ribojimus“, – akcentuoja S. Skvernelis.

Opozicijos lyderis nurodo, kad registruos teisės aktų pataisas, kad tokie sprendimai dėl karinės jėgos naudojimo ekstremalios situacijos metu būtų priimami ne pavienių asmenų, o tik Vyriausybės teikimu ir Seimo nutarimu.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 331

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...