infa.lt

Gintaras Furmanavičius. Nesekmadieniniai skaitiniai #69

Gintaras Furmanavičius. Nesekmadieniniai skaitiniai #69

04 liepos
11:45 2021
Gintaras Furmanavičius

Facebook nuotr.

Ką tik įžengėme į antrąjį metų pusmetį. Nevalia kyla noras atsisukti atgal ir pažiūrėti, kas gi svarbaus įvyko per jau prabėgusį pirmąjį. Iš karto į galvą šauna mintis, kad po šalto pavasario pagaliau atėjo netikėtai pietietiška vasara. Bet ji tokia tik todėl, kad nei viena mūsų valdžios grandis neturi tam jokios įtakos. Nes viskas, ką darė ar kam turėjo įtakos mūsų valdžiažmogiai buvo arba nesibaigiantis humoro vakaras, arba visiškas nesusipratimas, arba nuolat besiliejantis melas.

Pagrįsiu savo teiginius tik keliais pavyzdžiais. Tam, kad skaniai pasijuokti užtekdavo bet kokio sveikatos ministro pasisakymo bet kurioje žiniasklaidoje. Priminsiu tik vieną, kur ministras nuoširdžiai pasidžiaugė mažėjančiu gimstamumu Lietuvoje. Tiesa, po paros, matyt kažkam paaiškinus, ką jis pasakė, ministras prisiminė, kad jis suklydo ir norėjo pasakyti ne tai, bet žodis kaip žinia ne žvirblis. O jei dar prisiminti vidaus reikalų ministrės mintis apie regioninę politiką…

O kaip kitaip, jei ne nesusipratimu galima pavadinti sprendimą apie šią savaitę pasibaigusį karantiną, kurio tekstus copy-paste valdžiukė perkėlė į valstybės lygio ekstremalią situaciją. Kurioje ir vėl galima ramiai grobti biudžeto pinigus, sėkmingai ir jau įprastai apeinant viešųjų pirkimų tvarką. Jei norite dar nesusipratimų, prisiminkite draudimus laidotuvėse dalyvauti daugiau nei dešimčiai žmonių ar leidimą treniruotis lauke vasario mėnesį esant minus penkiolikos laipsnių temperatūrai. O kur dar judėjimo ribojimai tarp savivaldybių.

Jei kalbėtume apie melą, tai šioje srityje tvirtai pirmauja mokantis ir vežantis energetikos ministras, kuris nepirkdamas baltarusiškos Astravo elektros vien tik per pirmąjį pusmeti už ją sumokėjo apie dvi dešimtis milijonų mūsų visų pinigų. O kur dar visokių igničių, pandemijos metu patrigubinusių savo pelnus melai apie tiek brangstančias energetinių išteklių kainas, kad nuo liepos dujų kainą mums pakėlė 50%, nors kai pasaulio rinkose tie ištekliai pigdavo, mums aiškindavo, kad jie sudaro visai nedidelę galutinio mūsų vartojamo energetinio produkto dalį, todėl mes, vartotojai to sumažėjimo beveik niekada nepajusdavome.

Arba prisiminkime mūsų premjerę, liaudyje žinomą Piš slapyvardžiu, kuri žandus išpūtusi mums aiškina, kad Vyriausybė neturi jokios įtakos valstybinei (!) kainų ir energetikos kontrolės komisijai.

Nuo vyriausybės neatsiliko ir seimo šaunuoliai, savo pusmečio klejones pabaigę dviem skambiais akordais paskutinę sesijos dieną. Apie svarbiausio Lietuvos profesoriaus paskelbimą Visatos valdovu jau daug kalbėta ir rašyta. Kaip ir apie tai, kokie neteisūs seimo teisininkai, išdrįsę apeliuoti į Konstitucinio teismo sprendimus minėtu klausimu.

Nemažiau įdomus dar vienas paskutinę sesijos dieną svarstytas dokumentas, kuris vadinasi „Rezoliucija dėl Kubos respublikos.” Jame tarp kita ko sakoma, kad seimo nariai:

„reikalauja taikyti pagarbos gyvybei ir judėjimo laisvei principą kukliam jaunam menininkui Luis Manuel Otero Alcántara, bado streiku protestavusiam prieš savo meno kūrinių sunaikinimą ir nuolatinį policijos persekiojimą bei grasinimus, taip pat reikalauja nedelsiant grąžinti šiam menininkui iš jo slaptosios policijos pavogtus meno kūrinius;reikalauja nedelsiant besąlygiškai paleisti į laisvę visus (daugiau nei šimtą) politinius kalinius, įkalintus už naudojimąsi savo pagrindinėmis teisėmis, taip pat „Movimiento San Isidro“ judėjimo dalyvius, įskaitant Maykel Castillo (Osorbo), Denis Solis, Luis Robles Elizástegui ir kt., apie kurių kalinimą Kubos Lubiankose ir Gulaguose informacija yra slepiama, taip pat paleisti į laisvę grupelę žmonių, kurie buvo sulaikyti susirinkę adresu Obispo 6, kur taikiai reikalavo galimybės susisiekti su menininku Otero Alcántara. Šeši šio taikaus protesto dalyviai – tai Inti Soto Romero, Thais Mailén Franco, Esteban Rodríguez, Mary Karla Ares, Yuisan Cancio Vera ir Luis Ángel Cuza Alfonso.”

Ar nors vienas iš pasirašiusiųjų minėtą rezoliuciją bent žino, kas tokie yra tie aukščiau išvardinti asmenys? O gal tai Kubos mafijos atstovas Lietuvos seime Žygimantas nuo kalbų perėjo prie darbų ir gelbėja savo kubietišką šaiką? Baltarusijoje savo tvarkos įvesti nepavyko, tai bandom Kuboje.

Buvo ir gerų naujienų. Išskirti norėčiau Prezidento sveikinimą Šeimų maršo dalyviams bei jo tvirtą poziciją ES vadovų taryboje ir Vengrijos palaikymą kovoje su eurobiurokratais, brukančiais visur ir visiems savo spalvotas „vertybes.”

Įdomu, ką be iš anksto suplanuoto karantino atneš mums antrasis metų pusmetis? Gera naujiena yra tai, kad beveik iki rugsėjo vidurio seimo juokdariai išėjo atostogų, kurios iš tiesų nėra jokios atostogos. Todėl mėgaukimės nuostabia vasara, kaupkime jėgas ir ruoškimės naujam nesąmonių ir melo sezonui.

Pirmą kartą šis komentaras paskelbtas autoriaus asmeninėje Facebook paskyroje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 327

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Laima    -  2021-07-04, 16:44

    Dėkui Gintarui. Kaip visada taikliai.
    Labai, labai tikiuosi kad melo ir nesąmonių sezonas tęsis nelabai ilgai. Kiek gi galima? Šitas,, siaubo filmas „turi baigtis, nes žmonių kantrybė neamžina.
    Kad lietuviai gali paveikti Lietuvą supantį pasaulį, įrodė partizaninis karas, Kovo 11-osios ir Sausio 13-osios įvykiai. Vadinasi, bet kuriuo atveju turime stiprėti, ypač dvasiškai, suprasti pasaulio aplinką,kad galėtume priešintis kitų įtakai. Liaukimės baiminęsi skelbtis, kad esame Tautinė valstybė ir kelkime aukštyn savo trispalvę.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Durnių ir bažnyčioja muša....

Ai jai jai jai. :D sankcijų, daugiau sankcijų! px kad nei viena nuo 2014 neturėjo...

Baisu gabriuk...

sėkmės vyrai...

Nebus. Rusų kol kas dar niekas nenukariavo....

Būdamas policininko vietoje, tuos priedebilius lupčiau su dviem bananais, iš abiejų rankų ir nuo dūšios....

Bent kažkas blaiviai mąsto. debilai naudojosi kovid kad marintų žmones. Tuomet debilai naudojasi karu kad...

Davė laisvę nevispročiams reikštis tegul dabar ir kenčia. Klimakso aktyvistai yra visiški atsilupeliai. :D...

Tokio brudo visur pilna. Kai Lietuvoje susibūrė paleckiukinių šaika "Geros kaimynystės su teroristine Rusija ir...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...